Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a nő, és mi a...

Szerintetek mi a nő, és mi a férfi "dolga" a házimunkában?

Figyelt kérdés
Házaspároktól/pároktól kérdezném, ti hogyan osszátok meg a házimunkát?
2015. aug. 4. 21:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ez felosztva nemekre. Panelban lakunk, itt nincs nehéz fizikai munka, "csak" főzni, mosogatni, mosni, porszívózni, stb. az ilyen benti munkákat kell megcsinálni. Ezt pedig közösen csináljuk mindketten. Nincs felosztva, hogy melyiket ki. Amíg az egyikünk mosogat, addig a másik porszívózik, vagy amíg az egyik tereget, addig a másik felmossa a padlót, stb. A lényeg az arányos munkamegosztás, mind házon kívül, mind azon belül. :)
2015. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Amiben megegyeznek, a lényeg, hoyg ne egy valakinek kelljen mindent elvégezni.
2015. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Ez attól függ, hogy lakásotok van, vagy kertes házatok. Ha van kert, akkor a kerti munkák nagy része (fűnyírás, fák\bokrok metszése stb.) általában a férfi dolga, optimális esetben odabent is besegít. Nekünk lakásunk van, a legtöbb dolgot felváltva csináljuk, 1-2 dolgot kivéve. Én pl utálok mosogatni, de a párom szeret, ő pedig felmosni utál, úgyhogy azt meg én csinálom. A mosást is általában én intézem. Igazából felét csinálja mindkettőnk a házimunkának. Fontosnak tartom, hogy mindenki egyenlő mértékben vegye ki a részét az otthoni teendőkből, kivéve ha csak az egyik fél dolgozik. Szerintem ez az egyik kulcsa a boldog párkapcsolatnak. Nem lennék képes egy olyan férfival együtt élni, aki elvárja hogy kiszolgáljam.

23\L

2015. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem létezik olyan, hogy valami kategorikusan a nő dolga, mint ahogy olyan sem, hogy a férfi dolga. Van otthoni munka, az mindenkié, aki ott lakik.

Persze logikus úgy felosztani, hogy kinek mennyi ideje van, ki miben ügyesebb, ki mit szeret jobban, vagy utál kevésbé, stb.

A férjem pl. utál mosogatni, én meg annyira nem utálom, plusz ha ő csinálja, akkor ő p*csöl, másfél óra, mire elmosogat közepesen sok cuccot, ugyanez nálam húsz perc maximum, de ebben benne van az is, hogy eltörölgetek és elpakolok (ő sosem pakol el, sőt, ami nem fér a szárítóra, azt rápakolja az asztalra, és ott is hagyja). Na ezért szoktam én mosogatni.


Viszont teregetni rohadtul utálok, és valahogy nem megy a rendelkezésre álló tér optimális kihasználása, így nálam feleannyi ruhával is "tele" van a ruhaszárító, míg a férjem a kétszeresét is rá tudja tenni úgy, hogy semmi nem ér össze. Úgyhogy teregetni ő szokott. Mosást betenni viszont bármelyikünk, akinek eszébe jut.

Reggel beágyazni én szoktam, este megágyazni ő szokott. Söpörni, porszívózni mindketten, de én vagyok az, aki szól, hogy kell, mert ő szerintem vígan elüldögélne a porban. WC-t pucolni főleg a férjem szokott, a zuhanyzót én takarítom általában.

Kerti munka nincs, panelben lakunk.

2015. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs nő és férfi dolga, két dolgot leszámítva:

- süti, torta sütése "női" mert ebben a férjem szegény nagyon béna :D

- autó szerelése és a garázs rendbentartása "férfi", mert hát... na, nem akarod tudni mi lesz azzal az autóval, amit én megszerelek :DDD


Egyébként minden közös, alapvetően így van felosztva:

- férjem: 1-2 szőnyeg porszívózása, amúgy robotporszívó van, de van pár shaggy szőnyeg ahova az nem jut fel; portörlés; üvegfelületek tisztítása(üvegasztalok, szekrény, stb.); konyha tisztán tartása (mosogatógép be-kipakolása); fűnyírás; szemét és szelektív szemét levitele

- én: bevásárlás; mosás-teregetés-ruhák elrakása; fürdő-wc-kád tisztán tartása


A főzés abszolút közös feladat, felváltva vagy együtt szoktunk. Van két macskánk is, az etetés-napi 2xi alom tisztítás is felváltva megy. A férjem mindig korábban ér haza, mint én, ezért ő több házimunkát is végez.


Viszont ha valamelyikőnk nem ér rá, szó nélkül elvégezzük az ő "dolgait" is helyette.

2015. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lakótelepi lakásban lakunk, mindketten dolgozunk. Férjem 10 órát dolgozik, és mindig azt mondja, nehogy már elvárjam, hogy még otthon a házimunkában is segítsen.

2015. aug. 4. 22:18
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
Mondd te is ugyan ezt a férjednek. Ha már egy hete nem kapott meleg ételt és a tiszta ruhái is elfogytak, hidd el hogy neki fog állni a házimunkának. Ne hagyd magad elnyomni, nem kell a cselédjének lenned!
2015. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%
Az nem segítség, hogy az otthoni munkából kiveszi a részét. Az lenne segítség, ha olyasmit csinálna, ami csak a te dolgod. De ez nem az. Egyébként bírom ezt a hozzáállást, hogy a házimunka az a nő elvárása, az ő dilije. Miért, a férjednek semmi igénye nincs arra, hogy rend és tisztaság legyen otthon? Mert ha van, akkor nem te várod el, hanem mindketten, és akkor mindkettőtöknek tenni is kell érte.
2015. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy a 4. írja, figyelembe kell venni, ki mit szeret/utál és mihez ért... Mi így osztjuk fel. Én a tériszonyommal nem tettem fel a leesett cserepet, amúgyis ő a magasabb s akkor ott minden centi számított.

Noszogatni nem kell, nem bunkó, hogy rám lőcsölje a saját feladatát, amit én nem is hagynék szó nélkül. Ugyanez igaz rám, a nemszeretem munka is elvégzendő, bármilyen rossz vagyok benne, viszont szeretem a páromat, s van egyfajta büszkeségem s igazságérzetem, nem használnám lábtörlőnek akkor se, ha hagyná. Jámbor jószág, de megvan a tartása és igazságérzete, ami jó, mert elég erőteljes egyéniség vagyok :)

Ha este jönne haza és sokat keresne (egyik sem igaz), kevesebbet várnék tőle, de nem vagyok akkora házitündér, hogy hajlandó legyek túl sokat takarítani mások helyett... Szóval az, hogy CSAK a feleségé a meló, szinte sosem jogos (ahhoz minimum rokkant legyen a férj). Ha a férj mesésen keres rengeteg óra melóval, akkor legyen bejárónő, étterem, miegymás.

2015. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Férfi dolgozott, a nő sulizott. A nő vitte a háztartást, amibe a férfi besegített, ha szükség volt rá (38nm-es lakásról lévén szó, azért nem volt annyi feladat).

Főzés alkalmanként férfi, egyébiránt nő.

A férfi reggeltől kb. 11-éjfélig melóban (reggeltől késő délutánig otthon végezhető munka volt, amire koncentrálni kellett, így nem volt opció a folyamatos "apróságok" elvégzése, ami kizökkenthette volna, aztán este munkahelyen jelenéses munka). Cserébe évente 1-2 alkalom külföldi nyaralás (volt, h akár hónapos is), illetve mindvégig nőnek "korlátlan" pénzköltési opció (új táska, ruhák, csajos bulizások, hobbykra költés, suli finanszírozása, jogsik A és B). Úgy gondolom egy 38nm-es lakás tisztántartása, meg +1 főre való főzés és mosás elég jó "lehetőség". Illetve a férfi a nő által kívánt házimunkát is elvégezte. Természetesen a lakásfelújítás és karbantartás (háztartási eszközökkel együtt) a férfi feladata volt.

2015. aug. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!