Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem hogy semmi jó nem...

Úgy érzem hogy semmi jó nem fog történni velem, senki nem segít a családom se. Ki hogy élte ezt túl?

Figyelt kérdés
Anyámmal sose értettük meg egymást. Tesóm (bátyám) lenéz a végtelenségig mert régebben csináltam hülye dolgokat, de gyerekkora óta úgy érzi hogy joga van beleszólni a nevelésembe és anyám hagyja neki. Sokszor megvert az egész családom. Faterom alkoholista volt ő már lelépett de anyám meg tesóm ugyanúgy bántottak később is. Most is bánt anyám de ő már csak szavakkal. Tesóm néha még mindig elmegy a tettlegességig. Miért kapom ezt? Elvonulok nem teszek semmit nem vagyok láb alatt egész nap a szobában ücsörgök, megyek vissza koleszba ott nyugtom lesz de amint kiteszem a házból a lábam szétfogják rámolni a szobámat és ami kell nekik azt mind ki fogják sajátítani. Mire visszajövök nem lesz szinte semmi használható cuccom. Mindig ez van. Egyedül nagymamám szeret de ő áttétes rákbeteg. Most komolyan miért érdemlem ezeket? Utálok itthon lenni utálok velük beszélni megkeserítették az egész gyerekkoromat. Mit tehetek? Persze elköltözhetnék de amíg suli van addig nincs értelme. Próbáltam már nem ment a dolgozás és tanulás egyszerre. A kolesz megment hetente 4 napra de mire visszajövök hűlt helye a dolgaimnak és általában pofozkodás a vége ha vissza merem kérni őket. Múltkor csak azért kaptam öklöst mert nem köszöntem bátyámnak elég hallhatóan... anyám hagyja neki. Nagyon megértik egymást és mivel apám elment anyám egyedül maradt a nevelésünkkel és valószínű úgy gondolta hogy nagyon jó köztes megoldás ha nem ő pofoz meg hanem hagyja hogy a testvérem csinálja. Aztán odáig ment a dolog hogy tesóm néha anyámnak is neki megy. Mondjuk az ritka de előfordult már. Sokat ordítoznak annak ellenére hogy megértik egymást mert tesóm akar a ház ura lenni. Ennek tetejébe anyám férje ki nem állhat egyikünket se csak anyámat, de ő se csinál semmit. Kukkol ha napozok. Csak itt van dísznek meg hogy láb alatt legyen mert egy suttyó senkiházi. Még a lakbérbe se ad... mondjuk tesóm se. De anyám veszettül büszke rá hogy tesóm meggazdagodott azon hogy nem ad bele a rezsibe. És anyám még hihetetlenül okosnak tartja ezért. Legutóbb tesóm elmondta hogy 1 milliót félrerakott már... hát komolyan gratulálok neki. Mit csináljak ha ilyen emberekkel vagyok körbevéve és ők a vér szerintiek?

2015. aug. 31. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Hány éves vagy? Amikor tesód neked megy, ne hagyd magad, üsd ki, hidd el nem olyan erős az
2015. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
24... lány vagyok nem tudok kiütni...
2015. aug. 31. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz eljárni valami önvédelmi tanfolyamra vagy hasonlóra?

Akkor x idő múlva te tudnád helyrerakni tesódat, legalább attól nem kellene félned.

2015. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajta és valószínű megpróbálkozom de annyira félek mindentől és mindenkitől hogy ha már valaki megemeli a kezét hunyorgok. Nem tudom hogy tudnék bárkit is megütni...
2015. aug. 31. 17:05
 5/7 DuplaKV ***** válasza:
100%

Adj be kérelmet a kollégiumnál, hogy maradhass hétvégére is.

Minden értékesebb cuccodat vidd magaddal a koliba, így nem fogják tudni elvenni.

Ha van barátod, akkor mutatkozzon be a kedves testvérednek néhány pofonnal.

Amint végeztél az iskolával keress magadnak munkát, és hagyd ott őket végleg.

2015. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen így lesz. Csak még bírnom kéne valahogy egy évig. Köszönöm egyébként a válaszokat kicsit jobban érzem magam.
2015. aug. 31. 17:16
 7/7 anonim válasza:
nemtom költözz el és ne tartsd velük a kapcsolatot örökre.. sztem simán megérdemlik, nem is fogsz nekik hiányozni, max abban hogy nem lesz kit szadizni
2015. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!