Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm lakása a lánya nevén...

Szilágyi péterné kérdése:

Barátnőm lakása a lánya nevén van, ö a haszonélvező, elszeretné adni. A lánya külföldön él, elszeretné a barátnőm adni a lakást, mi a teendője? A lánya bele eggyezését birtokolja, elég e magyar meghatalmazás, vagy a kint élő ügyvédé kell:?

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Pontositsunk, nem a baratnod lakasa, hanem a baratnod lanyanak a lakasa. A "neven van" az ezt jelenti.


Nem kell kint elo ugyved, lehet otthoni is, de a szerzodest stb mindent a lanyodnak kell alairni (az ugyvedi megbizas szerzodest is).


Mi kulfoldon adtuk el a kis magyar lakasunkat, nem kellett hazamenni hozza, ugyved elintezett mindent.

2015. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
A haszonélvező nem adhatja el a lakást, csak a tulajdonos. Csak és kizárólag ügyvéd és a helyi konzulatus által hitelesített meghatalmazást fogadnak el, de azt is csak kivételes esetekben
2015. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a tulajdonos külföldön él, akkor egy ottani ügyvéd előtt kell meghatalmazást írnia a tulajdonosnak valaki nevére, aki képviseli őt az eladásban. Ez akár az anya is lehet.

Így vettem lakást 3 éve, a tulaj Spanyolországban élt, és az itt élő fia volt felhatalmazva az eladásra.

2015. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%
Eleg ha van egy ugyved aki vallalja, nem kertek tolunk semmifele kulfoldi ugyvedet meg konzulatusi anyamkinnyat, az ugyvedno elkuldte emailben az alairando meghatalmazast, en kinyomtattam, alairtam, elkuldtem neki postan (meg az utlevel+lakcimkartya fenymasolatot), o intezte a tobbit.
2015. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!