Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkednek így velem?

Miért viselkednek így velem?

Figyelt kérdés
Anyukámmal és a nővéremmel élek,már egy ideje elváltak a szüleim.De nem is ez a probléma hanem,hogy nyár óta anyukám teljesen kifordult önmagából,nővérem minden szavát elhiszi.Pl:ha nővérem azt mondja neki,hogy bukásra állok akkor elhiszi,hiába mondom neki,hogy nem így van és be is tudom bizonyítani..Rendesen tanulok,sportolok,segítek anyukámnak és szabadidőmben a barátommal vagyok!De mégis a nővérem irányítja.Nem értem miért holott én sokkal többet teszek le az asztalra mint a nővérem!Nincs egy perc se hogy egyedül lehetnék.Mindig azt figyelik mikor tudnak belém kötni!Úgy érzem csak a barátom az akire számíthatok,eddig csak ő miatta nem tettem semmi olyat amit megbánnék!
2010. márc. 8. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer eljátszhattad a bizalmukat (amiről talán nem is tudsz), amiért szövetséget hoztak létre ellened. Kérdezd meg anyukádat, mi az oka, hogy nem bízik benned.
2010. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így jártam, csak a húgom csinálta ezt. Anyu mindent elhitt neki. Azt, hogy fiúzok, cigizek, lógok, bukok, áh, sorolhatnám. Pár év múlva derült ki, hogy mindez nem is volt igaz. Amikor már önálló voltam akkor látta, hogy soha nem dohányzok (soha sem próbáltam ki), eléggé zárkózott vagyok férfiakkal szemben, jó tanuló is voltam. Ma már nem beszélek velük, mert bármit is csináltam nem volt jó. Később jöttem rá, hogy anyu nem szeret úgy igazán, mint gyermekét, mint a húgomat. 18 évesen hagytam ott a szülői házat, ennek már 12 éve. :(
2010. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem itt nem a bizalomról van szó..Szerintem csak a nővérem túlságosan hat rá..Ráadásul a legszebb hogy a nővérem tényleg sokat hazudik.De ez sem esik le neki.Pedig régen legjobb barátnők voltunk anyummal:(
2010. márc. 8. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak gyerekek,akik az orránál fogva tudják vezetni a saját anyjukat.Sajnos csak arra tudok gondolni,hogy ő a kedvenc,és őt szereti jobban,tehát elve különbséget tesz közöttetek.Ráadásul,ahogy öregszik,úgy egyre jobban lehet majd vezetni az orránál fogva.A szeretet egyszerűen elvakítja.Vagy belevetít egy álomképet,és azt látja Benne,aki ő volt valaha,vagy aki lenni akart.

Őszinte legyek?Nem tudom,mi lenne a jó megoldás,de ha türelemmel kivárod az időt,míg a saját lábadra tudsz állni,akkor talán majd rádöbbennek a dolgokra.Addig meg élj úgy,hogy az a Te javadat szolgálja.Tudom,hogy nem könnyű,de nézd őket valahogy levegőnek.

2010. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs akkor a nővéred egy sz.rkavaró! Így akarja terelni, hogy ő milyen, mert mindent rád ken. Anyukád meg befolyásolható. Lehet a nővéred körül puszilgatja, hamisan eljátssza, hogy ő szuper kislány. A leírtakból ítélve nem vagy könnyű helyzetbe. Még szerncse hogy a barátod melletted van. Próbálj meg anyuddal négyszemközt leülni és beszélgetni, hogy ez neked mennyire fáj, megalázó, és nem érzed jól magadat otthon.
2010. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Igen várok-várok,de egy ideje már érzem,hogy nincs miért..Tudom,hogy nővéremen múlik sok minden.Lehet,hogy bunkóság ,hogy várom,hogy elmenjen itthonról,hogy nekem is juthasson egy kis tér,egy kis figyelem?!?
2010. márc. 9. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, 14-15-16 éves lehetsz, minden ilyen korú gyerek ezt gondolja.. gondolom a nővéred már idősebb, tudod butaság azt mondani, hogy "csak a barátodra számíthatsz" majd mond el ugyan ezt kb 1-2 év múlva is.. Én is ezt gondoltam mindig, DE amikor baj volt mindig csak a nővéremnek mondtam el a problémám! Meg a másik, hogy nem hinném,h Rá nem számíthatnál.. Korban közelebb állnak egymáshoz.. Te vagy a kicsi, Téged akarnak Óvni.. Barátod száz, DE Édesanyád, és Testvéred nem lehet senki más!!! De erre majd rájössz, ha Isten ments a "hazudós, irányítós" nővéredet baj érné ...


Ui: A Családodnál nem lehet fontosabb egy fiú! Tinédzser vagy.. mindenki ezt érzi/érezte .. gondolj bele, hogy a Nővéred mit érezhet mikor látja, hogy a szeme előtt nősz fel.. vagy esetleg elkallódsz...

2010. márc. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Világosan leírta,hogy NEM IGAZ,amiket a nővére állít Róla! Ha a testvére ilyen,szegénynek már ellenség sem kell. Ha nem igaz,amit állítanak Róla,akkor miért,és hogyan kallódna el???Az anyjuk vak,és befolyásolható,egyértelmű.
2010. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!