Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámsági kérdés, mikor a...

Gyámsági kérdés, mikor a gyermek már nevelőszülőkhöz került?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkoztam rajta, hogy kifejtsem-e a történetet, de ahhoz, hogy tudjatok segíteni a kérdésemmel kapcsolatban, nincs szükség rá.


Külföldön dolgozom már majdnem 2 éve, ma érkeztem haza családlátogatásra. Sajnos úgy alakultak kint a dolgok, hogy régóta nem tudtam hazajönni a családomhoz, de természetesen a kapcsolatot tartottuk.

Nővérem elég problémás, az is volt, viszont az utóbbi pár évben úgy tűnt, hogy lenyugodott, átment rajta a "dac" korszaka, és ha nem is teljesen, de normális életet kezdett el élni. Van egy kisfia, 3 éves.

Anno nagyon sokat tipródtam rajta, hogy kimenjek-e, hogy lesznek, mint lesznek, de nővérem biztatott, hogy jól meglesznek, és ugye bár inkább anyagi támogatásra volt szüksége/szükségük, ezért először csak 3 hónapra, majd fél évre mentem ki dolgozni. Azt leszámítva, hogy nagyon hiányoztak, és rettegtem attól, hogy majd ha hazajövök látogatóba nem fog megismerni a gyerkőc, félni fog tőlem, nem úgy tekint majd rám, mint mielőtt kimentem, örültem is, hogy végre kicsit anyagilag feljebb tornázhatom magamat és nővéreméket.

Ezért is volt nagy pofán vágás az, mikor nagy nehezen, feszengve, sírógörccsel közölték, hogy a gyerkőcöt pénteken kiemelték a családból.

Mérges voltam, mert szólhattak volna erről az egészről hamarabb, van az ügynek egy menetideje, tudom, hogy óvni akartak, és nem szerették volna, ha idegeskedem ésatöbbi..

Nővérem meg gondolom azért is nem szólt, mert tudta, hogy mennyire megkedveltem az "új" környezetem és elég jó állást is sikerült szereznem, nem akarta, hogy (idézek) "az ő hülyesége, és felelőtlensége miatt még én is szívjak".

Viszont úgy döntöttem, hogy szeretném gyámságom alá venni az unokaöcsémet.

A gyámügyön az ügyintéző hölgy közölte, hogy egy ideig nem lehet látogatni a gyerkőcöt. (Kezdeti, beszoktatási időszak).


Gyámságom alá tudom venni Őt, ha már nevelőszülőkhöz került? Olvasgattam a témával kapcsolatban, hogy, mint hozzátartozó jogomban áll, de az nem világos, hogy akkor is, ha már kiemelték, nevelőszülőkhöz került?

(Természetesen holnap megyek be az ügyintéző hölgyhöz megbeszélni ezt, de addig hátha valaki tud segíteni, hogy fel tudjak készülni.)


Előre is köszönöm válaszaitokat!



2015. szept. 22. 22:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
ha megfelelsz gyámnak, akkor simán, a nevelőszülőkhöz csak átmenetileg kerül
2015. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszod! :)

Hát talán annyi kivetnivalót találhatnak, hogy még Németországban van aktív munkaviszonyom, viszont már megbeszéltem a főnökséggel a helyzetemet, nagyon korrektül állnak hozzá, majd csak egyszer kell még kimennem elintézni a felmondással járó dolgokat.

Aztán remélem mihamarabb találok itthon is munkát és nem a munkanélküliségem lesz az ok amiért nem vehetem magamhoz. Az anyagiakkal nem lenne gond, tudtam félretenni.

2015. szept. 22. 22:34
 3/37 anonim ***** válasza:
50%
fel ne mondj!!! kérj pár hét fizetés nélküli szabit!
2015. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Az a "baj", hogy félévre szólna a dolog, aztán vagy összeszedi magát a nővérem vagy nem. (Márpedig de).

Azt pedig nem hiszem, hogy ki engednék velem a gyereket Németországba. Ugye nővéremnek láthatást kell majd biztosítanom, így pedig elég nehéz lenne... :(

2015. szept. 22. 22:42
 5/37 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetnél gyám, gyakorlatilag viszont ha külföldön élsz, esélyed sincs,
2015. szept. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
54%

Azt kihagytad, hogy MIÉRT emelték ki a gyereket a családból? Ez ugyanis igen fontos tényezö, és egyáltalán nem mindegy!


A kérdésdre válaszolva: ha MO-on nincs megfelelö lakhatásod és munkád, akkor semmi esély sincs arra, hogy egy gyereket rádbízzanak (teljesen értheö módon).

Külföldre meg semmi esetre sem viheted ilyen körülmények között, amikor a gyereket eleve megviseli az egész hercehurca. Ilyen esetben olyan környezetbe nem lehet vinni, ahol nem tudja magát megértetni senkivel.


Mellesleg a gyerek napközbeni felügyeletét hogyan oldalnád meg, ha alig ismer, és egész nap nem vagy otthon?

2015. szept. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Miért, utolsó, egy verszerinti szülő hogy oldja meg? 3 éves a gyerek, tehát ovodakoteles. Napközben ott lesz.
2015. szept. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Van megfelelő lakhatásom, és igen, gondoltam, hogy nem vihetném ki magammal.

Ahogy a utolsó hozzászóló írta, a napközbeni felügyeletet az óvodai nevelők, dajkák látják el.

2015. szept. 23. 09:43
 9/37 anonim ***** válasza:
54%

"Miért, utolsó, egy verszerinti szülő hogy oldja meg? 3 éves a gyerek, tehát ovodakoteles. Napközben ott lesz."


A szülö már ismeri a gyereket - itt a kérdezö már régóta nem is látta a HÁROM éves, azaz igen kicsi gyereket -, a gyerek nem kötödik hozzá. EZÉRT problémás, hogy napközben idegenekkel van - mert az óvoda azért nem család -, és utána otthon is, mert a kérdezö is félig idegen számára.

A nevelöszülö/gyám esetében fontos, hoyg a gyereknek legyen lehetösége személyes kötödést kialakítani a felügyelö személlyel - és ez ebben az esetben kizárt.

2015. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

A nevelőszülök TELJESEN idegenek.

Engem ismer. Mint írtam, tartottuk a kapcsolatot, Skype-on stb.

Velem is ki tud alakítani személyes kötődést. Miért ne tudna?

Teljes mértékben megértem azt, amit írsz, viszont én egy hozzátartozó vagyok. Miért kéne a gyerkőcnek idegenekhez kerülni, ha itt vagyok én, mint nagynénje, és tudok róla gondoskodni?

2015. szept. 23. 11:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!