Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tűrtőztessem magam,...

Hogyan tűrtőztessem magam, hogy ne legyen veszekedés?

Figyelt kérdés
A szüleimmel és a bátyámmal egy háztartásban lakunk, a ház részben az enyém, és nem a szüleim tartanak el. A kapcsolatunk jó, de a viselkedésük sokszor. a civilizált élettel nem összeegyeztethető. Főleg édesanyám borzasztóan igénytelen a környezetére, szanaszét hagy mindent, nem segít a házimunkában, sokszor lekajálja a kanapét, és a piszkos edényeket sokszor a szobájába gyűjti, így még elmosogatni sem tudok. Ha kedvesen, ha csúnyán kérem, hogy legalább maga után takarítson el, magából kikelve ordibál, hogy kritizálom. Sokszor megfogadtam, hogy nem szólok neki, mert ígyis-Úgyis nekem kell megcsinálnom mindent, és mégiscsak jobb a békesség. De 1-2 nap után elszakad a cérna, plne amikor miatta kerülök kellemetlen helyzetbe, mert mondjuk váratlanul betoppan egy barát vagy a rokonok, közben a ház olyan mint egy putri. Egész egyszerűen kikészít ez a helyzet, de tudom hogy csak magamnak ártok ha szóváteszem, valahogy mégsem bírom megállni. Hogyan tűrtőztessem magam, vagy hogy kezeljem ezt a helyzetet?
2015. aug. 7. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én még ilyenről nem is hallottam, hogy a gyerek takarít a szülők után, és ráadásul pont az anyuka ennyire rendetlen. Ez tipikusan az anya, és a tinédzserkorban lévő hanyag gyerek szitu fordítottja. Pedig mindenképpen az kellene szerintem, hogy beszélgess el vele négyszemközt, nyugodtan, és mondd el neki, hogy téged ez mennyire zavar, és kellemetlen, ha jönnek hozzátok. Ha nem igazán lesz foganatja, akkor én nem is tudom mit tennék.... bakker egy anya nem viselkedik így!!!
2015. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Sajnos van ilyen. :( Ismertem egy családot, ahol a szülők minden szemetet szétdobáltak a lakásban, soha nem takarítottak vagy mosogattak el, a gyerek ki volt akadva az igénytelenségük miatt. Az egész házat ugyan nem volt ideje kitakarítani, de a saját szobájában (egyedül abban a szobában a házban) szép rend és tisztaság volt.


Vannak nagyon rendetlen házak, volt erről egy dokumentumfilm a tv-ben, ahol inkább nem voltok otthon egész nap, csak ne kellejen takarítani aztán nagy nehezen rászánták magukat egy nagytakarításra és lakásfelújításra és az ebbe befektetett energia és pénz rádöbbentette őket arra, hogy ezentúl jobb rendszeresen takarítani, mint felhalmozni a koszt. De sajnos ehhez neki kell beismerni, hogy ez így nem jó és hogy ezen változtatni kell, de ha nem látja be, hogy mennyire igénytelen, és nem hallgat a szóra em, sajnos nem lehet ellene mit tenni.

2015. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem tesa. Ha nekem ilyen anyám lenne, tuti elköltöznék.
2015. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úristen, fogalmam sincs. El sem tudom képzelni h milyen lehet. Nyilván nálam sem lenne opció a költözés, tuti rengeteget veszekednék ha a normális kommunkiáció nem használ. Mert oké h valaki nem tisztaságmániás, de hogy rendetlenség legyen, meg kosz.... Mondanám neki h igen kritizálom, mert van miért és szégyen ahogy él. Nem õ, hanem az életstílusa. Ha mondja h lehet költözni(igen, olvastam h tiéd is a ház és nem tart el)akkor mondanám h oké, de kényszerértékesítést kérsz és eladjátok a házat. Nyilván csak hazudnám ezt, de hátha ez hat...
2015. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szóba került már a ház eladása, de abból is botrány lett. Én igazából szeretném megtartani, mert nagy az eszmei értéke számomra, a vőlegényemmel pedig úgy tervezzük, hogy 2-3 éven belül már jöhetne az első gyerek, családot alapítani pedig jobb egy kertes házban, főleg hogy van két kutyám, akiktől semmi pénzért nem válnék meg. Felvetettük már azt az ötletet is, hogy megveszem a szüleimtől a házrészt, ezért persze egy hálátlan utolsó szemétláda voltam, aki hajléktalant akar csináli az anyjából, mert ő annyi pénzből nem tud boldogulni.
2015. aug. 7. 18:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat. Esetleg nem tudnátok konfliktus kezeléssel kapcsolatos könyvet ajánlani?
2015. aug. 7. 18:32
 7/10 anonim ***** válasza:
ja persze nem ök tartanak el...
2015. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értelek. 25 éves vagyok, jól dolgozom, jól keresek, a számlák rám eső részét én fizetem, magamra főzök, magamra mosok.
2015. aug. 7. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván botrány van belõle ha "el akarod adni" a hàzat, ezt is feltételeztem, de így könnyebb ultimátumot adni. Vagy eladjátok, vagy megváltozik. Más megoldás nincs, nem tudod konfliktus nélkül megoldani. Viszont az eladás jobb ötlet és venni két kisebbet az árából, ha lehetséges, mert így oda nem vállalnák gyereket.
2015. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyilván csak akkor akarok ott gyereket nevelni, ha fel tudom vásárolni a házat. Az a baj hogy nem tudom kötelezni őket arra, hogy adják el. Lehet hogy jogi úton meg lehetne oldani, ezt nem tudom, de nem is akarok pereskedni, mert amúgy szeretem őket, és nem akarom hogy megromoljon a kapcsolatunk.
2015. aug. 7. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!