Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lenne egy programozokent...

Lenne egy programozokent dolgozo szemely, aki meselne nekem munkajarol?

Figyelt kérdés

En is az szeretnek lenni... Szeretnek kerdezni ezt-azt :)

Mit csinaltok konkretan a munkahelyeteken? Tudnatok egy peldat adni egy nemreg elvegzett feladatotokra?

PM-ben, ha lehet...

16F


2014. márc. 9. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ne PM. Más is kíváncsi lehet rá
2014. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Én legutóbb azt oldottam meg, hogy bizonyos site-okat automatizáltan rendszeresen letöltsünk, elemezzünk és az adatokat lehessen látni interaktív grafikonon. Főleg egyébként crawlerekkel foglalkozom (weboldal -> adatok kinyerése -> adatbázis).


Válaszolok szívesen kérdésekre PM-ben, nem csak a Kérdezőnek. :)


24/F

2014. márc. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Egyedüliként mutattam segítőkészséget és ahelyett, hogy kérdeznétek vagy mesélnétek ti, lepontoztok. Ilyen minősíthetetlen közösségnek nem is fogok itt válaszolni. Lehet ezt a hsz-t is lepontozni, ha kielégülést nyújt valakinek, egészen nyugodtan. :)


KTHXBYE

2014. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálunk? Milyen granularitásban érdekel a dolog? Hogy mely tevékenységeket végezzük a munkánk során? Vagy a napi rutin érdekel? Or?


- Beszélgetünk a customerrel, igyekszünk zöldágra vergődni a (nemritkán a földtől teljesen elrugaszkodott) kívánságaival.

- A kért funkciókat/változtatásokat közösen megtervezzük, stratégiát dolgozunk ki a munka elvégzésére

- Production kódot és unit teszteket írunk megvalósításképpen

- Az elkészült munkát deployoljuk, felügyeljük, szükség esetén a felmerülő problémákat invesztigáljuk, kiküszöböljük.

- Mindezt adminisztráljuk (mivel mennyit dolgoztál aznap, mi az eredmény, stb)

- Meetingeken veszünk részt, változatos témakörökben

- és még sorolhatnám, de mára már túl zsibbadt vagyok

2014. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"Mit csinaltok konkretan a munkahelyeteken?"

Azzal kezdem, hogy beérek 9re, bekapcs gép, iszok egy kávét + elszivok egy cigit. Aztán leülök a gép elé, indexről+kedvenc blogokról az érdekesebb cikkeket copy-paste notepad++-ba, hogyha a főnök arra jár, akkor azt tudjam mondani, hogy logot elemzek, és elolvasom őket, mellette fülesen youtube-ról zene.

Ez megy olyan 11-ig, néha persze Alt-Tab a Visual Studio-ra, pötyögök valamit, elinditom, k*r.v.a.anyázok, hogy úgy tünjön, mintha dolgoznék.

11 körül megint egy kávé+cigi, aztán vissza a gép elé, elolvasom a munkahelyi email-eket, ha valami fontos, arra válaszolok, a többit delete. Közben chat-elek facebook-on.

El is jött az ebédidő, lelépek kajálni vagy 1 órára legalább, persze a más csipogójával nyitom az ajtót, hogy a rendszer azt higgye, bent vagyok, ha esetleg később meggyanúsitanának, hogy állandóan csak ebédelek.

Visszaérek a melóhelyre, mostanra kb. fél 2, egy fél órát még cigi+kávé+pofázás a többiekkel.

Ezután vissza a jól bevált index olvasós trükkhöz, közbe irok pár sort Visual Studio-ba is, ha van valami meeting, arra elmegyek, a délután folyamán még egy fél órás kávé+cigi szünet, aztán végre 5 óra, még negyed 6 leindex-ezem az ebédidőt, aztán kb. úgy ennyi.

2014. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a munkahelyen a következőket csinálom: tervezek, programozok, tesztelek, dokumentálok, illetve munkahelyem jellegéből adódóan néha telepítgetnem kell a korábbi programjaimat. Illetve időnként van egy-egy meetingünk, amikor összeülünk mi programozók és megbeszéljük, hogy ki hogy áll a munkájával, illetve, hogy miket kéne még megcsinálni, meg ha jön be valami nagyobb feladat, akkor azt átbeszéljük.

Jelenlegi feladatom, hogy egy kamera előtt megálló emberekről minél jobb, minél valósabb statisztikát készítő programot készítsek, amely azt célozza meg, hogy hányan álltak meg a kamera előtt, egyesével mennyi ideig, illetve soroljuk az illetőket kategóriákba nem és korosztály szerint.

Ha van kérdésed írj privátot!

2014. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egyedüliként mutattam segítőkészséget és ahelyett, hogy kérdeznétek vagy mesélnétek ti, lepontoztok"


#5-ös vagyok, nyugi, ez itt igy megy, engem is lepontoztak, pedig elég részletesen leirtam, hogy mit csinálok konkrétan.

2014. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!