Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szervezzük meg az...

Hogyan szervezzük meg az esküvőt, ha egyik szülő ellenzi?

Figyelt kérdés
Édesanyám nem szokott beleszólni a döntéseimbe, csak haragszik sokáig és próbál veszekedni (csak nem szoktam belemenni), ha nem ért egyet velem. Kivételt képez a vallási hovatartozás, ebben a kérdésben hajthatatlan, és képes órákig arról szavalni a ritka találkozásainkkor, hogy a párom nem keresztény. Mindenképpen azt akarja, hogy a párom keresztelkedjen meg, méghozzá kizárólag az a felekezet jöhet szóba, amelyikhez én tartozom-tartoztam. Számomra a hit fontos érték, és maximálisan tisztelem édesanyámat, de szeretem a páromat, és nem fogom azzal zsarolni, hogy nem megyek hozzá, amíg meg nem keresztelkedik. Így viszont édesanyám ott fog ülni haragosan a teremben, és minden arra járónak el fogja panaszolni, hogy a lánya milyen szégyent hozott a keresztény családjára. Párom azt mondta, az én kedvemért az egyházi szertartásba is belemegy, bár én nem kértem erre, nem akarom, hogy olyasmit tegyen, ami számára nem jelent semmit. Tudtok valamit javasolni?

2015. szept. 17. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

A párod szeret és anynira szeret, hogy a kedvedért belemegy az egyházi szertartásba.


Ha ez neki akkora tortúra lenne, akkor nem tenné, én elfogadnám ezt a gesztust a részéről, emrt érted teszi.

2015. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha számára nem jelent semmit, nektek viszont sokat, akkor mért ne tehetné meg.
2015. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

1. Ha a párod nem vallásos, akkor megkeresztelkedni enyhén szólva is szentségtörés - ezt nem tudom, hogy anyukád a "komoly" vallásosságával hogyan akarhatja?


2. Ha te is komolyan veszed a vallásodat, akkor ugyanez rád is érvényes.


3. Ha a párod csak a te kedvedért megkeresztelkedne, akkor igencsak kérdéses, hogy neki mennyit számít az egész, vagy a vallás teljesen értéktelen valami, amit nem érdemes picit is tisztelettel kezelni.


4. Sokkal nagyobb gondnak tartom, hogy mi lesz a jövöben: ha gyerekeket lesz, vallásosan akarjátok-e nevelni? Ha nem, akkor a te vallásosságod mit ér? Ha igen, akkor a párod miylen példát fog mutatni a gyereknek?



Szerintem elöször ti ketten kell, hoyg tisztázzátok, kinek mennyit jelent a vallás az életében, mennyire van tisztelettel a másik meggyözödése iránt.


Anyukádnak ebbe semmi beleszólása,es ha nem a kedve szerint döntötök, akkor arra ugyan joga van, hoyg gyáltalán ne vegyen részt az esküvön, de arra nicht, hoyg végigduzzogja, ünneprontó legyen.


Aki meg egyáltalán fodlalkozik azzal, hogy "szégyent hozol rá", az éppen olyan begyepesedett, mint anyukád.

2015. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%

A párod pont azért keresztelkedne meg, mert neki semmit nem jelent, ellenben téged szeret annyira, hogy a templomi esküvő létrejöhessen, megkeresztelkedik. Hiba lenne visszautasítani.

Barátnőméknél is így volt, a férj simán belement, mert annyira nem jelent neki semmi a vallás, hogy pont azért tette meg!


És bizony a jövőre nézve ez lenne a célravezető, mert gondold csak el, ha egyszer gyereket terveztek, bizony a nagyi fogja erőltetni a keresztelőt, és a jó viszony érdekében ez semmiség.

2015. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Szia Kérdező!

Ha nekem nem lenne fontos, akkor az édesanyám kedvéért nem kérném meg a páromat a keresztelkedésre. Én nem hagynám, hogy bármilyen módon zsaroljon, ha az én felnőtt életemről, döntéseimről van szó. Utána vérszemet kapna, esetleg kihisztizné, hogy időnként menjünk vele istentiszteletre, beleszólna a gyerekeim vallási hovatartozásába, és úgy általában mindenre feljogosítva érezné magát, ami a beleszólást illeti.

De ez az én édesanyám, a tiédet te ismered.

2015. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Bocs, de anyukád egy leendő véranyósnak tűnik. Ha az elején nem töritek le a szarvát, a világon mindenbe bele fog szólni, és azon veszitek észre magatokat, hogy úgy táncoltok, ahogy fütyül.
2015. szept. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Próbál Édesanyádnak azzal érvelni, hogy ha nem őszinte hitből keresztelkedik meg, az Isten szemében sem szép dolog, hisz képmutatás. Az Urat meg becsapni nem lehet. Radásul a családi béke érdekében még azt is bevállalná érted, akkor nagyon szeret Téged, mert azért nem sokan tartanának így ki.
2015. szept. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Anyuka maradhat otthon is. Az esküvőn 5 személynek kell jelen lennie: menyasszony, vőlegény, anyakönyvvezető, és két tanú, akinek egyáltalán nem kell ismerősnek lennie.
2015. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én nem akarom, hogy megkeresztelkedjen, mert tudom, hogy számára ez nem jelent semmit. Természetesen nagyra értékelem az ajánlatát, de tiszteletben tartom az ő hitbeli meggyőződéseit is, akkor is, ha azok nem az én keresztény elveimmel egyeznek. Másképp nem mennék hozzá. Amúgy a gyerkőcgond nem lenne gond, nem akarunk gyerekeket :D

Gondoltam arra, amit egyik válaszoló írt, hogy két tanú, mi ketten és annyi, nekem nem kell lakodalom, nem is szerettem volna soha, de mikor ezt a verziót boncolgattuk, párom kicsit lehangoltnak tűnt, szeretné, ha egyszer a családja és a családom összegyűlne, a hite miatt viszont ez sosem következne be, az én családom elég furán áll hozzá ehhez a kérdéshez. És tudom, hogy ez a páromnak fájna kicsit, de nem bánná a kicsi esküvőt, az a nap legyen csak a mienk.

Mit szóltok, ha egy ilyen ötszemélyes esküvőt szervezünk, és nászút után mondjuk körbelátogatjuk egymás családját, az hogyan sikerülne? Ezzel a variánssal az lenne az egyetlen gond, hogy az ő családja olyan összejárós, négy különböző országból szoktak időnként összegyűlni, és hiányozna a látogatásokból az a meghitt hangulat, hogy mindenki összegyűlt, mivel mi mennénk hozzájuk, nem öszejövetelről lenne szó.

2015. szept. 17. 10:06
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
És ha utólag szerveznétek egy nagy vacsorát? Eg yolan beszélgetős jó hangulatut? Ami kicsit átmenet a lakodalom felé, de mégsem az, akár eyg kertyparty is lehet ha szeretitek a szabadabb megoldást
2015. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!