Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg túlzásba estem? Ti...

Tényleg túlzásba estem? Ti mit reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete történt az eset, de még nem léptem túl rajta.

A férjem otthon volt a 2 éves lányunkkal mert én a húgom lánybúcsúztatójára mentem. Ott is aludtam nála.

Másnap kb 10kor arra értem haza, hogy még alszanak (ez nem lett volna tragédia) és a gyerekszobából eszméletlen hányásszag árad. A férjem kis habozás után elmondta, hogy ettek ezt-azt: pizzát, csokit, chipset, sütöttek palacsintát, ittak kólát (előtte sosem ivott a gyerek) és kakaót. Aztán (milyen meglepő) hajnalban hányt a gyerek, de ő olyan fáradt volt hogy csak átöltöztette, lezuhanyozta és befektette maga mellé.

Mondtam hogy ok, akkor én felöltöztetem a gyereket, elmegyek vele játszótérre és úgy akarom itthon találni a lakást ahogy előző este elhagytam. Ne hagyja ki a mi szobánkat sem, mert ott is voltak kisebb hányásfoltok.


A barátnőim és anyósom szerint viszont erősen túlzásba estem, és ez a tökéletes út a sárkányosodáshoz. Egyikük azt is mondta, hogy ha sok ilyen lesz akkor a férjem előbb-utóbb új feleség után néz.


Mit gondoltok?

Őszinte vélemények érdekelnek, nem megerősítést várok!


2015. júl. 31. 17:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
20%
Én összetakarítottam volna, de csak azért,mert gyűlölöm a hányás szagát, de megértem a férjedet, még hajnalban takarítani brrr
2015. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem is túlzásba estél. Van ilyen, hogy a gyerek elrontja valamivel a gyomrát és hány. Valószínűleg, ha pár órval később érsz haza, már felkeltek volna és kitakarított volna.
2015. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
24%

Hát, nem tudom.

Nyilván hatalmas hülyeséget csinált a férjed, gondolom, erre menet közben ő is rájött :)

De, hacsak nem ellenkezett a takarítás ellen - vagy nem épp arra várt, hogy hazajössz, és majd te -, szerintem besegíthettél volna a rendrakásba, végül is a közös gyereketek hányta szét a lakást, nem ő részegen...

Kicsit úgy rendezted le, mintha így esett volna :)


Szerintem akkora tragédia nem történt, de legközelebb legyél kicsit engedékenyebb, valószínűleg nem direkt etette hányásig a gyereket.

Én inkább elmagyaráztam volna neki, miből mennyit szabad, és megkértem volna nyomatékosan, hogy keljen fel, és pótolja, amit kihagyott. Segítettem volna.

2015. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
46%
Én ugy gondolom, hogy ha ritka az ilyen apa-gyerek est akkor belefér. Én máshol ünnepeltem a párom felügyelt, ünnepelt ő is, akkor nem okozna nagy gondot az ilyen. Legalábbis én igy gondolom. Együtt is össze lehet rámolni. Megbeszélni mi történt, az amit tettél igazából nem nagy gond, de meg Lehetett volna ezt oldani másként is. Végülis a te gyermeked\id.
2015. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
nekem jogosnak tűnik
2015. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

3: mit kellett volna elmagyaráznom? Nem egy idegenre bíztam, hanem az apjára. Minden nap részt vesz az esti rutinban.

Azt hittem, teljesen egyértelmű bárkinek hogy ha össze-vissza etet egy gyereket annak ez lesz a vége. De lehet ezt benéztem akkor :-(


És nem, magától nem takarított volna ki, azt akarta hogy én oldjam meg egyedül.


Legközelebb azért igyekszem 10-ig számolni :-)

2015. júl. 31. 17:35
 7/35 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem túlzás, én is ezt tettem volna. Megértem, hogy az éjjel közepén nem akart takarítani, de teljesen jogos, hogy reggel csinálja meg. Mi ezzel a gond?


Ha nem képes a saját gyereke után takarítani, teljesen mindegy milyen "új feleség" után néz, egyiknek se fog kelleni...

2015. júl. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igazad volt, az ő hülyeségéből hányt a gyerek, én is elvártam volna, hogy ő takarítsa fel. Más kérdés lenne, ha azért hányt volna, mert pl. beteg volt.
2015. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
90%
Jól tetted. Legközelebb ha rábízod a gyereket, nem fogja mindennel összeetetni, mert tudja, hogy neki kell majd összetakarítania a hányást.
2015. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%
Abszolút igazad van. Ez messze nem sárkányosodás.
2015. júl. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!