Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kit kellene...

Szerintetek kit kellene felkérni keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Én legszívesebben a legjobb barátnőmet kérném fel, Ő mindent tud rólam, mindig mellettem állt, sokkal bensőségesebb a kapcsolatom vele, mint a saját testvéremmel. Amúgy csak egy húgom van. A férjemnek egy bátyja van és Ő a bátyját szeretné felkérni keresztszülőnek. Csak egy gyerekünk van és egyelőre többet nem is szeretnénk, de ez majd még persze változhat. Csak tudom, hogy a család ezt hogyan fogadná és hogy nagy felháborodás lenne belőle, de tudom ha a barátnőmet kérném fel, Ő többet foglalkozna vele, mint a húgom. A húgom meg amúgy is nagynéni lesz alapból.


Mit gondoltok erről?

Nálatok hogy volt, kit kértetek fel?

Volt belőle valami sértődés?



2015. aug. 12. 13:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nálatok lesz sértődés, de ha te úgy érzed a barátnőd megfelelőbb lenne, akkor válaszd őt.

Nálunk a férjem nővére és a férje a keresztszülők, más fel sem merült. Mi pedig az ő kislányuk keresztszülei vagyunk.

2015. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 1-es a válaszodat.

Azért választanám a barátnőmet, mert ahogy írtad úgy érzem alkalmasabb is lenne erre a posztra, szóval nem csak azért vállalná, hogy elmondhassa, hogy ő keresztszülő lett. Imádja a gyereketek és a gyerekek is őt (amúgy tanítónő). Persze húgom is szereti a gyerekeket.

2015. aug. 12. 13:30
 3/24 anonim ***** válasza:
59%
Ilyen esetben inkább az a kérdés, melyikük a példamutatóbb hívő. Hiszen keresztszülőként az lesz a legfontosabb feladata, hogy jó keresztény példakép legyen a gyerekednek.
2015. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A példamutatóbb hívőre is a barátnőmet tudnám mondani. Húgom és barátnőm is járnak templomba, de ha lehet ezt mondani barátnőm keresztényibben is él.
2015. aug. 12. 13:53
 5/24 anonim ***** válasza:
48%
Nos, akkor nem is kérdés :)
2015. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy az akaratodat alarendeled a csaladod konzervativ berogzodeseihez, a gyerekednek artasz. A gyereked miatt igenis allj a sarkadra, es ne erdekeljen, hogy ki fog megsertodni. Majd tulelik. De a gyerek erdeke az elso, es az a jo, ha olyan kozegben no fel, ahol nem kell a sajat csaladja haragjatol tartania, csak mert mashogy gondolkozik, mint az elvaras.
2015. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Én a Férj testvérét és a hugit kérném fel. Mire esetleg lesz második baba, lehet oda is lesz a barátság.

Ha mégsem, akkor már most mondanám, hogy számíthat a keresztanyasásra. A testvér mégiscsak örök életre szól.

Én sem szimpátia alapján választottam a fiamnak keresztszülőket sok-sok éve. És azt kell mondjam, hogy jól döntöttünk.

Amúgy ez csak egy cím. Azt is néztem, hogy kikre bíznám a felnevelését, ha v.mi történne a szülőkkel. A barátnő kategória az első körben kiesett.

2015. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves 7-es, attól még hogy rokont kérek fel, az sem biztos, hogy Ő is mindig ott lesz mellette, lehet nem is fog foglalkozni vele. Nálam azért merült fel a barátnő kérdés, mert nekem csak egy van belőle, de Ő tényleg a legjobb, már 10 éve ismerem, mindent tudunk egymásról, rengeteg olyan dolgot tud rólam, amit a húgommal nem osztottam meg soha. Valahogy neki nem volt kínos ezekről beszélni. Tehát Ő nem csak egy barátnő, hanem a barátnő. Mindig mondja nekem, hogy olyan vagyok neki, mint a testvére (pedig amúgy 2 tesója is van) és én is így érzem. Sok mindent megjártunk már közösen.

2015. aug. 12. 14:05
 9/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, ahogy írtad, hogy ez csak egy cím. Manapság már én így látom, hogy sokan így vélik, pedig nem csak egy cím. Már sokan azért vállalják, mert milyen menő, hogy keresztszülők, pedig amúgy nem csak erről kellene szólnia, hanem sokkal többről, hogy részt vesznek a gyerek életében stb
2015. aug. 12. 14:09
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sokkal jobb a családi békét fenntartani, és felkérni a sógorodékat. A barátnőd meg lesz annyira intelligens, hogy ezt minden probléma nélkül elfogadja.

Az emberek sok hülyeségen meg tudnak sértődni, az önjelölt keresztszülők meg különösen sértődősek.

2015. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!