Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet azzal az emberrel...

Mit lehet azzal az emberrel kezdeni, aki minden apròságon kiabál, veszekedést szít és fennakad az élet kisebb kellemetlenségein?

Figyelt kérdés

Ismertek ilyen embert?

Nyavalyog àllandòan minden szarèrt, irracionàlis kilengèsek, indokolatlan hangnem stb



2015. szept. 8. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ismerek, megváltoztatni nem lehet őket. Csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod megszakítani vele a kapcsolatot.
2015. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ismerek sajnos...és nem tudom mit tegyek, közeli hozzátartozóm, fontos nekem.


AMi még rosszabb, hogy régen nem volt ilyen...és mindig azon gondolokodom, hogy ezt talán vissza lehetne még fordítani. De hogy?

2015. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
jo messzire elkerulni.
2015. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ismerek ilyet, igyekszünk lehető legkevesebbet találkozni.
2015. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire közeli ismerősöd. Ki neked ez az illető?
2015. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Volt barátom volt ilyen. Szakitottunk már több mint egy éve. :)
2015. szept. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ismerek ilyet, hosszú évekig elviseltem a dolgait, aztán besokalltam, megszakítottam vele a kapcsolatot. Bárhogy igyekeztem, semmit nem tudtam tenni, hogy megváltozzon vagy legalább a békesség kedvéért normálisabban viselkedjen.
2015. szept. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyukám ilyen. Sokszor volt olyan érzésem, hogy ha ő nem megy diliházba, akkor én fogok odakerülni miatta. De az évek során megtanultam nem felhúzni magam rajta, amikor belém köt, nem szólok vissza, ha generálja a balhét, nem idegesítem fel magam. Bármilyen apróságon (pl. egy pohár az asztalon van) elkezd üvölteni, csak úgy, magában is ha épp másvalaki nincs a házban. Átkozódik, ordít, elmond mindennek, aztán eltelik 10 perc és hirtelen 'visszajön', elkezd normálisan, sőt néha túl kedvesen beszélni. Egyszerűen nem szabad nekem is felhúzni magam, mert olyankor napokig nem hagyja abba, felkel, üvölt, egész nap mondja és este üvöltéssel fekszik, átkoz mindent és mindenkit. Ha nem figyelünk rá, max. pár óra és abbahagyja.
2015. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a hozzaszolasokat.

Nem tudom/akarom megszakitani vele a kapcsolatot. (Nem reszleteZem ez tèny)

Pròbàlok mèg több szeretettel ès türelemmel lenni irànta...

Pszicologust elutasitja...

2015. szept. 12. 13:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy beteg ember. Szakember nélkül soha nem fog megváltozni. Tönkre teszi mindenkinek az idegeit, az egészségét.


Nem kell reagálni a hisztire. Ha veszekedni akar, magára kell hagyni. Meg kell próbálni nevelni.


A férjem volt ilyen, én elhagytam.


A gyermekünk nagyon rendes, kedves, megbízható. Ő nem akar találkozni az édesapjával, mert nem tudja elviselni a hülye természetét.

A szerencsétlen gyermek idegeit is kikezdte, és végül a gyermek járt pszichológushoz!


Annak idején kértem segítséget a 13. kerületi Gyámhatóságtól, de nem akartak segíteni, sőt a doktori végzettségű ügyintéző nagyon primitív volt. Azt mondta, hogy ameddig "vér nem folyik", addig ők nem foglalkoznak az üggyel, és megfenyegetett, hogy, ha a gyermekem nem jár az édesapjához, akkor engem bírságolni fognak. A gyermek lelkével nem foglalkoztak!


Végül a gyermek 14 éves lett, és jogában állt eldönteni, akar-e találkozni az édesapjával. Nem akart!


Szegény, a mai napig nem tudta feldolgozni az édesapja bánásmódját (csicskáztatta, megalázta, ok nélkül őrjöngött rá, örökre elvette az önbizalmát). A pszichológus csak annyiban tudott segíteni, hogy a gyermek képes legyen talpra állni és elmenni iskolába, mert tanulni kellett...

Ráadásul, elküldte a gyermeket pszichiáterhez, aki nyugtatókat akart neki felírni, a szorongások miatt, amelyeket az édesapja okozott!


Mindez egy beteg pszichopata apa miatt történt, aki nem akarta kezeltetni magát!


Igen, pszichopata, ennek utána jártam, minden tünete megvan!

A pszichopatát nem lehet meggyógyítani. Soha nem ismeri el a hibáit, soha nincs lelkiismeret furdalása. Az életének értelmét az adja, hogy manipulálja az embereket. A naiv embereket!


Csak nevelni lehet őket, pl. meg kell tanítani arra, hogy ha hisztizik, akkor nem ér el semmit, mert erre senki nem reagál, sőt, egyedül marad!

2017. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!