Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Egy pályáza...

Tudnátok segíteni? Egy pályázathoz szükséges az egy háztartásban élők jövedelmének az összege.

Figyelt kérdés
Nagymamámmal egy címen élünk emeletes családi kertes házban (ő első emeleten, mi második emeleten), de pénzügyileg teljesen külön vagyunk. Ilyenkor mamám nyugdíja is beleszámít az összjövedelembe?
2015. szept. 9. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos beleszámít. Ezt onnan gondolom, hogy akik egyetemen szociális támogatást szeretnének, azok bejelentik magukat egy olyan rokon lakásába, ahol nagyon kevés a fizetés. Csak az számít, hogy egy címre vagytok-e bejelentve, mindig a papír számít. Mert ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy a szüleid nem adnak egy forintot sem, magadat tartod el.
2015. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha külön vízóra, gázóra, villanyóra van, teljesen két különálló lakás, akkor nem! Az mitől lenne egy háztartás?
2015. szept. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja ha ezek ilyen szinten külön vannak, akkor tényleg lehet, hogy nem. Én azt hittem egyben van.
2015. szept. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudom hogy egyben van-e vagy külön... :) Ezért kérdeztem. Ha két helyrazilag is külön lakás, akkor az nem közös háztartás lesz. (második voltam).
2015. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj szerintem, hogy állandó lakcímünk ugyanaz.
2015. szept. 9. 22:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Külön villanyóra van, viszont a víz, gáz az arányosan oszlik, mert azt azért kicsit bonyolultabb lett volna szétszedni külön-külön.
2015. szept. 9. 22:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Helyrajzi szám ugyanaz, vagy két külön hrsz-on van?
2015. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ugyanaz. Egy 2 emeletes családi ház.
2015. szept. 9. 22:45
 9/12 anonim ***** válasza:

A családi kapcsolat nem jelent automatikusan közös háztartást.

Az egy fedél alatt élők sem alkotnak automatikusan közös háztartást.

A háztartás azt jelenti, hogy az ebbe tartozók együtt, közösen gazdálkodnak, életvitelük, szükségleteik kielégítése nem különül el egymástól.

 A háztartás tagjai között nem kell feltétlenül rokoni kapcsolatnak lennie.

A háztartásoknak gazdálkodniuk kell, és gazdasági részvételük (elsősorban a fogyasztás) elemi feltétele, hogy jövedelemhez jussanak.

A háztartások úgy szereznek jövedelmet, hogy a gazdaság rendelkezésére bocsátják a birtokukban lévő erőforrásokat.

munkaerő

idő

felhalmozott vagyon (föld, ingatlanok, stb.)

2015. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

HÁZTARTÁS


Közös háztartásba az olyan együtt lakó személyek tartoznak, akik egy lakásban vagy annak egy részében laknak, a létfenntartás (pl. étkezés, napi kiadások) költségeit – legalább részben – közösen viselik. Az előbbiek teljesülése esetén sem minősülnek egy háztartásban élőknek az ugyanabban a lakásban lakó személyek, ha önálló lakáshasználati jogcímük van. A tulajdonos, illetve a bérlő az albérlőjével, ágybérlőjével soha nem alkot közös háztartást, utóbbiak (ha családot alkotnak, családtagjaikkal együtt) mindig külön háztartásba tartoznak.


Ha a háztartás egy családból áll, a család és a háztartás lényegében azonos, a háztartás egycsaládos. Az egycsaládos háztartás a családtól abban különbözik, hogy a családdal együtt élő rokon vagy nem rokon személyeket (ide értve a családdal élő állami gondozott gyermekeket is) a családtagok száma nem, a háztartás tagjainak száma viszont tartalmazza. Ha több család vezet közös háztartást, a háztartás többcsaládos. A két vagy több családból álló háztartások tagjainak száma – hasonlóan az egycsaládos háztartásokhoz – a háztartást alkotó családok tagjainak számán kívül magába foglalja a családokkal élő, de külön családot nem alkotó személyek számát is. Az egy vagy több családot magába foglaló háztartás az ún. családháztartás.


Azt a háztartást, ahol nem alakul ki család, nem családháztartásnak nevezzük. Ezek a következők:



egyszemélyes háztartás, amikor a háztartást egyetlen személy alkotja;



egyéb összetételű háztartás, amelyben csak családot nem képező személyek élnek, úgymint


a.) együtt élő, de családot nem alkotó rokon személyek (pl. testvérek, csak házas és/vagy volt házas gyermekével egyedül élő apa vagy anya, az egyik nagyszülő bármilyen családi állapotú unokájával),


b.) nem rokon személyek háztartása (pl. barátok),


c.) családot nem alkotó rokon személyekből és a velük élő nem rokon személyekből álló háztartás (pl. két testvér a barátjukkal).


A 6 Területi adatok kötetsorozat I. köteteiben az 1.3.8 számú táblázatok „rokonnal és/vagy nem rokonnal” sorai, valamint a 10. A háztartások és családok adatai című kötet 1.1.8 táblájának a „rokonnal” és a „rokonnal és nem rokonnal” sorai magukba foglalják azokat az egycsaládos háztartásokat is, ahol felmenő rokon is él. Emellett a táblázatok a felmenő rokonnal élő egycsaládos háztartásokat – függetlenül attól, hogy a háztartásban él-e más rokon vagy nem rokon családi állású személy – külön sorban is bemutatják.


Egyes lakás adatokat tartalmazó táblázatok a lakásokat a bennük lakó háztartások és családok száma szerint csoportosítják. Ezekben a táblázatokban a lakások a bennük lakó – a népszámlálási lakónépességbe tartozó – személyek összekapcsolódása (családba, illetve közös háztartásba való tartozása), továbbá az ilyen kapcsolatok száma alapján vannak besorolva és csoportosítva.


Azok a lakott lakások, amelyeket intézeti háztartás használ, a háztartások és családok száma szerinti elszámolásban az egy háztartás nem család-háztartással csoportba tartoznak.

2015. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!