Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyák, édesapák, szülők....

Édesanyák, édesapák, szülők. Visszatekintve megbántátok-e, hogy gyermeket vállaltatok? Esetleg kívántátok azt, hogy csemetétek meg sem született volna?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 21:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Úristen milyen kérdés ez! Hát nem tudom ki az akinek ilyen eszébe jut! Szerintem ha valaki egyszer a kezébe tartja a gyerekét amikor még pici olyan szereleműbe esik hogy utána bármit is tesz a gyerek sosem bánja meg hogy megszülte!
2010. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Hú, erre én is kíváncsi vagyok!
2010. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Hülye kérdés aki megbénta a gyerekemeg sem érdemli.


Én szeretem őket még akkor is ha velük nehezebb.

2010. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

nem hülye kérdés... tesómat ezerszer megbánták már szerintem. lop, csal, hazudik, havi 100 ezreket visz el... üvöltözik mindenkivel, nem dolgozik, stb stb...

engem gyülöl, amiért jól tanulok, egyetemre járok, amiért segítek otthon. állandoan féltékenykedik, csinálja a fesztivált.

szerintetek az normális, hogy a szülő már öngyilkos akar lenni miatta? én tartom bennük a lelket. a neveltetésünk semmiben sem különbözik, ő mégis ilyen lett, és nem tehet róla senki...


szóval, nem hülye kérdés...

2010. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a lányom az életem értelme! Amikor ránézek és látom hogy elégedett, akkor vele örülök. És ha bajban van, azonnal ott vagyok mellette és ő is mellettem.Soha nem bántam meg hogy gyermekem született. Még akkor sem amikor voltak időszakok, tinédzser évek és rettenetesen felbosszantott.Aki ilyenre gondol soha ne szüljön gyermeket!
2010. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha van olyan aki megis bánta-valami mentális betegsége lehet másra nem tudok gondolni-akkor sem fogja leírni mert kell hogy szégyellje magát!!!
2010. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem hülye kérdés, csak szerintem fölösleges volt feltenni, mert nem hiszem, hogy bárki leírná, azt ugyanis darabokra cincálnák itt a többiek.

Én mindenesetre nem bántam meg :)

2010. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Anyu csak azt bánta meg, hogy hozzáment apámhoz, de minket, gyerekeket nem, csak ha most lenne fiatal, másképp csinálná, ezt már sokszor mondta.

Az ő húga viszont már párszor mondta, hogy elkapkodta a gyerekvállalást, igaz, ő már 30 fölött szült, de volt egy több éves mentális beteg időszaka, és hiányzik neki a szórakozás, ami emiatt az időszak miatt kimaradt, a gyerek mellett meg már nehéz, néha zavarja, hogy ott van a (már 8 éves) kisfia is, akit egyedül nevel (mert az apa egy szélhámos igénytelen tróger, csak ezt akkor nem vette észre, épp kilábalóban volt a betegségéből, de még nem volt tiszta, amikor a gyerek megfogant).

2010. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
En meg nem vagyok szulo, de ugy erzem hozza kell szolnom a kerdeshez, ugyanis en mint gyerek(most mar 28 eves), ugy erzem , hogy az apam szazszor megbanta, hogy megszulettem.Soha nem volt jo viszonyom az apammal, de miota edesanyam meghalt, azota csak egyre rosszabb lett a helyzet kozottunk.Soha nem kellett rolam gondoskodjon, egybol talpra alltam es ugy gondoskodtam rola 17 eves koromtol, mint ahogyan edesanyamtol tanultam.Suliba jartam, naponta 60 km-t ingaztam es a tanulas mellett vegeztem a hazi munkakat.Minden nap friss, meleg etelt kapott, tiszta ruhat stb.Erettsegi utan egybol munkaba alltam, hogy el tudjam tartani az apamat, mert neki akkor mar nem volt munkaja;amikor a baratommal osszekoltoztunk, arra kertem, hogy o koltozzon hozzank,hogy apamrol tudjak tovabbra is gondoskodni, mert neha inni is szokott es feltettem, nehogy baja essen.Megis, hogyha neha kiborultam, mindig azt vagta a fejemhez, hogy o engem felnevelt es koteles vagyok, hogy gondoskodjak rola es, hogy barcsak a fiucska szuletett volna meg, akit edesanyam elvesztett.Mostanaban meg azt vagja a fejemhez, hogy hazat kaptam es neki haszonelvezeti joga van, persze a hazat a nagyszuleim epitettek, o meg egy szeget sem utott el rajta.Mi javitjuk, bovitjuk, amiota ott lakunk.Ha valamit csinalunk a hazban, vagy veszunk valamit, latszik rajta, hogy nagyon irigy es egyaltalan nem orvend, hogy mi haladunk, pedig most is mindene megvan, el mint hal a vizben.A ferjem egy alldott jo ember, mindent megtesz, hogy ne erezzunk semmibe hianyt, folyton dolgozik es mellette a kertet is rendezi, mert a nyugdijas apamnak nincs ra ideje, megis apam egyfolytaban mocskolja.Kicsit hosszura nyujtottam, de az a lenyeg, hogy en ugy erzem, az apam utal engem es megbanta, hogy megszulettem.Most mar csak arra kellene valaszt kapnom hogy miert?Sajnos tole soha nem fogom megtudni, mert tagadja es azt mondja, hogy mi latjuk rosszul a dolgokat.Szeintem neha az agyaval is baj van, sajnos.
2010. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Én olyan házaspárt ismerek, akiknek nem lehetett gyerekük, örökbefogadtak egy fiút, aki tizenévesen minden vagyonukból kifirgatta, hitelekbe verte őket, aztán a pénzükből lelépett, nem is látták többet. Na, ők megbánták. És ha a sajátjuk is lett volna a gyerek, akkor is megbánták volna. Szerintem nagyon-nagyon szélsőséges esetben meg lehet bánni (pl. egy anyagyilkos gyerek esetén az apa joggal bánja), de ha ilyenről nincs szó, akkor egyértelműen a szűlőnél van a hiba, ha ilyet gondol.
2010. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!