Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik szegénységben nőttek fel...

Akik szegénységben nőttek fel jónak tartjátok a gyerekkorotok?

Figyelt kérdés
Nem csúfoltak vagy aláztak meg ezért?
2015. aug. 19. 18:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudtuk kifizetni könyveket, kirándulásokra sose mentem, nem csak osztálytársak még tanárok is megaláztak, fogadást kötöttek, hogy fogok e menni legközelebb. Most felnőtt fejjel is sokszor eszembe jut és sose fogom elfelejteni, de ennek ellenére örülök, hogy megszülettem :)
2015. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem.Az osztályunkban csak 2-3 gyerek volt akik gazdagabb családból jöttek,de jó természetűek voltak,mert sosem éreztették ezt.
2015. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Jó volt a gyerekkorom, mert szeretem a családom, kedves barátaim voltak az osztályban. Osztálytársak, gyerekek részéről soha semmilyen megaláztatás nem ért, azért mert mi szegények vagyunk.

Viszont tanárok részéről igen. Ez még így felnőtt fejjel is fáj valamennyire. Vagy inkább bosszant. Mert egy tanárnak inkább segítenie kéne azokat, akik nehezebb helyzetben vannak. Mindig jó tanuló voltam egyébként, a magatartásom is példás volt. De a tanárok teljesen máshogy bántak azokkal a gyerekekkel, akiknek gazdagok voltak a szülei.

2015. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meghalt az egyik szülőm emiatt voltunk szegényebbek, mondjuk csúfolás, megalázás nem volt. Inkább azt sajnáltam h a többi gyerek egy csomó játékot kapott szülinapra, névnapra, Karira, nálunk meg akkor volt az általános szükségcikkek beszerzése, így mindig cipőt, ruhát kaptunk, ami oké-oké, tökjó, de azért nem ugyanaz. A többi cuccom az uncsi/tesók és munkatársak gyerekeinek a leszanált dolgai voltak, ezt is utáltam De nem is inkább az anyagiak miatt tartom rossznak a gyerekkorom, hanem mert kiskoromban a nagyszüleim meg anyukám is vert, a sok feszkó miatt gondolom, meg sose állt ki értünk és ez a mai napig fáj, miközben ő egy szentként tekint magára aki egész életét feláldozta a gyerekeiért.
2015. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
elég jó volt az a 13 év
2015. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%
Igen, nagyon jónak. Lehet nem voltak márkás ruháim, playstation-om, de volt rengeteg szeretet, törődés, közös programok. Nem cserélném el. Bár így olvasva az elsőt, lehet nem voltunk annyira szegények, én minden kirándulásra mentem, bár költőpénzt nem nagyon kaptam, mert nem volt. Ruháim turiból voltak, viszont mindig volt főtt étel otthon. Anya egyedül nevelt.
2015. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

Nem haragszom a szüleimre azért, mert nem tudtak többet adni. Rengeteg szeretetet és támogatást kapok tőlük és mindet megtettek, ami tőlük telt.


Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem irigyeltem soha a gazdagabb osztálytársaimat. Én is örülnék egy jó számítógépnek, több ruhának és annak, ha nem kellene mindig azt számolgatni, hogy marad-e pénzünk a hónap végére.


Szerencsére a csúfolást megúsztam. :)

2015. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, ez egyedi volt nálam, hogy a tanárok megaláztak. Ezek szerint nem. Nem tudom mit képzelnek magukról, de ma már nem hagynám szó nélkül, sajnálom hogy nem osztottam ki akkor őket. Fura hogy inkább a tanárok, mint az osztálytársak.
2015. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet én is most olvasok először, hogy a tanárok is megaláznak ilyen miatt gyereket, holott a tanári fizetés sem éppen a prémium kategória.


Egyébként ez a kérdés, úgy tűnik, rendszeresen ismétlődik, de a válaszom rá még mindig: nem.

2015. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de ennek nem (csak) a szegénység volt az oka.

Kicsiként valahogy nem fogtam fel, hogy az nem természetes, hogy csak magában esszük a kenyeret minden nap, mellé meg csapvíz. Akkor voltak problémák, amikor nem tudták a sulis ebédet befizetni alsó osztályokban, mert akkor a tanáraim velem ordítottak teli torokból, hogy ezt mégis hogyan képzeltem? És ott kellett ülnöm éhesen, míg a többiek ettek.

A ruháimat mindig kaptam és mind alapból kicsi volt rám. A nadrág szára a bokám felett, a pulcsi ujját állandóan le kellett rángatnom a csuklómig, hiába.

Rendszeresen megaláztak és csúfoltak emiatt...

2015. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!