Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek működhet ez a...

Szerintetek működhet ez a kapcsolat hosszútávon, a korkülönbség ellenére?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem óhajtok sem beleavatkozni más dolgába, sem egymás ellen hangolni, vagy szétszedni egy párt. Tényleg csak puszta kíváncsiságról van szó.

Van egy húgom, 25 éves, mindig vidám, bolondos csaj, de ha úgy kívánja a helyzet, tud nagyon komoly is lenni. Értelmes, jól el lehet vele beszélgetni mindenféléről,talán épp ezért kedvelik őt olyan nagyon fiatalabbak, és idősek is egyaránt.

7 hónapja összejött egy nála idősebb, 41 éves férfival, akinek nagyon hasonló a személyisége, mint az övé, viszonylag fiatalos, nekem is az a véleményem, hogy összeillenek.

2 hónap után összeköltöztek. A minap beszélgettünk, és azt mondta családalapításon gondolkodnak (házasság, gyerekek).

Úgy látom dúl a szerelem, tényleg nagyon egymásra vannak hangolódva, és nagyon boldognak tűnnek.

Ám mivel az ismerőseim között nem ismerek olyan párt, ahol ilyen korkülönbség van a két fél között, felmerült bennem a fent feltett kérdés. Érdekel más mit gondol, tapasztalatoknak is nagyon örülnék, ha van itt olyan, aki hasonló korkülönbséggel él/élt a párjával. :)


2015. jún. 10. 19:44
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
72%
A párom 13 évvel idősebb tőlem, nyolc éve vagyunk együtt. Ha minden jól megy, jövőre esküvő. :)
2015. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

Én tudok több példát , ahol működik. Ráadásul a tesód nem gimis már, gondolom dolgozik stb.Felnőtt nő, ilyenkor annyira nem gáz már szerintem a korkülönbség.

Egyedül annyi hátrányt látok benne, hogy ha természetes halál éri őket majd, akkor a húgod valószínű jó pár év(tizedre) marad egyedül.De ez még olyan messze van, addig bármi történhet, ez nem gátolna meg engem.

Bár én még 7 hónap után korainak tartom, hogy gyereken gondolkozzanak, de ő kapcsolatuk, ő tudja. Csak érted, még annyi ideig se voltak együtt, amennyi ideig a baba bent van a pocakban.

2015. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%
Anyám és apám 25 évig nagyon jól éltek, 25 év korkülönbséggel. Működhet. :-)
2015. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
65%
Anya és apa közt 18 év a korkülönbség és egy boldog család vagyunk :)
2015. jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%

Működhet.

Miért ne? Leélhetnek boldogan egy életet egymás mellett.

A húgod nem gyerek már,tudja mit csinál.

Magában a kor nem számít, ha 2 ember jól kijön emberileg és az ágyban is.

16 év nem kevés,de nem is kizáró ok,egy jó párkapcsolatra.

Ami gond lehet ebből, az később lehet.

Ugye az élet rendje szerint a férj jóval előbb fog meghalni, de ezzel jelenleg természetesen nem kell foglalkoziuk.

Illetve szexuális kérdésekben lehet idővel gond ugye,de ez sem egy szakító ok most még.

Szal sok boldogságot kívánok nekik:)

2015. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
9%
25 évesnél nem. Ha idősebb lenne a hugod akkor talán esélyesebb, de a 25 éves és 40+-os között 2 generáció különbség az még nagyon nagyon sok.
2015. jún. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%
Több ilyen párt ismertem. A gondok akkor kezdődtek, amikor a férfi már 60 éven felül volt. A nő még "élni" akart, a férj már inkább otthon maradni. Igaz, emiatt nem váltak el, de nem volt köztük harmónia.
2015. jún. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%
Semmi gond, ha amúgy összeillenek. Egy 25 éves már felnőtt. Más lenne, ha pl. 17 lenne,ugyanekkora korkülönbséggel.
2015. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
64%

6. ez miért 2 generációs különbség? ha jól számolom 16 év van köztük. persze, apja lehetne, de azért mégsem..nem sokan vállalnak 16 évesen gyereket.

szerintem is működhet, de még korai babáról beszélni.

2015. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
37%
Persze hogy működhet, szüleim közt 20 év volt, végig együtt maradt az egész család.
2015. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!