Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy vehető rá egy lusta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vehető rá egy lusta férfi, hogy kicsit segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés
Semmiben sem segít! Mind a ketten dolgozunk, és az egész házi munka, és a ház körüli teendők egyedül csak rám hárulnak a kert munkákig bezárólag! Fűnyírás, kocsi pucolás, fabehordás, hólapátolás stb. Mindketten otthon dolgozunk, különálló saját vállalkozásban. Mindent csak én rám vár a házban! Teljesen kiszolgáltatja magát! A családjukból jönnek vendégek akkor is egyedül szolgálok ki 4-5fős társaságot. 25éves háziasszony. Kíváncsian várom a véleményeiteket! Sziasztok!

2013. szept. 13. 20:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon egyszerű, a saját dolgaidat csináld meg, a saját cuccaidat mosd ki, csak magadra főzzél, majd rájön...
2013. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Meg kell vele beszélni - bár gondolom, idáig már eljutottál, nyilván nem potyára írtad ki a kérdést.

Ha nem hat a beszéd, akkor én azt csinálnám, hogy magam után rendet tennék, utána nem.

Megnő a fű? Akkor megnő. Ha zavarja, majd lenyírja. Piszkos a kocsi? Majd lemossa, ha megunja. Nincs benn fa? ... Na az kényesebb kérdés. Ha nincs gyereketek, én egy-két napig jól felöltöznék, ha más nem, és csakazértse hordanék fát.

Ha otthagyja maga után a piszkos tányérját, akkor te se pakolod el utána. Ha legközelebb enni akar, majd elteszi ő.

Ha nem ágyaz be maga után, te megágyazol a saját feleden, a férjed/párod alatt meg maradjon csak a gyűrt lepedő, meg a lapos párna.

Ha nem dobja a ruháját a szennyesbe, nem mosod ki - esetleg durva helyzetnél eleve csak a sajátjaidat mosod, és slussz.

És így tovább.

2013. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Én 24 éves vagyok, hasonló cipőben járok mint te, annyival "jobb" a helyzetem, hogy a kinti dolgokat nem én csinálom meg, pedig már néha úgy vagyok vele hogy megcsinálom, mert úgy képzeld el, hogy amikor 30 cm-es volt a fű csak akkor vágta el. Hát elég ronda az udvarunk, mert semmit nem tesz rendbe. A kutyák is széthordanak mindent, de nem szedi össze azt sem. Én szedem össze, mert a szemetet azt azért nem bírom nézni, ha neki kéne fölszednia kb arra is havi 1x kerülne sor. A kutyasz.rt sem szedte már össze 2 éve!! Azt mondja hogy azt nem is kell összeszedni, mert hogy a kutyasz.r trágyázza a földet, meg hogy majd úgyis elporlad... Tiszta vicces, de én nem fogom összeszedni. A kocsiját sem mossa le, hót retek, kívül-belül, már a haverjai is poénkodnak vele, hogy hogy néz ki a kocsid, adjunk egy rongyot törölgetni? Erre csak azt mondja hogy nincs rá ideje.. Lenne, ha akarná. Én a saját kocsimat rendben tartom. De egyébként szinte majdnem mindent én csinálok, locsolom kinnt a tujákat, a fákat is, illetve bennt mindent. Szerintem semmit nem lehet csinálni a lusta, hanyag férfival. Párom is így nőtt fel otthon, otthon lakott 28 éves koráig, és náluk a nők csináltak mindent, apósom, úgy mint a te párod, semmit nem csinált otthon, meg a kaját is ki kellett szedni neki. 1 éve lakunk együtt, eleinte nagyon idegesített, hogy még munka után 6 órakor álljak neki hol a mosogatásnak, hol a vasalásnak, főzni is kell 2 naponta mert nagyon sokat eszik. (bár már trükkös vagyok, elviszek magammal annyi kaját hétfőn, hogy én még szerdán is azt eszem, ő meg már kedden nem tud mit enni, hát nagyon sajnálom, mindek kell egy ebédre 30 dkg hús, plusz este is 30 dkg hús, hát így járt)
2013. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Pl.: "Szívem, nagyon fáradt vagyok, egész nap melóztam és még rengeteg dolgom van, segíts egy kicsit, légyszíves!" Aztán megmondod, mit csináljon.
2013. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az a probléma, hogy a lányokat nevelik a takarításra általában, a fiúkat nem. Mivel a fiúk nincsenek rászorítva, ezért ő nem is "látja" hogy szemét, vagy kosz van, ezért lehet nem fogja érdekelni, hogy koszos a kocsi, vagy nagy a fű. Amíg mondjuk az egyik haverja, vagy a szomszéd megjegyzést nem tesz rá.


Ezért kezdetként felhagyhatnál a kinti munkák végzésével, csak mert az a nehezebb, a neki való munka... Ha mindig megcsinálod gyorsan, mert a te szemedet zavarja, akkor ő sosem fogja azt érezni, hogy itt rá szükség van, hisz őt nem zavarja. És az is jó lenne, ha ráhagynád, hogy a saját tempójában végezze a kinti munkát, tehát ha csak két hetente nyír füvet, akkor két hetente nyír... Már miután belekezdett egyáltalán.

2013. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Durva, milyen "férfiak" vannak. Ilyenkor adok hálát az égnek, hogy az én párom mennyire házias és segítőkész. Még mosogatni is elmosogat, ha szépen megkérem rá, mert épp más dolgom akad, és nagyon szívesen megteszi, pedig kifejezetten nem szeret tányérokat súrolni meg pakolgatni. Aranyos is, mikor nagy férfi létére törölgeti a kis pohárkát, szoktunk is ezen nevetni. Mindketten dolgozunk, tehát a házimunkát is fele-fele arányban osztjuk el. Ha épp neki van több dolga, én főzök, ha nekem, akkor ő. Hogy hogyan vehettek rá egy lusta férfit minderre? Sehogy. Aki több év vagy hónap közös együttélés után sem jön rá erre magától, vagy alapból nincs ezzel tisztában, azt az életben nem fogjátok befogni semmire, maximum ideiglenesen. Talán tényleg próbáljatok rájuk ijeszteni... más ötletem nekem sincs.
2013. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

szia! ezt már kipróbáltam de sajnos nem jól sült el a dolog... Max 1-2napig bírtam elnézni a kupit, ami körül öleli a lakást, és meg kellett csinálnom, mert a férjem úgy érvelt, idézem: "Mit szólnak majd a vendégek ha esetleg jönnek hozzánk, téged fognak csak egyedül lenézni, mert te vagy a házi asszony! :( Már a szomszédunknak is feltünt a férjem lustasága... És kérdezte miért nem a párom csinálja meg?

Erre én ezt válaszoltam a szomszédnak: "szeretek mozogni, sportolni" ez nekem olyan mint a sport" Csak azért mondtam, mert nem akartam a saját férjemet égetni mások előtt, mert ő lusta mint a dög... Nem elég hogy szenvedek a lustasága miatt,meg hogy nem veszi ki a részét semmilyen otthoni munkából, még én tartjam neki a gyertyát mások előtt hogy ne szégyenkezzen a lustasága miatt...

2013. szept. 13. 20:52
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én kitenném. Csak azért mert nekem is csak egy életem van. Meg rabszolga sem vagyok. Márpedig te az vagy. Engem nem érdekelne mit mondanak a rokonok stb. ha szólnának elmondanám, hogy a férjem nem segít semmiben sem, ezért olyan amilyen minden... Nem háziasszony vagy egyébként, hanem dolgozó nő!
2013. szept. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Szia! Már 9éve vagyunk együtt (gyerek még nincs), más gond nem nagyon van vele.. Már többször ráijesztettem hogy ott hagyom...

Jelenetet rendeztem.. De csak rosszabb lett... Mondtam neki menjünk el párterápiára, mert én nem a házi cselédje vagyok,hanem a felesége... de ő neki nincs gondja... menjek egyedül pszichológushoz mert nekem van egy enyhe durva beütésem... Biztosan a hormonok, mert pont megvan a havim! Minden hogy próbálom menteni a kapcsolatunkat, mert 9év az még is csak 9év! De lassan úgy érzem leszívja minden erőmet... és kezdek belefáradni...

2013. szept. 13. 21:18
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Csak a saját részedet takarítsd ki. Például a dolgozószobájában (ha van ilyen) ne takaríts ki. Majd amikor jönnek a férjed barátai, te menj el otthonról, így nem tudja rád kenni.
2013. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!