Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy reagáltatok volna...

Ti hogy reagáltatok volna erre? Tényleg elvetettem a sulykot?

Figyelt kérdés

A férjem hétéves fia aranyos, kedves kisfiú, csak sajnos túlságosan követelőző és a pénz értékével sincs tisztában.

Állandó program, hogy akárhová megyünk, akárhol járunk, ő ha meglát valamit, ami tetszik neki, akkor azt meg akarja kapni. (Nem szeretné, akarja.)

Persze nem veszünk meg neki minden sz@rt, amit meglát, de ha nemet mondunk, akkor iszonyatos hisztiket vág le.


Egy bizonyos pontig tudjuk ezt kezelni, de tegnap már nagyon kiborított. Meglátott egy távirányítós helikoptert, azt hiszem 30ezer körül volt az ára. És elkezdte hogy márpedig ő azt akarja, méghozzá most azonnal. Mondtuk, hogy ez így nem fog menni, esetleg majd a szülinapjára megkaphatja, ami júniusban lesz.


Erre még jobban hisztizett, és azt mondta, hogy mi az, hogy ő nem kap semmit, amikor én kaptam egy csokor virágot a férjemtől. Erre már kezdett felforrni az agyvizem, de szép nyugodtan elmagyaráztam neki, hogy most van a házassági évfordulónk, azért kaptam, és egyébként is, az az egy cfsokor virág sokkal kevesebbe kerül, mint a helikopter. És én sem csak úgy kaptam, hanem azért, mert alkalom van. Majd ha olyan alkalom lesz, ő is fog kapni ajándékot.


És erre azt bírta mondani, hogy de nekünk kötelességünk mindent megvenni neki, amit akar, mert a szülők feladata ez, tehát az apjának ez kötelessége, és mivel én a felesége vagyok, így nekem is.

Na, eddig bírtam és itt elkapott a harci ideg ettől a dumától rendesen. Nem kiabáltam, igyekeztem higgadtan beszélni, de azért remegett a hangom az indulattól. Elmagyaráztam neki, hogy sem nekünk, sem az anyjának ugyan nem kötelességünk minden sz@rt összevásárolni, amit tényleg kötelező neki biztosítanunk, az az egészséges étel, megfelelő minőségű és mennyiségű ruha, meleg, kényelmes, biztonságos otthoni környezet, saját élettér, vitaminok, gyógyszerek ha beteg, illetve tanszerek és kiegészítők, amik az iskolában kellenek.

Ezen felül pedig bármit kap, az bizony ajándék és neki kötelessége lenne legalább megköszönni, de nyugodtan hálás is lehet érte.


Persze mondanom se kell, hogy este hazavittük, rá fél órára már jött a telefon az anyjától, hogy mégis mit képzelek én, hogy azt mondoma gyereknek, hogy nem kaphat meg mindent, amit akar, és mi az, hogy nekünk nem kötelességünk a felsoroltakon kívül mást venni neki. És hogy túl kemény voltam a gyerekkel, nem mondhattam volna ilyet neki.


Én továbbra sem érzem úgy, hogy ne lett volna igazam, vagy hogy túlreagáltam volna, de azért érdekel a ti véleményetek is. A sajátomnak se mondtam volna mást ilyen szituban. Mit gondoltok erről az egészről?



2015. ápr. 18. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Az édesanyjának is mondd el azt, amit a gyereknek mondtál. És tedd hozzá, neked a férjeddel ez az értékrendetek. Ha az anyukának meg más, soha nem fogtok egyezni. El kell viselned a továbbiakban is a más szemléletet.
2015. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Szép nevelést kapott a gyerek, mondhatom. Mármint, mi az hogy amit akar, azt meg kell venni neki. Nem reagáltad túl. Ha az anyja gazdag, van pénze, vegyen meg mindent neki, de nektek nem kell. Azt gondolom amit te.
2015. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Az anyja uszítja a gyereket! Ilyen dolgokat a gyerek nem mond magától, csak ha a szájába adják, hogy mondja ezt, vagy azt. Szóval itt a ludas valójában nem a gyerek, hanem a háttérben lévő anyja, aki veled (veletek) akar kicseszni haragból, féltékenységből, és erre a saját gyerekét használja fel. Mondd meg a gyerek anyjának, hogy ocsmány dolog, hogy a saját gyerekét használja fel arra, hogy benneteket zaklasson a gyereken keresztül!
2015. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Veled értek egyet. Aztán a párod exe majd ne csodálkozzon, ha a fejére nő a gyerek, ha már 6 évesen ennyire követelőző, és így össze tudja foglalni, hogy miért kell nektek mindent megvenni neki.
2015. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem reagáltad túl, a gyereknek szerintem meg kell tanulnia, hogy nem kaphat meg mindent, még ha lenne rá pénz akkor sem. A dolgokat ki kell érdemelni, kaphatja alkalomért vagy ha tett érte valamit, megdolgozott érte. Nekem is ez az elvem. Milyen ember lesz az olyan elkényeztetett gyerekből, aki mindent megkap? Az az anyuka sokat fog majd sírni a gyereke miatt később, ha így neveli, megissza még a levét.
2015. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Ezért nem kell nekem soha az életben kisgyerekes partner. Minden második kérdés ilyen jellegű itt a gyk-n.
2015. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyja megvesz mindent a gyereknek, amit csak akar, akkor ezt onnan hozza a gyerek.

Nyugodtan tarts ki amelett, hogy a ti értékrendetek más.

Az apja mit szól ehhez? Neki is el kellene beszélgetnie a gyerekkel, ha kettőtöktől hallja ezt, akkor hatásosabb lenne.

Az anyjának sem lehet többet mondani, ha nem fogja fel, akkor egy korlátolt barom, de ti akkor is tartsatok is az értékrendetek mellett.

Ha pedig tényleg az van a háttérben, hogy az anya uszítja a gyereket, az ocsmány dolog, de akkor se változtassatok.

2015. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon kedvesek ezek a surranó lepontozók, bizonyára ők is úgy kompenzálják az érdemi törődés hiányát a gyerekkel, hogy minden sz@rt megvesznek nekik. Ezért van ennyi akarnok, neveletlen kamasz, majd felnőtt.

Kérdező, ne add fel, a Te értékrended rendben van. :)

2015. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
81%
Szerintem jól tetted, hogy elmondtad. Agyaljon csak rajta a gyerek.Elég, sőt nagyon elkényeztetett lehet, ha ilyeneket művel, valószínű kiskorától ezt csinálták vele, pont a válás miatt, feltételezem. Lehetséges, hogy erre kell visszavezetni a viselkedését, ezt a helyzetet használja ki pont, hogy a szülei elváltak, így neki mindent a világon meg kell kapnia kárpótlásul. Az én kisfiam 20 hónapos, de olyan raplikat le tud már vágni, hogy csak nézek. Kért ő már játékot, portörlőt mindent. Megesett, hogy megvettük, de nem rendszeresen. Most feszegeti a határait szerintem. Olyankor mikor elkezdi nem figyelek oda, nem veszek róla tudomást és egy idő után abbahagyja és jön hozzám vagy elmegy játszani. Szerintem ezt ki lehetne próbálni, nem mondani neki semmit mikor elkezd követelőzni, másról beszélgetni mellette, elterelni a figyelmét, kérni, hogy meséljen a napjáról vagy stb. És ahhoz szoktatni, hogy akkor kapjon valamit ha alkalom van ahogy irtad. névnap, szülinap, karácsony, gyereknap, max még húsvét.
2015. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Az apja mit szól ehhez? Neki is el kellene beszélgetnie a gyerekkel, ha kettőtöktől hallja ezt, akkor hatásosabb lenne."


Az apja már rojtosra beszélte a száját. Most azért mondtam el én is akis mondókámat, mert tőlem jobban tart a gyerek, mivel én alapjáraton is szigorúbb vagyok, mint az apja. Gondoltam, rám hátha jobban hallgat. Nem tartom magam türelmetlen embernek, eddig tudtam kezelni az ilyen jellegű hisztiket. De az, hogy egy hétéves kisgyerek, aki még alig látszik ki a földből kioktasson engem és az apját, hogy nekünk mi a kötelességünk, az azért már igencsak vérlázító! Ha én vagy a férjem csináltunk volna ilyesmit kiskorunkban, biztos hogy kaptunk volna egy méretes pofont a szüleinktől. Csak hát minket normálisan neveltek, így meg sem fordult ilyesmi a fejünkben.

2015. ápr. 18. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!