Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámhivatallal kapcsolatban...

Gyámhivatallal kapcsolatban jártas valaki? Esetleg ott dolgozó személy van köztünk?

Figyelt kérdés
Kétségbe esve kérem a segitségeteket,nyugtato mondatokra,illetve tanácsokra van szükségem.Az anyám folyamatosan azzal fenyeget,hogy a gyámügyhöz fordul,milyen esetekben várható hogy számonkérjenek?Röviden leírom a lényeget.Az anyám teljesen bele van bolondulva a nagyobbik gyerekembe,ki akarja sajátítani magának.Azt tudni kell,nem vagyok alkoholista,nem drogozom,nem maradozok ki sem éjjel sem nappal (még boltba sem szivesen megyek) nem vagyok depressziós,nem verem a gyerekeket,tisztességtudó mind a kettö,nem elhanyagoltak,mindig van főtt étel,tiszta a lakás,szóval nem gondolnám hogy egy hanyag semmirekellő anya lennék.Ő mégis ha összetüzésbe kerülünk ami sajnos gyakran megesik a nagyobb lány miatt,rögtön a gyámosokhoz akar rohanni.Aggódom,mert nem tudom mi az amit rossz körülménynek tartanak.
2015. szept. 14. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nyugodj meg. anyukám főállású nevelőszülő,2 gondozott gyermek van nálunk,a egyik 12,a másik 9 éve. A régebb óta nálunk lévő gyermeket úgy emelték ki a családból,hogy az anyja pestre hurcibálta magával,miközben bács kk megyében volt egy lakásuk (ekkor 3-4 éves gyerekről beszélünk),előtte szexelt idegen emberekkel,vonatokban aludtak,az anya kicsit cicás is volt. ha nem vitte magával,otthon hagyta a bátyjával,aki skizofrén volt,ha rájött a kattanás,akkor a srácot bezárta egy szekrénybe,a lakásban mindent szétvert,csak azt az egy szekrényt hagyta békén. sokszor nem volt mit enniük,kutyatápot,a kertben szedett mindenféle magokat ették,a gyerek 6 évesen került el a családtól.


a másik gyerek egy kislány,őt olyan körülmények közül emelték ki,ahol az anyja le volt kiskorúsítva,a bátyjai többször késsel fenyegetőztek,nem tudták ellátni a kislányt,de a nagyobb gyerekek így is abban a családban maradtak.


a gyámügy (sajnos) csak nagyon indokolt esetben emel ki családokból gyermeket és vesz állami gondozásba,pont azért,mert a sok ilyen fontoskodó,fenyegetőző idióta miatt annyi téves bejelentést kapnak,hogy nagyon szelektálniuk kell,mikor van valós ok a kiemelésre. ne félj,nagyon sok gyermeket még rossz környezetből sem emelnek ki,csak ha életére káros vagy káros lehet az, ha a családban marad

2015. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg anyádnak, hogy ha nem fejezi be, akkor zaklatásért beperled, és ő lesz az, aki nem láthatja a gyereket. Szóval lehet szórakozgatni, de van egy pont amitől kezdve nem tűröd a dolgát, és nem vagy köteles az otthonodba engedni, mert zavarja neked, meg a gyermeked nyugalmát.
2015. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan forduljon a gyamugyhoz. Konkrétan mit akar mondani nekik, mi a gond veled? Ha a gyerekeket ellatod, van hol aludni, van fűtés, melegviz, járnak iskolába, semmi gond. Együtt LAKTOK?
2015. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elérkezett ez a pont,pár napja végleg elküldtem,mi külföldön élünk,igy nem tud majd napi szinten beleavatkozni a dolgainkba.Házasságban élek már 9éve,dolgozunk mindketten tisztességesen a férjemmel,mégsem felel meg semmi.Nálunk lakott,de minden döntésemet fölülirta a saját szakállára (pl 10ből 8szor nem azt a ruhát adta a lányomra amit kikészitettem,ha valamire nemet mondtam ő megengedte stb) apro dolgok ezek,de a többit nem sorolom,mert reggelig sztorizhatnék.Többek közt engem is sértegetett a lányaim előtt.....ezt már sokszor megtette de most volt az elég,elküldtem.
2015. szept. 14. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
2+ Még úgy tudod kivonni a bűvköréből, ha sok programot csinálsz a gyereknek (most ehhez a kis barátnőjéhez megy, később az osztállyal, vagy mentek múzeumba, vagy tanulnia kell, készülnie kell..Fél év és jobb lesz.
2015. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

*pl 10ből 8szor nem azt a ruhát adta a lányomra amit kikészitettem



Te sem vagy egy elnéző, rugalmas, alkalmazkodó ember.

Inkább akaratos, parancsolgató, aki elfelejti, hogy az anyja felnevelte már.

Ne hogy már egy ruhát ne tudjon saját maga választani a kisgyereknek..

2015. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ha külföldön éltek, a magyar gyamugy konkrétan semmit nem fog lépni nagymama nyivakolasara
2015. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindkét gyereknek külön teljesen berendezett,felszerelt szobája van (internet,tv,mobiltelefon) mi is külön szobában vagyunk,tehát szerintem megfelelő körülmények közt vannak.Szépen öltöznek,rendben van a hajuk,ruhájuk cipőjük minden nap,igy azt sem lehet mondani hogy elhanyagolom őket.Mit mond?Na ezt nem tudom én sem....talán hogy felemelem a hangom ha nem ért a szépszóból valamelyik?Vagy hogy végső esetben 1 délután nincs tv nézés?Vagy elmondom előre mire számitsanak ha rosszalkodnak vagy épp a suliban nem figyelnek oda? ( nincs nyaralás,hétközben nem mehetnek el barátnőzni,nagyon nagyon fogok haragudni,ezeket szoktam mondani) Hibázok amikor ezt mondom nekik?Helytelen modszer?Ti hogy büntetitek vagy probáljátok betartatni a kicsikkel az ugynevezett szabályokat?
2015. szept. 14. 20:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem parancsolgatok,de minden este együtt késztijük a másnapi ruhát,ezzel mi a baj?Ha a gyerek azt mondja nem azt akarja,nézünk másikat,nem azt kell felvenni amit odarakok hanem amit együtt kiválasztunk,összeprobáljuk jo lesz e.Aki parancsol az nem mondja a légyszives szót,én márpedig minden esetben ezzel fejezem be a mondataimat ha kérek valamit a lányaimtol!!Kell hogy legyen "akaratom" velük szemben,mert ha nem lenne mi alapján nevelném őket?Legyen minden mindegy?Te sem igy nőttél fel!!!!!
2015. szept. 14. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
9 Értő olvasás:DD
2015. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!