Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az életem el van b***va,...

Az életem el van b***va, össze vagyok zavarodva. Ilyenkor tudnom kéne hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval ugye nyolcadikos vagyok. Két lány utasított el akikkel nagyon jóban voltam, minden este sírtam alvás elôtt, apám minden este leissza magát a sárga földig, viszont nem lehet feljelentést tenni a rendôrségnek mert a gyámhatóság elvesz anyámtól hiába le is csuknák, ô viszont nem hajlandó elköltözni a házból, a bátyám megy ki angliába, a nôvérem szintúgy, érzem ahogy a barátaim eltávolodnak tôlem, valamint félek a tovább tanulástól is. Rohadtul félek és nem tudom hogy mit csináljak :( Ha valakinek van tanácsa vagy kérdése szívesen meghallgatom.

2015. szept. 13. 01:08
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Haver, írj.


Én is kész vagyok, bár más miatt. de szerintem tudunk alkotni valamit ketten. Két elveszett ember, mégiscsak jobb mint egy :)


a lényeg, hogy ne add fel, fiatal vagy még.

2015. szept. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az életed még el sem kezdődött, hogy kehetne máris el...va?


Anyukád miét nem akar elválni?

Ez nem egyenlő azzal, hogy neki kell elmenni a házból.

Miért venne el a gyámhatóság, ha anyukád rendben van?

Sajnos alkoholistának lenni önmagában nem bűncselekmény, hanem betegség, így nem jelenthető fel.

A feladat adott, anyukádat kell ráébreszteni, hogy mennyivel jobb, és könnyebb lenne, ha szétmennenek..

Sajnos anyósom sokáig huzta...férjem is megsinylette, az életünk mégis egyenesben van ( az ő tesója is lelépett angliába) bár náluk volt feljelentés is, bántalmazás is, anyukája idegosztályon és 8napon tűli sérülésekkel kőrházban is volt) ekkor még mindig NEM vAlt el..

A férem nyomása kellett 16 évesen...

Szerintme a legnagyobb előnyöd a továbbtanulásban rejlik, ha sikerülne kolit intézni..

Az új suliban lesznek új baratok.. Ezek az igazibbak, az életreszőlőak, amik már érettebb fejjel kötődnek..később felnőtt fejjel is megmaradnak..


Rajtad, és a hozzáásllásodon múlik leginkább, hogy milyen életed lesz..

Nehezebben lesz jó, mint sokaknak, de nem lehetetlen.. Ne hagyd, hogy téged a körülményeid határozzanak meg..

Te önmagad légy...!


Sok sikert!

2015. szept. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vica02 válasza:
Sajnos ez ilyen. :( Engem az bánt nagyon, hogy a keresztapám nem egészséges mégis cigizik. Én amikor nálunk vagyok megkeresem a cigieit és kidobom a sz#rba. Írj ha lelkizni akarsz! :) 13/L (Én sem vagyok túl jól :( )
2015. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vica02 válasza:
*náluk
2015. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyerekként nehéz megérteni a felnőttek hülye szokásait. Aztán idővel azon kapod magadat, hogy te is pontosan azokat a szokásokat fogod felvenni.


Féltesóm anyja egész életében láncdohányos volt, meg is halt tüdőrákban. A gyerekek gyűlölték a cigiszagot. Megfogadták soha nem cigarettáznak. Mégis bátyám 20 évesen mikor elköltözött rászokott egyetemistaként.

Szerencsére már leszokott, de majd 10 évig nyomta.


Szóval nagyon nehéz ezeket a függőségeket kezelni, mert könnyen mi is az áldozatai lehetünk, mégha megfogadjuk a tutit akkor is.

2015. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat, véleményeket :)
2015. szept. 13. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!