Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik utat választanátok?

Melyik utat választanátok?

Figyelt kérdés
Diploma megszerzése után (az egyetem 300 kmre van az otthonomtól) hazaköltözés, és itt, egy kicsi városban a szüleim vennének lakást, kevesebb fizuval éldegélnék. Vagy : nagyobb városba költöznék, ahol több lehetőség, de albérletben laknék, dolgoznék magasabb fizuért, közben tanulnék még továbbképzésen azért, hogy olyan munkakörben dolgozhassak, amilyen mindig is jobban vonzott, mint egy monoton, egyszerű meló. Utóbbi esetre rájönne az, hogy pár év tapasztalatszerzés után külföldön kamatoztatnám tapasztalatom, nyilván jó fizetésért, annak reményében, hogy jobb kondíciókat biztosítsak a leendő családomnak, több mindent engedhessünk meg magunknak. Ezesetben a késői gyerekvállalás valószínűbb. Egyszerűbb, nyugodtabb vagy magasabb életszínvona rögösebb úton ?
2015. szept. 11. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igazán segíthetünk, mert hiába mondjuk a saját verziónkat, a lényeg az, amit te szeretnél.


Úgy látom, te inkább a nagyváros, később külföld felé hajlasz és valószínűleg a válaszolók nagy százaléka is erre fog biztatni.


Mivel az én álmom, hogy a család közelében éljek és valami kis nyugis melóm legyen, külföldön meg egyenesen gyűlölnék élni, nem lenne az a pénz, így nekem nyilván az első verzió lenne a legideálisabb. A második helyzetben nem tudnék sem boldog, sem nyugodt lenni, hiába lenne a szuperjó fizu. De én ritka madár vagyok, szerintem te inkább a második variáció mellett döntesz majd. :)

2015. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az utóbbit választanám, de nem kizárólag a magasabb életszínvonal miatt, hanem mert érdekesebb mint egy kisvárosban leélni az egész életemet. De persze ez egyéni preferencia kérdése, ismerek olyat is, aki a világ minden pénzéért nem menne külföldre vagy nagyvárosban élni.
2015. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ez a két opció van, akkor mindenképpen önállóság és nagyváros.


De nem lehet ötvözni a kettőt? Nagyvárosban nézni lakást, a rá szánt összeghez még gyűjteni, kipótolni, esetleg önerőként felhasználva hitelt felvenni?

2015. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2.egyértelmű!
2015. szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Naná, hogy a második!! Te is azt szeretnéd, lerí az írásból.
2015. szept. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én az elsőt választanám. különben meg majdnem minden munka monoton, amit irodában végeznek én is ilyen nyughatatlan lélek vagyok, és most utólag látom, hogy valszeg jobban jártam volna, ha a s.ggemen maradok.
2015. szept. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Pontosan ezért kérdeztem. Nem is akartam rejtegtni, hogy én mit szeretnék (nyilván ez még változhat is) arra viszont kíváncsi voltam, hogy mennyire tartják az emberek ezt így elszállt, merészebb választasnak mindamellett, hogy lenne lehetőségem visszafogottabban, komfort zonámban élni.

Az ötvezetes megoldásról még nem volt szó, a szüleimnek viszont nem igazán felelne meg, hogy ne legyek mellettük (fizikai munkában tudnék segíteni a családi vállalkozásban), ezért inkább csak a 2 végletbe gondoltam bele. Meg hát persze nagyobb városban drágábbak is a lakások. Hitel viszont nem jönne szóba semmiképp.

2015. szept. 12. 10:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát a szüleid valószínűleg csak akkor vennének lakást, ha ott dolgoznál a családi vállalkozásban? Fizikai munkát? Akkor minek tanultál?


Ez nettó zsarolás egyébként, semmiképpen ne rendeld alá magad az akaratuknak, mert rádtelepszenek.

2015. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ahogy ők fogalmaznának: tiszta, nyugodt munkám lenne, a szabad időmben meg besegíthetnék nekük simán. -tehát nem ugyanaz a munkakör egyáltalán. Igen, van egy ilyen felfogásuk, hogy azért kell gyerek a házhoz, hogy öregségükre ne legyenek magukra. Segítettem mindig is nekük; kicsit olyan ez a vállalkozás, hogy ketten nem bírnák, ha néha nem segítenék be. Szó nincs arról, hogy nem segítettem szívesen, hisz ők tartanak el egyetem alatt, mivel nincs lehetőségem dolgozni, ők neveltek fel. Tisztelem is őket, de úgy érzem, hogy azért munka mellett a szabad idő, nekem is kikapcsolódást kellene jelentsen maajd. Nos, de ebbe már nem szeretnék bele menni , mert ez még csak a távoli jövő.
2015. szept. 12. 12:11
 10/10 anonim ***** válasza:
hát igen, most, hogy így megvilágítottad a helyzetet, én is jobban megértem, h le akarsz lépni. nem kell mindjárt külföldre egyébként, ha menekülni akarsz, országon belül is lehet.
2015. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!