Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A fiam elvált és nálam lakik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiam elvált és nálam lakik, mert kisemmizték. Kérem segítsenek, hogy mit lehet ilyenkor tenni jogilag?

Figyelt kérdés
A fiam elvált,3 gyereke (unokám) van.Az anyjuknál maradtak a gyermekek.Fizeti a ház hitelének felét és természetesen a gyermektartást is.Jól fizető munkahelye van és ennek ellenére nincs pénze a megélhetésre sem.Van egy pár kölcsöne is ami persze az ő nevén van.A bankot nem érdeki. hogy gyermektartást fizet az oké.De mit tehet ha már nincs miből élnie.A volt feleség a hiteles házat persze nem engedi eladatni,vagy kisebbre cserélni.Állandóan a gyermekekkel zsarolja a fiamat és próbál benne lelkiismeret furdalást kelteni.A fiam elég lelkis,de valamiből neki is meg kell élnie!Mi lesz vele,ha én már nem leszek.Fedél nem lenne a feje felett.Kérem adjanak valami támpontot,mit kellene ez irányban tennie a fiamnak?
2010. nov. 1. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
MIvel a fiad nem éla hiteles házban ne fizesse a hitelt. az fizesse aki benne él.
2010. nov. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát mondjuk egy minden hájjal megkent ügyvédet keresni. Amit a drágalátos exe csinál, az burkolt asszonytartás. Én az egyetem öt éve alatt végig egy válóperes ügyvéd mellett töltöttem, mint gyakornok, nem tudja elképzelni, hogy egy elvált feleség mire képes. Ez még enyhe, amit Ön leírt. De komolyan mondom, a férfiak sem semmik, hogy mennyire hülyére lehet őket venni, esküszöm az ilyen férfiakat mint az Ön fia is , gondnokság alá kellene vonni. Mondjuk a legelején nem kellett volna hagynia, hogy a felesége belerántsa a sz.rba, de gondolom, inkább mindent ráhagyott, csak hogy szabadulhasson.

Summa summárum, egyedül semmit nem tud csinálni, mert nem ismeri a jogi kiskapukat. Családjogászt keressen, és lehetőleg ne nőt.

2010. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Ne hagyjatok mar, hogy hulyenek nezzenek titeket! Ha a fiad nem lakik abban a hazban, abszolut nem koteles fizetni a hitelet. Menjetek el ugyvedhez minel elobb. Azt lehet kisemmizni, aki hagyja magat. Meg nem keso, most lepjetek. A zsarolasanak ne engedjetek, mert epp azert zsarol, mert tudja, hogy igy barmit el tud erni nalatok.
2010. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Volt már tárgyalás meg vagyonmegosztás stb.??

A fiad kérheti, hogy adják el a házat vagy maradjon ott asszonyka és ne kelljen gyerektartást fizetnie a házrészért cserébe.

2010. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Nos, a hitelt fizetni kell, akár benne él a házban, akár nem. Ha nincs törlesztve, a bankot nem fogja érdekelni, hogy kinek hogyan alakultak a családi ügyei, az a lényeg, hogy aláírt egy szerződést. Ha közös a ház és a hitel, akkor valószínűleg egyetemleges adósok a volt feleséggel, vagyis egymás között megegyezhetnek, ki fizet, ha viszont nincs törlesztve, a bank bármelyiküktől követelheti a pénzt, akár a házban lakik, akár nem.

Ha nem sikerül megegyezni a ház eladásáról, bíróság előtt pert lehet indítani közös tulajdon megszüntetése iránt. Ilyenkor a bíróság megvizsgálja a körülményeket, majd hoz egy határozatot, hogy a ház értékéből kit mennyi illet meg (beleértve a hitelező bankot is), majd bírósági végrehajtó elárverezi a házat és fölosztja a pénzt. Elég macerás és drága megoldás, de ha nincs semmilyen megegyezés, a semminél jobb.

Szintén megoldás lehet, hogy ha a tulajdonos nem lakik a házban, lakáshasználati díjat kér. Ez szintén perelhető követelés.

Természetesen mindez csak akkor járható, ha a bíróság nem hozott a váláskori vagyonmegosztáskor olyan határozatot, ami ezekkel ellentétes.

Szakember segítségét érdemes igénybe venni.

2010. nov. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Egyet értek az utolsó hozzászólással!Én is elváltam,a hitel kettőnk nevén van,de én felajánlottam a volt férjemnek,hogy fizesse a hitelt gyermektartás fejébe!Ezt a bírósági végzésbe bele is írattam!Semmi értelmét nem láttam a kisemmizésnek!Nem is értem a volt menyed....
2010. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%
Sűrgősen keressetek egy jó ügyvédet.Amit az asszonyka követel az már túlzás.Adják el a házat tessék felezni a pénzen és mindenki vegye magának egy-egy kisebb lakást.Ha a fiad nem lakik benne egy fillér hitelt ne fizesse!
2010. nov. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Keressetek egy jó ügyvédet. Én is az idén váltam el, és úgy, mint az előző hozzászólók egyike, nálunk is az van a válási papírokban, hogy ő fizeti a hitelből az én részemet is (ő is a szüleihez költözött vissza), cserébe lemondok a gyerektartásról. Szerintem ez így volt tisztességes.
2010. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha nincs kizárólagos lakáshasználat, akkor nyugodtan lakhat ott, az ex semmit sem tehet. Ha van, akkor pedig kérjen lakáshasználati díjat, vagy lakáshasználati jog ellenértéket, amiből fizetni tudja a hitelt. Ezt nagyon szeretik elfelejteni az ügyvédek meg a bírók is.
2010. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszömöm a válaszotokat.Ezt én is így gondoltam,így legalább a fiam is láthatja,hogy át van verve.Mondjuk tudja ő is csak hát a (lelkiismerete ) miatt nem akar-mer tenni semmit, mert azt hiszi,hogy a gyermekei emiatt elfordulnak majd tőle.Az az igazság, hogy ő ebből a házasságból akkor menekült.A bírósági papírban az áll,hogy vállalja a ház felét fizetni és a gyermektartást is ami 3 gyermeknél nincs mese 50%De a megélhetését ez veszélyezteti,azaz meg kellene változtatni a leírtakat.Ez kb mennyi költséggel járhat?Mennyi idő alatt megy ez véghez?
2010. nov. 1. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!