Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért viselkednek...

A szüleim miért viselkednek így velem?

Figyelt kérdés

Volt egyszer egy koncert, megbeszéltem a szüleimmel hogy mikor és hogy érek haza. Éjfélkor egyik barátom apja hazavitt. Erre otthon mondják, hogy ilyen azért máskor ne legyen meg stb..de hát ha még kocsival is hazahoztak?? ezt nem értem.

És nem tudják megérteni hogy tudok magamra vigyázni.

Az a másik hogy ők is voltak fiatalok, vagy elfelejtették? sőt anyám rocker volt, úgyhogy...Azt is mesélte hogy 18 évesen felültek egy vonatra egyik bnöjével, senkinek sem szóltak és elutaztak pár napra külföldre. Na ehhez mit szóljak? Akkor engem miért kell ennyire félteni?

Egyik barátnömnek pedig oylan szülei vannak, hogy együtt szívnak otthon(ez egyszer fordult elő náluk, de akkor is), meg 2kor felkelnek, mennek érte a koncertekre és hazaviszik. És egykorú velem.

Mit tegyek hogy velem is hasonlóképpen bánajak?

Tanácsok?

(17/L)


2010. jan. 3. 03:13
 1/7 anonim válasza:
Képzeld a helyébe magad, én például nagyon sok házimunkát kellett végezzek, sokszor még főztem is, fiú vagyok,de csak most örülök neki, és képzeld hogy félthettek? Aval meg kár előjönni hogy voltak fiatalok, tudja hogy akkor ez neki rossz volt, ezért nem akarja hogy ugyanazokat a hibákat kövesd el.
2010. jan. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mert hagyod
2010. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ember, ha felnő, és szülő lesz, másként látja a régi énjét.Mivel sokat változtak, másként gondolkodnak a tini korról. Szerintem próbálj kompromisszumot kötni velük, és ne olyanokban, amikben a barátnőd részesül az ő szüleivel.Ti is csinálhattok a szüleiddel jó dolgokat, amik téged is boldoggá tesznek.Lehet, hogy másban anyudék engedékenyebbek a barátnőd szüleinél.És nem mellesleg hozzáteszem, hogy valószínű amikor anyud fiatalabb volt, nem ilyen brutális világban élt, mint ami most van, és nyugodtabban ellóghatott külföldre. Találd meg az arany középutat.
2010. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Talán te jobban fogsz járni a jövőben mint a barátnőd és a gyerekeid is majd a jövőbe jobban fogod nevelni mint a barátnőd.
2010. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt ne felejts el, hogy az ő fiatalságuk más volt mint a mai. Rengeteget változott a világ. A médiából mást sem lehet hallani, csak a tragédiákról. Persze, hogy aggódnak! Örülj neki, hogy ennyire szeretnek.

Ne akarj olyan szülőket mint a bnődé,mert annak a lánynak nem sok jövőt jósolok.

2010. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szüleid szülei is tiltották őket, csak tudod a szülői szerep teljesen más, mint a gyerek szerep. Ha neked is lesz gyereked, te is félteni fogod. Biztos, hogy anyukád is másként gondolkodik ma, mint 20 éve.


Miért hasonlítod magad másokhoz? Azért, mert másnak megengednek valamit, neked miért kellene? A szüleid csak jót akarnak neked. Egyébként meg én 17 évest nem biztos, hogy a mai világban elengednék éjfélig.


23/N

2010. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De nem Pesten lakom, (úgy hallottam éjfélkor már senki nem meri kitenni a lábát) ami persze nem indok. Mert itt is bármi megtörténhet, bármikor.

És persze tudom, hogy csak meg akarnak óvni a a mai világtól. De csak egy kicsivel több szabadság kéne.

2010. jan. 6. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!