Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Telefonon hogy lehet halálhírr...

Telefonon hogy lehet halálhírre reagálni?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdésnek tűnik. Néhány napja meghalt a nagymamám (apukám anyukája). Apa sírva hívott fel, hogy közölje velem a hírt. Megdöbbentem (a híren is, és azon is, hogy apát sírni hallom), egyszerűen kinyomtam a telefont és elkezdtem sírni. Később jöttem rá, hogy apának milyen rosszul eshetett, hogy nem mondtam semmit.


Mit lehet ilyenkor mondani, ha egy családtag közli a hírt telefonon, hogy egy másik családtag meghalt? A "részvétem" inkább hivatalosabb, meg olyan szokta mondani aki maga nem érintett a halálesetben. Mit mondhattam volna erre a hírre apának?


2015. aug. 13. 11:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Erre tényleg nincs megfelelő válasz,mindenki másképp reagálja le a halálhírt. Nálam ugyanez volt a szitu,még kisebb voltam,apa felhívott szomorúan,hogy meghalt tata(az apukája),én meg szerintem sokkot kaptam és annyit mondtam neki,hogy "haggyál már,ne hülyéskedj". Aztán ahogy letettük a telefont,elkezdtem fel-alá mászkálni a házban,közben mondogattam,hogy "meghalt tata,meghalt tata",aztán leültem bőgni. Nyilván tudtam,hogy apa soha nem hülyéskedne ilyesmivel,de annyira nem akartam elhinni a halálhírt,hogy csak ez a nyomi szöveg jött ki a számon. Nagyon szerettem a tatát,legkedvesebb,legegyszerűbb,legjobb ember volt a családunkban. Szerencsére apa is tudta,hogy így gondolom,így nem sértődött meg a nem éppen részvétnyilvánító reakciómra.
2015. aug. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem 6 évesen halt meg a dédmamám, anyukám megmondta, én meg egyszerűen tudomásul vettem és játszottam tovább. Aztán anyukám megkérdezte: nem is vagy szomorú? Mire én ezt válaszoltam: Öreg volt, meg kellett már halnia.


Amúgy ritkán láttam a dédit, nem is szerettem, a mai napig nem értem, hogy miért lepődött meg anyám a passzivitásomon, amikor a halálhírét közölte. Mindenesetre megsértődött és utána évekig emlegette.


A gyászhír kihozhat az emberből furcsa dolgokat, szerintem nem kell túlbonyolítani. Ezt is elmondhatod apukádnak, amit ide írtál.


Amúgy én se tudok mit mondani, ha ilyen hírt kapok. Egyszerűen légüres tér az agyam ilyenkor és nem tudok mit válaszolni. Szerintem ez természetes reakció.

2015. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
én kábé így reagáltam volna: "uristen (így rövid ú val mondanám), nemá, mi történt, hogy történt"
2015. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#12: nálunk, amikor gyerek voltam, meghalt valamely nagypapa. Mondták, hogy ne mondjam még senkinek.


Erre hazaért a család leültek, én meg kb így, hogy "sálálá, meg halt a nagypapa". Nagyon gyerek voltam nem tudtam semmit ezekről. Ma meg már így felnőtt fejjel túl sokat foglalkozom is a halállal.


Nagymamm temetésénél meg ott vigyorogtam, hogy jé, mennyi régen nem látott ismerős arc (rokonok). Fura az ember.

2015. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam meg, hogy meghalt az épdesapám, hogy anyám és a nagynéném bejöttek a suliba, és kérték az igazgató helyettest, hogy hívjon ki a teremből. Kihívott, anyámék közölték, én pedig annyit csináltam, hogy visszamentem a terembe, összepakoltam a cuccomat, a barátnőmnek odaszóltam halkan, hogy "Apám meghalt", hogy ha kérdezősködik az osztály legyen mit mondania. Majd a tanárnő "Tudunk valamit segíteni?" kérdését udvariasan visszautasítottam, és kimentem. Semmi nem látszott rajtam, egyszerűen szerintem ott helyben fel sem fogtam mi történt. Egy héttel később a búcsúztatón sírtam (mit sírtam... zokogtam...) először és utoljára.

Fogalmam sincs mit tettem volna ha telefonon közlik. Valószínűleg lesápadok és káromkodok valamit...

Emberfüggő.

21L

2015. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
az én papám március végén halt meg sajnos, és csak hallottam, hogy apát felhívta mamám, hogy hívja-e a mentőket, apám mondott valamit rá. Aztán hallom, hogy zokognak mondom, mi történt ? (éppen számítógépeztem) Mondják, hogy meghalt papa... lesokkoltam és gépeztem tovább... persze utána hetekig zokogtam
2015. szept. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!