Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Urnás temetésre szoktak...

Urnás temetésre szoktak virágot vinni?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyet, csokor, koszoru?
2015. aug. 14. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Persze hogy szoktak, ugyan olyan temetés. Nemrég volt egy a családban sajnos. Hoztak minden félét. Volt kerek koszorú, virágcsokor, szál virág. Minden temetésre illik virágot vinni, szerintem bármilyet csak legyen.
2015. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

igen szoktak, attól függ ki mennyire közeli hozzátartozó, pl nálunk mamám temetésén volt pár nagyobb koszorú, de csak közeli rokonoktól, többiek virágot hoztak.


22F

2015. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Igen. Temetőben lesz vagy templomban? Templomban csak 1-1 szál virágot szoktak vinni, temetőbe kisebb koszorút vagy pár szálas szálas sírcsokrot. Közvetlen hozzátartozók koszorút, kisebbet, mint a hagyományos temetésen, mert nincs hely.
2015. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is attól függ hogy hol temetik és mennyire vagy közeli hozzátartozó.
2015. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Én a temetőkben a friss urnatemetések után óriási virágkupacot szoktam látni az urnaszekrény lábánál, úgyhogy szoktak. Koszorúk és csokrok is szoktak ott lenni.
2015. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
úrnás temetésre ki is kérik, csak szál virágot vigyenek!
2015. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemrég volt mamám temetése, a távolabbi rokonok, ismerősök nem hoztak virágot. A közeli rokonok együtt fizettek be egy nagy csokorba, ami már a sírra lett helyezve, amibe leeresztették az urnát. Úgyhogy nálunk igazából senkinél nem volt virág a kezében... De gondolom, ez mindenhol máshogy szokás. Ha távolabbi rokon/ismerős vagy, akkor vigyél egy szál virágot, azzal nagy baj nem lehet.
2015. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Koszorút csak a legközelebbi rokonok visznek, a többiek egy-egy szál virágot, mert nincs hely. Megesik, hogy nem is lehet otthagyni a virágokat a szertartás után, kicsit bizarr, de mindenki hazaviszi, amit hozott.
2015. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!