Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nászajándékba mit illik...

Nászajándékba mit illik vinnin manapság?

Figyelt kérdés
Ketten megyünk a párommal lakodalmában egy rokonoméban, és gőzöm sincs mit vegyek. Ti mit vinnétek, vagy mit kaptatok? Mit szokás vinni manapság?

2015. aug. 7. 09:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Pénzt én most házasodom és biztos hülyét kapnék ha valaki megjelenne egy tálal vagy lábossal a kezében
2015. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én eddig voltam kb. 8-10 esküvőn, mindenhol pénz volt a nászajándék a menyasszonytánc alatt lehetett odaadni.

Egyébként el tudom azt képzelni, hogy a párnak van egy listája, ha valaki mégis tárgyat szeretne vinni, és a násznép választ róla valamit, amit megvesz.

2015. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

pénzt szerintem. de ha jóban vagytok, akkor rá is kérdezhetsz. mert ha szükségük van valamire-pl most költöztek össze, akkor lehet örülnének valamilyen háztartási gépnek.

de így láthatatlanban ne vegyél szerintem tárgyat, mert lehet hogy van nekik és nem lesz őszinte a mosolyuk.a szüleim és a nagyszüleim is ajándékokat kaptak. így volt olyan dolog amiből kapásból hármat kaptak. na most ennek nem sok értelme van , nyilván nem kell olyan sok. szóval csak akkor vegyél tárgyat, ha tudod hogy örülnének neki.

étkészlet meg ilyesmi szerintem gáz, ott nehéz eltalálni a pár ízlését.én se szívesen ennék 40 évig olyan tányérból ami nem is tetszik,de ha van már csak használni kell.

pénzből olyan 10 ezer forintot szoktak adni átlagban fejenként.de ez függ attól mennyire álltok közel egymáshoz és anyagilag mennyire megterhelő.

2015. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
OKé és pénzt mennyit szokás? Totál nem vagyok képben. Kisgyerekként kb 20 éve voltam ilyen eseményen utoljára.
2015. aug. 7. 09:47
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Meg kell kérdezni.Lehet konkrétan megmondják hogy pl Tefal edény vagy ilyen és olyan fajta étkészlet,elküldik neten a linket és kész.Ha nem állsz olyan közeli viszonyban lehet pénzt adni.
2015. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Minimum 20 ezer, de inkább több.
2015. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha van miből, akkor minimum a vacsora árát illik. Többnyire ez fejenként 10 ezer. De természetesen lehet többet is.

De ha nem jut, csak 2000 ft, akkor annyit, általában azért diszkréten szokták a menyasszonytánc alatt ezt a dolgot kezelni.

2015. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Mi a másod unokatestvéreméknek (tehát nem valami közeli rokon) adtunk 10.000Ft-ot kettőnkre.Akik "hasonló"rokonok voltak kb ugyanennyit adtak.De ha mondjuk nagyon jóban lettünk volna és nem 3 évente látnánk egymást lehet kaptak volna 20ezret.De ez sok mindentől függ.Valakinek az 50 se sok...Volt olyan is ahol a közeli barátok összedobták a párnak a kanapé árát,vagy vettek egy komolyabb kamerás fényképezőt,de gondolom ezt előre megbeszélték a párral.
2015. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%
Bírom azt a minimum ennyit meg annyit KELL .Jó ne ingyen menjen az ember,de ne legyen már elvárás..
2015. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Amennyit a pénztárcátok elbír. NEM illik a vacsora árát kifizetni, mert nem fizető vendégnek hívnak benneteket. Ezt csak néhány pénzéhes várja el.

Legjobb megkérdezni, hogy mit szeretnének.

2015. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!