Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisemmiztek az örökségből....

Kisemmiztek az örökségből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. szept. 7. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először beszéld meg - hátha csak félreértés.

Ha nem, akkor perelj. Az arányos rész FELÉRE mindenképpen jogosult vagy. Ha nincs végrendelet, akkor az egészre.

2008. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt szerintem többről van szó, mint egyszerű öröklésről.

Igen elkeseredett a kérdésed, de kérlek, hogy írd le részletesen, mi történt. Ugyanis ebből, hogy kisemmiztek, még igen sok "változat" állítható fel.

Kötelesrész járhat - ha hivatalos öröklés volt. Ha viszont egyéb "kerülőút" akkor ott más megoldás kell.

De néma gyereknek anyja sem érti a szavát, így kicsit többet ossz meg velünk!

2008. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval az történt amit már a kérdésben is írtam,de mindezt hivatalos papírokkal, ügyvéd álltal lett hitelesítve.Egy faluban lévő ingatlant ami azé volt aki kisemmizett és egy Pest megyében lévő ingatlan ami édesapámé volt között csináltak ingatlan csereszerződéstést. Kiderítettem, hogy a falubeli ingatlan alig ér egy másfél milliónál többet , míg a Pest megyei több millió volt és egy -egy arányban értékkülömbözet nélkül lettek az ingatlanok elcserélve. Megszerezték apám több milliót érő házát és eladták míg a vidéki lett az örökség amit az örökölt aki kisemmizett. Úgyhogy az apámé lett az olcsóbbik ingatlan a Pest megyei meg azé aki kisemmizett engem.Így két legyet ütött egy csapásra. Megszereztem azt az ingatlanról szóló csereszerződés másolatát, és elvitem egy írásszakértőhöz , hogy vizsgálja meg az apám aláírását eredeti-e rajta, hát sajnos az volt de hozzátette az írászakértő, hogy hanyatlott volt az aláírás és látszott az íráson, hogy nem beszámítható állapotban volt az apám mikor alá írta, vagyis mikor javában "haldoklott" a kórházban akkor íratták alá vele. Hozzáteszem hogy az apám az ilyen dolgokat nem szokta a legtöbb esetben elolvasni csak aláír. Rossz szokása volt. Sajnos perelni nem tudok az anyagiak miatt. De azóta aki kisemmizett folyamatosan zaklat engem és folyton feljelentget hol a rendőrségen,hol pedig a bíróságon. Pedig semmit sem tettem ellene! Volt mikor a munkahelyemen zaklatott és az utcán. Kitalál okokat és szerez tanúkat és megteszi a feljelentést. Harcolni vele nem tudok mert belefáradtam az egészbe idegileg és meg is fenyegetet. Saját édes testvéremet is ellenem uszítota. Nem tudom mi a célja hiszen mindent elvett tőlem és azt nem tudom mit akar még. Az életemet? Ahol a pénz ott a hatalom is. Nem dolgozik hosszú évek óta sehol és mégis több millióért vásárol telkeket és épít ráházat több millióért vásáról kocsit is készpénzre semmi hitelek nélkül. De az Apeh nem csinál vele semmit sem! Bezzeg engem meg behívott az Apeh, hogy miből törlesztem a tíz éves hitelre vett kocsimat. Ilyen az élet.
2008. szept. 7. 22:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Látom nagyon sok embert érdekel ez a kérdés! De nam baj legaláb ha az a személy ellátogat erre az oldalra és elolvassa ezeket a sorokat ,remélem azért ha más nem is ,de lesz egy kis bűntudata. De egy biztos, hogy majd számon kérik öket egyszer a bűnlajstromaik miatt és bizony évekig sorolhatják majd őket mert minden egyes embert utolér a végzete mert nem szaladgálhat a bűnös büntetlenül az élete végezetéig! Ebbe bízom a legjobban, hogy a a hatóságoknak felnyílik egyszer majd a szemük és a körmükre néznek és akkor megkapják amit érdemelnek a börtönt!
2008. szept. 13. 12:50
 5/5 anonim válasza:
Azt a szerződést meg lehet támadni. Egyrészt a feltűnő értékaránytalanság miatt, mely alapján a bíróság minősítheti csalásnak és lehet belőle APEH ügy. Másrészt ha bizonyítható, hogy Édesapád akkor már nem volt beszámítható, szintén megtámadható a szerződés. Tanúk aláírták? Mit mondanak? Elképzelhető, hogy fenyegetéssel, vagy megtévesztéssel vette rá az aláírásra. Az semmisséget von maga után. A bíróságnak majd vizsgálnia kell minden körülményt, amit a Te indítványodra végez. Bátorság.
2008. szept. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!