Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » önző vagyok? Szemét dolog...

önző vagyok? Szemét dolog ilyenre gondolni? Lenne utána lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk házasok.a férjem dolgozik én gyesen vagyok két lányunkkal.a férjem öt év alatt annyi tartozást halmozott fel magának,hogy haj..amiket most fizetünk is de mind az ő hülyesége következménye.5 év alatt én szereztem egy lakást és azt be is rendeztem édesapám segítségével.ha össze veszünk ezt fel hányom a szemére,hogy mindenünk ami van az nekem köszönhető.az ő fizetése az elvett kocsi tartozásra megy meg az apró adósságaira.nagyon lelkiismeret furdalásom van ,hogy a szemére hánytam és mindig megfogadom,hogy nem fogom mégis.ez azt jelenti,hogy nem szeretem már?vagy azt ,hogy lelketlen dög vagyok?
2010. márc. 12. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Segíteni nem segítesz, ha még b@szogtatod is. Inkább beszéljétek át, hogy hogyan lehet megoldani a helyzetet.
2010. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
ha az ő szemszögét nézem nagyon rosszul esne, hogy ezt így mindig megkapom. De a legtöbb ember ilyen, ha veszekszik csak a gonoszság dől belőle.olyanokat mond amit később megbán.Ettől még nem vagy lelketlen dög:)
2010. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Lehet dög vagy, mert úgy nézed a dolgokat,hogy én pénzem ő pénze és nem miben gondolkodsz. De pl ha ő is így gondolkodik, hogy én pénzem te pénzed és nem mi akkor igen mind ketten önösek vagytok.

Nem a szwmére vetni kéne a tartozásokat. Mert ha te GYES-n vagy és gyereket nevelsz akkor mégis cska ő tart el. Ha dolgozol másabb.

De lényeg nem egymáshoz vágni kelll,hogy ezt én szereztem te meg zt, mert akkor minke vgaytok házasok. A problémákat is együtt kel elvisleni és megoldani. Tudom rosszul esik ha adósságot hoz, de gondolj bele te is kerülhetsz még ilyen szituba és akkor ha hgozzáds vágja mi lesz? Elmész?

2010. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ajjaj.

Az elmúlt öt évben nem együtt éltetek?

Vagy a férjed egyáltalán nem fizette a számlákat,nem adott a kajapénzbe,nem vitt benneteket sehova a kocsival,nem kaptatok semmit?

Egyébként rossz hír:a lakás berendezve nem e tiéd,hanem a tiétek.Sőt a hitel is közös.

Tehát azzal ne operálj,hogy lelépsz a berendezett lakásba,a tartozás meg marad a férjednek...minden feleződik,ami a házasság alatt keletkezett.

Mondjuk kicsit nonszensz számomra,hogy egy családban az egyik fél eladósodik,a másik meg ekközben vagyonossá válik.

2010. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy olyan hosszan nem tudom leírni mi miből ered.ha letudnám írni,lehet megértenétek.
2010. márc. 12. 22:13
 6/9 A kérdező kommentje:
tudom,hogy a lakás a miénk és minden a miénk csak mig ő szorta a pénzt én addig azért harcoltam,hogy legyen valamink.a gyesről amennyit haza add annyi majdnem csak a kocsi törlesztő meg a fél rezsi.
2010. márc. 12. 22:16
 7/9 anonim válasza:
Most hullámvölgyben vagytok (mint sok más család). Türelemmel kell elviselni ezeket az időket. Előbb-utóbb biztosan javulni fog a helyzet. Ne siess el semmit.
2010. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor kellett volna szólnod, amikor ilyen felelőtlenül gazdálkodott. nálunk a férjem vállalkozó, az üzleti ügyekbe nem szólok bele, de MINDENT ő fizet. én fizum is jó, de az elmegy magamra, meg ovidíj, úszáspénz, ilyenekre. ha elfogy, szólok. de ha hülyeségre költenék, ő tuti megmondaná akkor, hogy ez hülyeség, erre ne adj ki pénzt, nem utólag vágná a fejemhez...szóval a kialakult helyzet kettőtök "érdeme". mert a házasság élet- és vagyonközösség...
2010. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nyugodt pillanatodban beszéljetek erről, hogy mit érzel ezzel kapcsolatban, mit gondolsz.. És támogasd őt, hogy előre tudjon haladni, ne pedig bele rúgj még te is. Lehet, hogy hatalmas kudarcérzete van minden nap, csak te nem veszed észre rajta. Kicsit figyeljetek oda jobban egymásra :)
2010. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!