Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hozzátok mehetnek bejelentés...

Hozzátok mehetnek bejelentés nélkül a rokonok? És telefonon hivhatnak éjjel-nappal (nem sürgős mondanivalóra értem)?

Figyelt kérdés

Hozzánk jönnének bejelentés nélkül akármikor,kérdezni luxus.hiába mondtam el normálisan,hogy van telefon,szóljanak előre,mert nekünk is van dolgunk. Nem szóltak,mi épp indultunk el othonról,most mi vagyunk a szemetek,mert vendéget nem illik elküldeni.

Telefonon is képesek este 11kor hivni,hülyeséggel,ami ráérne. Ezért 8kor kikapcsoljuk,másnap reggel be.Anyós ezen is kiakadt,hogy akkor ha éjjel szivrohamot kap,akkor hogy szól nekünk...talán nem kellett volna többször is éjfélkor,vagy hétvégén reggel 7kor telefonálnia,akkor elérhetőek lennénk sürgős esetre (bár hozzáteszem,nem beteg)


2013. okt. 10. 11:16
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám bejelentkezés nélkül senki nem jöhet és nem is jön.Ezt nem úgy kell érteni, hogy hetekkel előre bejelentkezzen, elég ha délelőtt rám csörög, hogy délután munka után felugrana egy kicsit beszélgetni. Ez lehet barát vagy rokon, így működik. Soha nem volt ebből harag, ő is megspórol egy felesleges utat, ha nem lennék itthon, és engem sem ér váratlanul. Este 8 után nem szoktak hívogatni, max tesóm ír sms-t, ha valami fontos.
2013. okt. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem jön hozzánk senki bejelentés nélkül. Elvárjuk és meg is mondjuk, hogy elvárjuk az értesítést. Többnyire napokkal előre megbeszéljük, ha jön valaki, de legkorábban adott reggel, hogy du. jönnének (de ilyen ritkán volt eddig). Telefon más tészta, fel szoktam venni mindig, mert eü-s vagyok, és ha valakinek baja van közel s távol a családban, engem hív. De ha csak csevegni akar, megmondom, hogy nem alkalmas, és elköszönök és lerakom.


Én nem vagyok a menekülés híve, egyenesen a szemébe mondom meg annak, aki a küszöbön áll, hogy bocs, de nem szóltál én meg most nem érek rá, majd máskor. Telefonon ugyanígy. Azért nem kapcsolom ki a telefonom, mert hátha ok nélkül keresnek. Ha megtörténik, megmondom, hogy nem érek rá, és lerakom. Szerintem ez értelmesebb viselkedés egy felnőtt embertől, mint sunnyogni. Ha 10x hív éjjel, és mind a 10x lerakom, amikor nem fontos, akkor majd megunja, ilyen is volt már az életemben, felnőtt barátokkal. Rájött, hogy felesleges.

2013. okt. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
53%
Jöhetnek es hívhatnák is bármikor. Semmi gond nincs ezzel.
2013. okt. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk párom öccse szokott csak úgy beállítani, de nem problémázunk ezen, max. jön máskor ha épp nem vagyunk otthon, vagy ha épp készülünk elmenni, akkor veszi a lapot. Mondjuk nem mindennap jön. Bár volt olyanra példa, hogy előzetesen szólt, hogy estefele felugrik, de kopogni elfelejtett mikor megérkezett, így csak besétált az bejárati ajtón, hogy megérkezett. Meg is lepődtünk, mert azért hiába tudtuk, hogy jön, épp akár öltözködhettem volna, vagy egy szál semmiben futkozhattam volna akár a lakásban. :D (Szerencsére nem így volt.)

Egyébként mindenki más telefonál mielőtt jönne, még akkor is ha arra jár épp és csak felugrana pár percre. Nekem eszembe sem jutna előzetes telefonálás nélkül beállítani valakihez, mert azért tudom, hogy milyen kellemetlen tud lenni, ha épp szalad a lakás (még ha az nem is jellemző) és akkor állít be egy hívatlan vendég. Gondolom senki nem szeretné, ha a vendég úgy lássa a lakást, hogy ráférne egy porszívózás, vagy a ruhák ide-oda vannak szórva.

2013. okt. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragudnék, meg, ha egyszer-egyszer előfordulna de nálunk mindig előre megbeszéljük ha valamelyikőnk meglátogatja a másikat. Éjjel csak nagyon sürgős esetben hívnánk egymást...
2013. okt. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
51%

Hozzánk jöhetnének bejelentés nélkül, ha éppen arra jár és beugrik az nem zavarna.

Ami fel tud húzni, az hogyha valaki este 8 után telefonál, még ha családtag is. Szerintem bunkó dolog. Párom családjában fordul elő, hogy sokszor fél 10-kor telefonálnak mert épp eszükbe jutott valami...

2013. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

egyenesen,értelmesen elmondtuk,hogy nálunk az nem lesz szokás,mint náluk,hogy arrajár,felugrik.Szóljon előtte legalább pár órával,és akkor úgy csinálom a dolgom,ha tudom.Nem szóltak,igy legutóbb sógornőék ajtón kivül maradtak,mi meg mentünk a tervezett dolgunkra.


Telefont azóta kapcsoljuk ki mobilt és vezetékest is,mióta egymás után több hétig anyós rendszeresen vagy este 11kor vagy hétvégén reggel 7kor (amikor végre alhatnánk) hivott hülyeséggel (tényleg hülyeséggel),visszaaludni nehezen tudunk.


Az a baj,hogy náluk nem szokás szólni előre,vagy alvásidőben nem telefonálni ha nem fontos.(szerencsére párom hozzám hasonló,sógornőt pl ő küldte el)

2013. okt. 10. 11:26
 8/38 anonim ***** válasza:
89%
még anyám se jön haza bejelentés nélkül, pedig az ő lakása is...
2013. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi családon belül akkor és ahhoz mehetünk, akihez akarunk. Ez nem azt jelenti, hogy így szoktuk, mert megbeszéljük előtte a családi összejöveteleket, de bizony ha arra van dolgunk, akkor beugrunk egymáshoz, megnézzük mi van a másikkal. Persze tesszük ezt úgy, hogy egyrészt ilyenkor nem maradunk órákig, másrészt mielőtt bemegyünk, megkérdezzük, hogy nem jöttünk - e rosszkor.

No meg ha meglepibe megyünk, mert tudjuk hogy ráérnek, és otthon vannak, akkor viszünk magunkkal ezt meg azt, és úgy állítunk be. Persze nem a gyerekekhez, hanem szülőhöz, testvérhez. A szűk családi körben szerintem ez teljesen normális.


Barátokkal is hasonlóképpen vagyunk, mivel nehéz egyeztetni, mindenki akkor látogatja meg a másikat, amikor arra jár. Jött már hozzánk kamionos barát este 11-kor egy kávéra, meg pár percre, mégse volt belőle gond. Előtte 10 perccel megcsörgetnek minket, akkor fel tudunk kapni valamit, és jöhetnek. Ha nem alkalmas éppen, akkor nem vesszük fel a telefont, ebből tudják hogy már nem vagyunk fogadóképes állapotban.

2013. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig mindenkinél odaszólunk a látogatás előtt, mert lehet, hogy otthon sem lennének, meg így illik. (Barátoknál, rokonoknál is). A szüleink 200 km-re laknak, ezért ők is mindig tudják, mikor megyünk haza. De mivel hozzájuk az otthonomba akkor megyek haza amikor jólesik beállíthatnék éjjel 2-kor is, nem lenne baj, van kulcsom, meg minden. Másokkal persze ezt nem tenném meg :)

Telefonon 9 után nem igazán szoktunk beszélni senkivel, max. ha buli van, és tudjuk, hogy jönnek, telefonálunk, hogy merre járnak, vagy hozzanak már egy doboz cigit...stb. Egyébként nem.

2013. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!