Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám a nagy korkülönbség...

Anyám a nagy korkülönbség miatt miért érzi úgy, hogy az ingyen gyerekcsősze vagyok?

Figyelt kérdés

15 volt amikor én besikerültem.

Anyámnak később lett egy komoly kapcsolata és gyermekeik is születtek. A férje februárban külföldre ment dolgozni, mert elég rosszul állnak anyagilag.

Anyám azóta úgy viselkedik, mintha nekem semmi más dolgom nem lenne, mint az ő gyerekeire vigyázni. Ha valamit át kellene szerveznie, akkor meg sem próbálja csak szól, hogy mikor vigyázzak a gyerekekre. Ha azt mondom, hogy nem érek rá, akkor jön a sírás, hogy milyen szemét vagyok vele, pedig ő feláldozta a fiatalságát miattam és el is vetethetett volna bla-bla-bla.

Persze néha vigyázok rájuk, de azért a mindennapos felügyelet már kicsit sok. Van remény, hogy egyszer felfogja a gyermeteg agyával vagy az ilyen típusú embernek ez már túl sok?


2015. aug. 8. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Mondd el ezt neki. Sajnos nem egyedi az eseted, sok szülő, ahol nagy a korkülönbség (de még ha kisebb, akkor is), automatikusan ingyen bébiszitternek tekinti a nagyobbakat. Egy ismerős anyuka büszkén mesélte, hogy mikor a két nagyobb mellé szült két kisebbet, neki már semmit nem kellett csinálnia, mert a két nagy elvégezte a dolgát...

Állj ki magadért, mondd el, hogy te is szeretnél saját életet, a gyerekeit nem te vállaltad, hanem ő! Megkérhet, hogy segíts neki, de ne várja el!

2015. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Argloss ***** válasza:
76%

15 évesen felcsináltatta magát. Szerinted mennyire megfontolt emberről van szó!? Lehet, hogy rosszindulatú feltételezés, de van egy olyan érzésem, hogy téged inkább a nagyszüleid neveltek. Az ő döntéseiért csak ő felelős, neked azért nem kell rosszul érezned magad, ha az anyukád kicsit dilis.

Ha nem érsz rá, akkor nem érsz rá. Oldja meg másképpen. Senkitől sem elvárható, hogy más gyerekéért áldozza fel az életét. Az a szülők dolga...

2015. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

Azért azok a gyerekek nemcsak az ő gyerekei, hanem a te testvéreid is. Nem tudom, hány éves vagy, de egy családban természetes, hogy mindenki segít, ahogy tud.

Ez persze nem azt jelenti, hogy mindig neked kéne rájuk vigyáznod. De nyilván anyukádnak most nehezebb több gyerekkel egyedül, mivel nincs itthon a férje, aki értetek, érted is, dolgozik.

Nekem olyan érzésem van, hogy amikor te születtél, akkor anyukád nem tudott olyan nyugodt életet biztosítani neked, nem volt annyi mindenetek, mint most, ezért haragszol rá meg a gyerekekre is, hogy a testvéreid már máshogy nőnek fel, mint te. És hogy nekik apukájuk is van.

2015. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Igen, normál esetben a családban mindenki kiveszi a részét a házimunkából, ott segít, ahol tud.

Viszont a gyerekek nevelése két ember dolga: a szüleiké. Időnként persze meg lehet _kérni_ az idősebb testvért, hogy vigyázzon rájuk, de nem kijelenteni, hogy ekkor és ekkor a az ő kötelessége, majd érzelmileg zsarolni, ha más dolga van / nemet mond bármilyen okból.


Kérdező, talán egyszer felfogja anyukád is, de sajnos úgy látszik, hogy neked kell megtanítanod felnőttként viselkedni :(

2015. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Hány éves vagy? Ha felnőtt 20 feletti saját keresettel akkkor nyugodtan mond meg neki hogy nem vigyázzol rájuk! Fizessen babysittert. Ha külön élsz tök mindegy, nem tudod mivel zsarolni.


Ha kisebb vagy 14-16 éves nincs sok választásod.

2015. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

...és te "felfogod a gyermeteg agyaddal", h egy család vagytok?


Nem tudom, h mennyi az a sok, amit a gyerekeikre kell vigyáznod, de ha függsz tőle, akkor kénytelen vagy beletörődni. Egyébként csak halkan szólok, h az ő gyerekei a te testvéreid. A stílusod pedig bicskanyitogató.

2015. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%

Fosd arcon, költözz el, éld az életed.

Azt csinálsz, amit akarsz.

2015. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha valaki a gyerekei nyakára szül kisbabát, az éppolyan gáz, mint amikor tiniként a szülei nyakása. Anyádnak mindkettőt sikerült, hát bammeg, elismerésem...
2015. aug. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!