Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Felkérni testvér élettársát...

Felkérni testvér élettársát keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom hova tenni, amit párom nővére akart. A családjuk nem keresztelkedett meg, így párom sem. Ő is csak utólag, mikor férjhez ment, de a gyerekeik már meg lettek keresztelve.

Most szeretnék a legkisebb lányt is megkereszteltetni, és azt találta ki, hogy én lehetnék a keresztanya. Nem kérdezett meg róla, csak páromnak mondta, mikor náluk volt. Akkor ő nem reagált rá, engem pedig nem keresett meg ezzel.

Tudtam, hogy nem fogom vállalni, mert:

1.) Csak a szüleim miatt kellett járnom misére, egyébként nem értek egyet a katolikus egyházzal, és nem tartom magam kereszténynek. Ettől függetlenül hiszek Istenben/Sorsban.

2.) Nem látom be, miért kéne nekem megkeresztelnem a "sógornőm" gyerekét, mikor nem is vagyunk összeházasodva. Bár mi biztosak vagyunk a kapcsolatunkban, ő nem érzi, hogy rizikós lenne olyant belevonni ebbe, aki nem is családtag? Teszem azt, szétmegyünk, aztán a gyerek nem látja többé a kereszt anyut, mert haragban váltak el a nagybátyjától? (Isten ments, de ő ebbe azért belegondolhatna)


Második alkalommal is előhozta ezt a nővére, akkor is csak páromnak. Lehet én gondolom rosszul, de miért páromat kérdi meg erről? Ha akar valamit, nem személyesen vagy legalább telefonon kéne megkérdeznie engem, az érintettet? Vagy úgy gondolja, a párom majd helyettem igent mond erre?

Mikor elmondta a nővérének, hogy miért nem vállalom, akkor meg nem tetszett neki. Meg hogy akkor most kit keressen, ne csináljuk már ezt...

Én tisztelem annyira a véleménykülönbségem ellenére is a katolikus egyház szabályait. Tudom, a keresztény vallás szerint mi a keresztszülő feladata. Ez nem egy titulus, amiért évi 2 alkalommal ajándékot kap tőlem, és csókolom. Én nem vagyok vallásos, mégsem lenne képem elbagatellizálni, csak hogy ne legyen sértődés.


2013. aug. 16. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vagyok a nővérem lányának keresztanyja, a barátom (nem férjem), pedig a keresztapja. Sem a szülők, sem mi nem vagyunk vallásosak, a nővérem meg sem volt keresztelve. A gyerek is csak férj szüleinek a nyomására lett.

A papnak némi készpénz, és nem foglalkozott a hiányosságokkal. A nagyszülők megnyugodtak, a többieknek meg totál mindegy volt.

2013. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És annak mi értelme van? Szerintem felesleges kamuból egyházi szertartásokat csinálni, csak mert a nagyszülőknek így tetszik.

Engem legalábbis biztosan nem fog érdekelni, mit akarnak.

2013. aug. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!