Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigységből bántanak, vagy...

Irigységből bántanak, vagy szimplán olyan a személyiségem, hogy vonzom az utálatot?

Figyelt kérdés

22 éves orvostanhallgató vagyok.

A nagycsaládomról annyit tudni kell, hogy mindenki nagyon felszínes, mindenféle őszinteséget nélkülöző, s*ggnyaló kapcsolatot ápol mindenivel.

Képességeimnek és néhány ember támogatásának köszönhetően sikerült kitörnöm a helyzetemből, és most már nagyjából sínen vagyok.

Az orvosin nagyon jó eredményeim vannak, egyetem mellett dolgozom, kutatómunkát végzek, szabadidőmben kórházi gyakorlatra is járok stb., emellett elég sokat sportolok is, és azért nagyjából mindenre jut némi időm, amire szeretném.

Bár én közvetlenül ritkán találkozom és beszélgetem családtagokkal, a szüleim által azért többé-kevésbé le vannak informálva a helyzetemről.

Nem egyszer jutottak már a fülembe fals információ, rosszindulatú megjegyzések, amiket ők indítottak útjukra.

Próbálnak engem tök rossz színben feltüntetni (pl. magánélettel, családi élettel kapcsolatban), az érdemeimet csökkenteni, rossz fényben beállítani.

Pont ezért, mert éveken keresztül hasonló rosszindulattal próbáltak sokszor visszahúzni és keresztbe tenni, én már nem tartok velük kapcsolatot.

De azt nem értem, hogy ők miért törődnek még mindig velem.

Ez irigység, vagy puszta utálat? Nem tudom.



2015. szept. 7. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

először is jó lenne tudni,hogy kik csinálják ezt? ha a szüleid,nagyszüleid,testvérek az gáz. de ha távolabbi rokonok,akkor engem nem érdekelne.

nyilván irigykednek,mivel egy nehéz dolgot tanulsz,azt is eredményesen,valamint mellette is ténykedsz. én tényleg nem foglalkoznék velük. aki csak a hátam mögött tud kipletykálni,az az ő baja. aki ismer tudja milyen vagyok és nem kell gyártania a teóriákat rólam

2015. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már nem érdekelnek, csak szeretném megérteni, hogy mi mozgatja őket :D

Próbáltam kitalálni, hogy vajon miért pazarolják arra az energiájukat, hogy engem szapulnak a hátam mögött. De nem bírom megérteni.

Amúgy a kis családom (testvérem, szüleim) nincsenek ebben benne, szerencsére :) Ők támogatnak, amennyire tőlük telik.

2015. szept. 7. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Nagy-nagy irigység. Örülj neki, hogy más jellem vagy. Ha nagyon megbántottak, akkor beszélj erről egy barátoddal, hogy könnyebb legyen.

Később nyalni fognak neked. Esetleg szívességet kérnek. Rajtad áll, hogy akkor szemtől szemben felidézed ezeket a dolgokat, vagy magadban egy sóhajjal letudod és felülkerekedik a segítőkész éned.

2015. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-2 évvel ezelőtt volt egy elég durva összezörrenés, túl sokat engedtek meg maguknak. Belőlem akkor kijött az elmúlt években felhalmozódott frusztráció, és elég keményen beolvastam nekik, szembesítettem őket azokkal a dolgokkal, amiket az elmúlt években tettek. Lepergett róluk, meg sem hallották, amit mondtam, ehelyett még ők estek nekem.

Én azóta nem tartok kapcsolatot a család ezen részével.

De még mostanában is hallok vissza érdekes híreszteléseket, nem értem, ők miért csinálják még ezt...

2015. szept. 7. 19:33
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Akkor úgy néz ki, tartós lesz ez a rossz viszony. Talán ha az öregek ott meghalnak, TALÁN a fiatalok magukban jobbak lesznek. Mert esetleg egy esetben pont te segítesz nekik.

De miért nem vagy képes leírni őket?

2015. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hollófernyiges ***** válasza:
41%

"mindenki nagyon felszínes, mindenféle őszinteséget nélkülöző, s*ggnyaló kapcsolatot ápol mindenivel."


Ez róluk a véleményed, meg is mondod nekik, utána meg elvárod, hogy jóindulattal legyenek feléd?

2015. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, ezt sosem mondtam nekik.

Ez tény, ők tényleg így viselkednek, de ez az ő dolguk, nekem ehhez nincs közöm. Csupán az engem érintő dolgokkal kapcsolatban mondtam el nekik, ami kikívánkozott.

Amúgy már kisgyerekként sem szerettek, szóval tényleg nincs konkrét indokuk a viselkedésükre, csak szimplán nem kedvelnek. Illetve sejtem, hogy mi állhat ennek a háttérében, de ez nem indokolja a rosszindulatú pletykálkodást.

2015. szept. 11. 23:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, öröklési ügyet húztál keresztbe? Hogy egyszem és késői gyerek vagy és ha nem születsz meg, akkor az ő gyerekeikre, unokáikra száll a családi vagyon?

Egyesek nem ismernek emberséget az ilyen anyagi ügyeknél.

Vagy az ottani férfi (nő) esetleg szintén kiszemelte édesanyádat (édesapádat) csak eredménytelenül próbálkozott fiatalon és most a keserű düh, csalódás irányítja? Továbbá a párja féltékeny.

2015. szept. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!