Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőség mennél a...

Ha lenne lehetőség mennél a pároddal külföldre? Együtt menél vele, vagy elöbb "elvárnád", hogy menjen ő előre?

Figyelt kérdés
2015. szept. 11. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyikünknek van nagyobb esélye, hogy munkát találjon.

Nálunk ez én lennék, szóval ha úgy döntünk, hogy kimegyünk, akkor én megyek előre.

A közös kiutazás egy kisebb vagyon, és nem is túl bölcs döntés felégetni mindent magunk mögött.

25n

2015. szept. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha lenne rá lehetőségünk, akkor valószínűleg kimennénk, igen, de legalább is megfontolnánk a dolgot.

Ennyire komolyan egyébként még nem jött szóba nálunk a téma, de nem hiszem, hogy bármelyikünk is kimenne a másik nélkül. Ha megyünk, akkor mindenképpen együtt megyünk.


24/L

2015. szept. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi egyutt jottunk ki kulfoldre lassan 1 eve. Elotte kb. 1 evig gyujtottunk ra. En 3 heten belul munkaba altam (igaz, szar melo volt, de 2 honap utan tudtam valtani), a parom kb. 1 honappal kesobb (neki nem igazan volt nyelvtudasa, igy mar ennek is orultunk - o most valt munkahelyet).


Ha van kezdotoketek, hasznalhato szakmatok es/vagy nyelvtudasotok (legalabb egyikotoknek), tehat nem a semmire jottok ki, akkor lehet boldogulni. De nem art egy "mindegy, csak munka legyen" attitud az elejen, ugy konnyebb.

2015. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Úgy tennék, mint egyedülállóként: nem várnám el, hogy más tegye kényelembe a seggemet. A saját seggemről gondoskodom én.
2015. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék, nekünk nagyon jól bejött itthon az élet.


Viszont ha nem így lenne, akkor együtt mennénk de csak olyan feltételekkel, hogy 3 hónapra elegendő pénzünk van. Úgy gondolom, hogy annyi idő alatt találnák szakmába vágó munkát is. Szerencsére mindkettőnknek olyan szakmája van, amivel külföldön is tudunk érvényesülni. Azaz az enyémmel csak Európában.

2015. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A volt volegenyemmel felmerult a kulfoldre utazas kerdese, de o nem akart menni, m meg volt elegedve az unalmas, amde kenyelmes es jolfizeto itthoni allasaval. En nagyon szerettem volna menni tobb szempontbol is. Vegul nem lett belole semmi, es a kapcsolatnak is vege lett. Az utana kovetkezo parommal egyutt jottunk ki kulfoldre, viszont eleg friss volt a kapcsolat, soha nem laktunk egyutt elotte es kiutkoztek a gondok, amikor elkezdtuk a kozos eletet kulfoldon, ugyh abbol is szakitas lett...O mar hazakoltozott, en viszont maradtam. 4 eve elek kulfoldon es jol erzem magam!

Nem munka miatt jottem ki, m otthon is jo allasom volt. Inkabb az uj utani vagy es a nyelvtanulas vonzott nagyon. Az eleje kegyetlen nehez volt, m hiaba van diplomam es hiaba beszelek 2 nyelven, kulfoldikent alig volt eselyem jo munkara. De nem derogalt a rosszabb munka sem, m vmi kellett ahhoz, h meg tudjak elni. Aztan megismertem a mostani paromat, 3 eve jo munkam van, es jol erzem magam :) Eleg rogos volt az ut, de megerte :D

2015. szept. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk már gyerekek is vannak,így ez "bonyolítja"a helyzetet,de mi is együtt mennénk..Ahogy korábban írta valaki,ha kell gyűjtenénk előtte annyit,hogy együtt tudjunk menni.
2015. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!