Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nagyobb pénzösszeghez...

Ha egy nagyobb pénzösszeghez jutnátok ebben az esetben milyen módon támogatnátok a családot?

Figyelt kérdés

A házaspár egyik felének a szülők és a felnőtt testvére a gyerekeivel együtt laknak.

A lakás eléggé levan lakva, melegvíz és villany tartozással (ez több százezerre rúg), ezen felül a tesvérnek is sok tartozása van.

A kapcsolatot igazából semleges.

Mi módon segítenétek, hogy az ne legyen feltünő?



2015. aug. 28. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Hogy ne legyen feltűnő? Hogy sokat nyertél? "nyertem sorsjeggyel | az összeg amivel segíteni akarsz *2 | összeget és a felével segíteni akarok nektek" Vagy arc/név nélkül akarsz?
2015. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha semleges a kapcsolatot, nem is értem a kérdést. Segíteni annak fogok, akit szeretek és nem akarom, hogy egy putriba, adósságok közt éljenek.

Amúgy eléggé snassz módon atutalnék 1 milliót és közölném, hogy költsétek, amire óhajtjátok. Mondjuk ilyesmit csak olyannal, akiről tudom, hogy nem a kocsmában köt ki a pénzem.

2015. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az semmiképp nem lenne elmondva, hogy a pénz nyerve lett.

A segítség arcal lenne, de csakis mondjuk a lakáson belüli dolgokra.

Ezen felül nem szívesen lenne pénz adva.

Mégiscsak szülő/testvér, de nem lenne jó ha ezek tudatában utána folyamatosan kéregetve lenne a pénz.

2015. aug. 28. 10:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Semleges kapcsolat esetén semmiképp nem segitenek
2015. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Az a kérdés, hogy rövid- vagy hosszútávon szeretne-e az illető segíteni. Miért jutottak el idáig, munkanélküliség, munkakerülés, alkoholizmus stb, stb,? Mert ezen hosszútávon csak igen komplex módon és kérdéses sikerrel lehet segíteni. Rövidtávon megoldás lehet a tartozások megszüntetése, azt pedig többféle módszerrel is lehet. Pl. behajtócéggel, ügyvéden keresztül felvásároltatni az összes tartozást és kiegyenlíteni, akkor az illető neve nem derül ki, az ügyvéd hivatkozhat jótékonysági szervezetre pl. Vagy még egyszerűbb ugyanilyen szervezeten keresztül pénzt küldeni, bár az előbbi jobb megoldás. Sajnos, ha a hozzáállással gond van, akkor az adósság újra fog termelődni.
2015. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan, mert ha kifizetem nekik, akkor majd mindig tőlem várják a segtséget.


Aki meg semleges nekem, ahhoz nekem semmi közöm, ez olyan, mintha a szomszád mari néni számláját fizetném ki.

Segíteni annak fogok ésszerűen, akit szeretek.

2015. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Én kiszámolnám, hogy mennyi pénzbe kerülne a lakás rendbe hozása és azt mondanám, hogy hasonló összeget nyertem.

Vagy megmondanám, hogy nyertem (azt nem hogy mennyit) annyi pénzt adnék, amivel jobb helyzetbe kerülnek valamivel, de nem menteném ki őket teljesen. Ezután mivel úgyis közömbösek számomra szépen elszivárognék az életükből nemet mondva minden féle kunyerálásra.

2015. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a szolgáltatókhoz és egy összegben rendezed a hátralékot, kiveszed a számlát a levélszekrényből és közvetlen oda utalsz. Egyébként az utalás a legegyszerűbb.
2015. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

jól értem, hogy 4 felnőtt keresőképes lakik együtt és csak tartozást képesek csinálni?


azért én jobban megnézném mi az ok..

ha adósságspirálban vannak, vagy váratlan kiadásuk volt, stb, de ha egyszerűen életképtelenek, szerintem munkával lehet csak rajtuk segíteni

2015. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

felújíttatnám a házat és az adósságot kifizetném.

Azt gondolom, hogy a kapcsolat lehet semleges, de ha nincs nagy probléma, mégiscsak a családról beszélünk. Én így segítenék, pénzt valószínűleg nem adnék, vagy csak minimálisat és pont.

2015. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!