Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz ha valaki...

Mit szóltok ahhoz ha valaki "irigységből" lesz terhes?

Figyelt kérdés
Az irigységet azért tettem idézőjelbe, mert úgy értem, hogy egy nő azért vállal babát, mert a közvetlen környezetében ketten is várandósak lettek az utóbbi 1 évben. Megjött hozzá a kedve, megirigyelte, és kis időn belül ő is teherbe esik.
2010. jún. 15. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem aztán nem érdekel. Ha ennyi esze van csinálja.
2010. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha megjött hozzá a kedve, akkor nem feltétlenül irigységből esik teherbe szerintem - egyszerűen csak előjöttek az anyai ösztönök, nincs ezzel baj.
2010. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenűl irigységről van szó,egy baba nem egy szép autó. Én saját tapasztalatból tudom,hogy mikor a baráti társaságba nálunk jöttek sorra a babák,egyre inkább éreztem,hogy igen,mi is alkalmasak vagyunk már rá a férjemmel,hogy babánk legyen. Persze ismerek olyan 18-20 évest aki azért szült mert a barátnője is és azt hitte,hogy milyen jó móka lesz együtt babázni. Aztán később rájött,hogy mekkora butaság volt ilyen okkal babát vállalni.
2010. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kolléganőm is így tett,bár neki beletelt egy kis időbe még a férjét meggyőzte.De dolgozni sem szeret igy örül,hogy leléphetett egy kicsit.
2010. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Ez hülyeség.Téged "irigyeltek meg" vagy mi?
2010. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek nincs a közvetlen környezetében gyerek, lehet, hogy csak később jön rá a dolgok szépségére. Ez nem feltétlenül irigység, még idézőjelesen sem. Én is éreztem már úgy, főleg miután megszületett a barátnőm gyermeke, hogy babát szeretnék, mert milyen szép egy dolog gyermeket nevelni, még akkor is, ha néha gusztustalan. :)

De vártam két évet, mert még túl fiatal voltam hozzá és nem tudtam, hogy ez nem csak egy fellángolás. Most jutottam oda, két év után, hogy igen, szeretnék babát, biztosan, ez nem csak egy "hóbort", mert egyre erősebbek az érzések. Eszembe se jutott volna (csak most a kérdésed kapcsán), hogy van pár baba a családban. Nálunk ez nem mérvadó. Nálunk egyszerűen most így alakult, így hozta a véletlen.

Szerintem, nem szabad így ítélkezni, hogy "azért vállal gyereket, mert irigy". Lehet, hogy a baba kapcsán bújnak elő az anyai ösztönei. Erre is tessék gondolni! Nagyon, de nagyon kevés embernek ismerjük azt, hogy mi zajlik a lelkében! Tehát fölösleges és elkapkodott lehet, hogy így rögtön "megbélyegzed", "azért szül, mert irigy".

2010. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Csúnya dolog az irigység O.o :D
2010. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség, nem fog valaki ezért gyereket vállalni, ahhoz biztos anyagi és családi háttér kell
2010. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
most nekem például egyik barátnőm 4 hónapja egy másik 2hónapja egyik 3 hete szült ketten pedig augusztus végén fognak tehát a csajos bandánkból már csak nekem nincs gyerkőcöm. S mit ne mondjak nagyon nagyon nagyon vágyok rá én is ez nem feltétlen irigység csak hát érzem hogy nekem is akkor lenne teljes az életem. Bár örülök hogy van alkalmam igy is sokat babázni, baba rucikat venni mivel tudom szeretgetni a lányok picurkáit. A ha én is most gyorsan teherbe esnék nem bánnám:)
2010. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

10:19-es lennék!

És el is felejtettem írni, de tudod, nekem szörnyen rosszul esne, hogyha a sógornőm (ő most várandós) hozzávágná a fejemhez, hogy azért akarok gyermeket, mert most ő szül. Valójában, mint írtam, ez tök véletlen, de maga a feltételezés, hogy az anyai érzéseim, ösztöneim komolyságát ily módon megkérdőjelezi, vérig sértene. És bár imádom, mert angyali nő, de az biztos, hogy egy ilyen beszólás után jó darabig nem találkoznánk.

2010. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!