Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnek kezdeni hugommal...

Mit tudnek kezdeni hugommal ebben az eleg kenyes helyzetben?

Figyelt kérdés

24 eves. Kulfoldon el a parjaval.

Majdnem 1 eve koltoztek ki, azota hugom nem csinal semmit.

Elkezdett valami sulit, de nem fejezte be, elhelyezkedni sem helyezkedett el, pedig nyelvtudsa, kepzettsege van.

Kozben panaszkodik, hogy mennyire rosszul van lelkileg, rossz a kapcsolata, panikrohamai vannak meg stb...

Hiaba mondom neki, hogy nem az a megoldas, hogy hazakoltozik, hanem, hogy vegre a sarkara all es elkezdi a kinti eletet..

Vagy en vagyok ennyire koszivu? Mit csinaljak, mit mondjak, mit tanacsoljak neki? Ti a helyemben mit tennetek?


2015. szept. 6. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

A helyedben NEM SZÓLNÉK bele.


Ha nem érzi jól magát ott, ahol él, akkor miért ne jöhetne vissza MO-ra?

AZ ö élete, az ö döntése, ha neki ott nem tetszik, akkor soha nem fog ott boldogulni.

2015. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Pedig helyette senki nem fog neki (foleg nem Magyarorszagrol) munkat keresni. Hiaba, te elmondtal neki mindent, mast nem igazan tehetsz sajnos. Ha a kepzettsege ott is er valamit es jo a nyelvtudasa lesz allassa! Mi van ha csak nincs eleg onbizalma?
2015. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd rá. Ez a hatodik évem külföldön, időközben rengeteg, a kiköltözés különböző fázisait átélő emberrel ismerkedtem meg, ezek alapján állítom neked, hogy a húgod egyszerűen nem alkalmas erre. Aki egy év után még mindig a nyavajgós-panaszkodós, otthon minden jobb volt, hazaakarokmenni stádiumban van, az soha nem lesz képes új életet kialakitani kint. És ez nem sértés, nincs ebben semmi rossz, kemény dolog hátrahagyni mindent és még csak nem is kötelező. Ha ő azóta is kerüli, hogy bármit csinálnia kelljen, inkább pánikrohamok mögé bújik, csak nehogy önállósodnia kelljen, akkor neki nem jó tanács a "bírd ki, majd jobb lesz". NEKI nem lesz jobb, csak ha hazamehet a biztonságos, jól megszokott, kiszámítható, régi életébe.
2015. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
24 évesen hadd legen már joga eldönteni, hogy mit akar...
2015. szept. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a hozzaszolasokat.

Van joga eldonteni, hogy mit akar. De akkor akarjon es csinaljon valamit!

Hazajonni hazajonne, de megsem teszi, mert akkor a kapcsolatanak annyi. Ott fog a 4 fal kozott ulni egesz eleteben, mert nem hoz dontest?? Persze, hogy sz.rul van, 1 ev totalis ingerkieses utan...

Uj, kozos, jobb elet remenyeben ment ki a baratjaval.. Akkor minek? Ezert? Hogy otthon fekudjon es sirjon, panikrohamok moge bujjon? (Jol mondta az egyik hozzaszolo)

2015. szept. 6. 22:22
 6/16 A kérdező kommentje:
Es valoban lehet, hogy nem kellene beleszolnom, de mar egyszeruen keptelen vagyok nezni, hogy az ezelott eletvidam, tarsasagi ember, cserfes "kishugombol" mi lett 1 ev alatt? Mii ez a semmit teves?? Nem ismerek ra...
2015. szept. 6. 22:24
 7/16 anonim ***** válasza:

"1 eve koltoztek ki, azota hugom nem csinal semmit."


Miből él így meg 24 évesen?

2015. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Jézusom még én is megértőbb vagyok nálad, pedig nekem nem a testvéremről van szó. Miért nem próbálsz meg kicsit a dolgok mögé látni? Miért nem próbálod megérteni a saját testvéred? A dolgoknak mindig két oldala van. Azt írtad, hogy ezelőtt egy életvidám lány volt. Tehát magyarul történt valami, ami annyira kibillentette őt a lelki egyensúlyából, hogy ez történt vele ami kihatással van az életére is. (nem keres munkát, pánikroham stb.) Nyilvánvalóan ez a párkapcsolata miatt van. Hidd el, hogy ő most egy nagyon nehéz helyzetben van és a legkevésbé van arra szüksége, hogy kioktasd. Megértésre és segítségre van szüksége! Igen, lehet azt mondod, hogy akkor hagyja ott a pasiját, de hát ha ez neki nehéz, akkor nehéz. Lehet neki a te megoldatlannak tűnő problémád lenne a könnyű. Mindenkinek más a nehéz ezt meg kell érteni! Mindenkinek megvan a saját gondja, feladata,és mindenkinek a sajátja a legnehezebb. És ha régebben tényleg életvidám volt, akkor neked kellene a legjobban megértened, hogy történt a lelkében valami trauma és segíteni neki.
2015. szept. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
A pánikbetegség komoly dolog. Kb. annyira tűnsz együttérzőnek, mintha a húgod kórházban lenne és azért nem dolgozna. Pszichológushoz kellene mennie, az helyretenné és elkezdené az életét. (Egyébként meg ha szerinted könnyű külföldön mindent a nulláról újrakezdeni, akkor csináld utána.)
2015. szept. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

En elhiszem, hogy tortent valami... Ha meselne rola, probalnek is segiteni, de igy nem megy... illetve ugy gondolom, mindenkinek a sajat eletet kell elsosorban megoldania. Mielott kiment, mi ugymond figyelmeztettuk... elmondtuk, hogy hatranyai is lehetnek boven a dolognak es ennek tudataban dontson. Senki nem kenyszeritette, hogy menjen, es adjon fel mindent, amit mar itthon felepitett. Az eletebol megmaradt osszesen 2 dolog (egy kanape es egy televizio) minden mast eladott, vagy elajandekozott valamelyik baratnojenek, azzal a cimszoval, hogy szukseguk volt ra es o jot akart... Most meg azert "sir" mert kicsuszott a laba alol a talaj.

Hat talan nem igy kellett volna rendezni a dolgait es szamolni kellett volna a kovetkezmenyekkel. Feljott egyszer szoba, hogy ha hazajonne az elobb emlitett 2 dolgot (amit anyukanknak adott) visszakerne, mert hogy neki csak ez maradt. Anyagi tamogatast ugyan nem kert es valoszinuleg nem is kerne, mert valami felretett penze szerintem van, de milyen dolog az, hogy anyanktol visszakerne a kanapet es tv-t? Nem mintha anyanknak nem lenne sajatja, de akkor is.... Akkor minek adta oda? A baratnoitol is visszakeri vajon a tobbi eltekozolt dolgat? Amit meg eladott azt visszavasarolja? Felelotlenseg amit muvel es ebbol mar elegem van. Rossz nezni... elmeletileg egy felnott ember, de egy eve nem tudja mit akar, nem tudja mit csinaljon. O dontott igy es o dobott el mindent a kepzeletbeli jobb elete remenyeben. Es most pedig hallgatjuk, hogy neki mennyire rossz... szeretem a hugom, de ez mar nekem is sok.

2015. szept. 7. 03:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!