Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Telefonon hogy lehet halálhírr...

Telefonon hogy lehet halálhírre reagálni?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdésnek tűnik. Néhány napja meghalt a nagymamám (apukám anyukája). Apa sírva hívott fel, hogy közölje velem a hírt. Megdöbbentem (a híren is, és azon is, hogy apát sírni hallom), egyszerűen kinyomtam a telefont és elkezdtem sírni. Később jöttem rá, hogy apának milyen rosszul eshetett, hogy nem mondtam semmit.


Mit lehet ilyenkor mondani, ha egy családtag közli a hírt telefonon, hogy egy másik családtag meghalt? A "részvétem" inkább hivatalosabb, meg olyan szokta mondani aki maga nem érintett a halálesetben. Mit mondhattam volna erre a hírre apának?


2015. aug. 13. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
"Annyira sajnálom...."
2015. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
A te apád, te ismerted, te tudod, mit mondhatsz neki
2015. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmit, annyit mondasz hogy mikor mesz haza.
2015. aug. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ha én lettem volna apukád, tuti hogy kapcsoltam volna, hogy miért raktad le, én megértelek. mellesleg én is így tettem pár éve, amikor egy barát halt meg és felhívtak, talán még annyit köhögtem már sírva a telefonba hogy bocsi, nem tudok beszélni, és leraktam... sokkhatás, aki tudja, mi a gyász, megérti. részvétem.
2015. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem lehet ilyenkor mondani, az a baj. Nekem személyesen mondták meg, 4 hónapja halt meg a nagymamám, bár nem anya, ő nem volt rá képes. Mikor odaértem én is a házhoz, egyszerűen csak sírtunk összeborulva, nem mondtunk semmit. Nem éreztem volna, hogy bármit is kell mondanom, sem azt, hogy részvétem, hiszen közeli hozzátartozóm volt nekem is, sem azt, hogy sajnálom, nyilván tudja, hogy sajnálom, hiszen a nagymamám volt. Teljesen más ez, mint mikor valaki kívülálló tapintatosságból mondd valamit. Azóta már jobban vagyunk mindketten, persze, el szokott törni a mécses, szerencsére nem egyszerre, így tudjuk egymást vigasztalni a szokásos "sablon dumával". Sajnos semmi értelmeset nem lehet ilyenkor mondani szerintem. :(
2015. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egy normális ember ilyenkor megérti, hogy a másik nem bunkóságból nem válaszol semmit, hanem egyszerűen csak nem tud hogy reagálni.
2015. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én valamiért sóhajtottam egy nagyot, csak ennyi jött ki belőlem aztán már mentem is anyámhoz(mivel ő hívott fel)
2015. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Persze szerintem apukám is megértette, mert nem tett semmi megjegyzést vagy ilyesmi, csak én kezdtem el utólag gondolkozni, hogy esetleg rosszul eshetett neki, hogy annyit sem mondtam, hogy sajnálom.
2015. aug. 13. 13:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én sem tudok soha ezekben a helyzetekben normálisan reagálni. Pontosabban szerintem ilyen esetben nincs olyan, hogy normális, mindenkire máshogy hat egy ilyen hír. Nyilván apud is megérti. Legfeljebb ha már kicsit túl vagytok ezen a dolgon, akkor elmondhatod neki, hogy nem rosszból nyomtad ki a telefont.
2015. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele és egyszerűen mondd el neki ezt.
2015. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!