Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagált a párotok?

Nagykitty kérdése:

Hogyan reagált a párotok?

Figyelt kérdés

Lányok, hogy reagált a párotok mikor megmondtátok neki, hogy nem lehet gyermeketek?

A párom olyan családból való, ahol a szülők és rokonok nagyon családcentrikusak, erre nevelték őt is, ezért nem tudom, hogyan kéne elmondanom neki. Kevesebb mint 1 hónapja vagyunk együtt, és szeretném a dolgot tisztázni. Esetleg valami tanács?

Előre is köszönöm a rendes válaszokat!



2015. aug. 20. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%

nincs mehed ??

minden mas esetben ez a kijelentes nem 100%

2015. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Két eset van. 1. Hogy ezzel a feltétellel álltok össze, ebben az esetben nem vethet a szemedre semmit. 2. Közben derül ki. Ez esetben két lehetősége van: szakít, amit mindenki meg fog érteni, te is, és nem ítélik el, vagy elfogadja Isten akaratát.

Egyik sem rajtad áll.

Nem mindegy, hogy nem lehet gyereked, vagy nem akarsz gyereket. Előbbi állapot, utóbbi döntés. Önző és hihetetlenül sz..r döntés, mert az, hogy megfosztod magad a gyerektől, egy dolog, azokkal csak a baj van, de az unokáktól is, ami meg hülyeség.

2015. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Mi már együtt voltunk, amikor kiderültek a problémáim. Mindig mindent elmondtam neki, hogy dokihoz megyek, hogy mi a bajom, nyilván arról is tudott, hogy műtétem lesz. Szóval nem kellett külön elmondani. Hiszen tudta, hogy mi a helyzet. Ő szerintem azért szeretné nagyon, hogy mégis összejöjjön, mert tudja, hogy én erre vágyom. Neki már van az előző házasságából egy felnőtt gyereke, így neki nem olyan nagy tragédia. Inkább miattam fáj neki.
2015. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Biztos nagyon fiatal vagy.

1 hónap még nagyon kevés idő, de ha komolyan gondolod a kapcsolatot, akkor tisztázni kell.


Minden megoldható. Biztos, hogy nem lehet gyereked? Vagy csak nehezen?


Nekem sem lehet, és véglegesen nem.

Szerencsére én idősebb vagyok, és olyan párom van, akinek már van, így neki megadatott apának lenni, én meg nem lehetek, és az a helyzet nme is nagyon akarok anya lenni. Bár ez lehet védekezés, de a tények ismeretében mindegy.


37/N

2015. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat! 4-es, egyáltalán nem lehet gyerekem.
2015. aug. 20. 21:05
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Bár fiatalok vagyunk, nálunk felmerült, h nem lehet majd saját babánk (mindkettőnknél gondok vannak). Nem tudom ki hogyan reagál ilyen helyzetben, mi megkönnyeztük a dolgot, de nem ragaszkodunk a "csak saját gyerek" dologhoz, így úgy döntöttünk, h ha majd gyereket szeretnénk, akkor örökbe fogadunk, mert úgy is olyan sok gyermek él árvaházban. Mi lassan 5 éve leszünk együtt.
2015. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kezdettől fogva szerettünk volna - inkább ő -, nekem meg a kapcsolatunk alatt lett olyan bajom, amivel kiderült, hogy nem lehet babám, vagy súlyos betegen születne.


Tudott a kezelésekről, az eredményeimről, mellettem is állt, aztán egyik nap leült, hogy beszélni akar velem, és akkor mondta, hogy ő nem csinálja tovább, belefáradt az aggódásba, a betegségembe.


Megértem, engem nem érintett annyira rosszul, mert nem igazán akartam soha gyereket, őt eléggé, családcentrikus ffi.


Szerintem mondd el neki, joga van tudni, és akkor szakítsatok most, ha "muszáj", mint több év után. Úgy rosszabb, én egy hónapig csak bőgtem, nem aludtam max. 2-3 órákat, és mindenhol mindenben őt láttam, hiányzott... hiába, 2,5 év mégiscsak "sok".

2015. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
#6: Ne adjátok fel. Kedves egyik barátomnak is gondjai voltak, és a feleségének is, természetese úton nem volt semmi esélyük, de mesterséges megtermékenyítéssel saját babájuk lett.
2015. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hány évesek vagytok?

Miért nem lehet gyereked?

Én még nem mondanám el, még csak alig vagytok együtt..ill pontosítok... Vagy elmondtam volna a legelején, vagy majd kicsit később.


Mi már 2,5 éve voltunk együtt amikor kiderült, egy súlyos gyógyíthatatlan betegség nálam. Azonnal elmondtam neki. Megértettem volna, ha ezekután szakít, mert ez egy olyan dolog ami másokra is kihat nem csak rám. De velem maradt :)

2015. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
A feleségemnek annak idején 6-8 orvos mondta, hogy nem lehet gyereke, mert túl kicsi a méhe. Két gyerekünk van, és rendesen, időben születtek.
2015. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!