Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem durva, hogy...

Szerintetek nem durva, hogy valaki a felesége halála után egy évre rá már élettársi kapcsolatban van?

Figyelt kérdés
*gyerekik is vannak (7,3 éves, akik ezt így mégnehezebben viselik)
2015. szept. 24. 09:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%

Abszolút nem, sőt. Nem gyászolhatja és sirathatja halott férjét élete végéig, az élet megy tovább. Majd belül megászolja.

A gyerekek meg ne legyenek ilyen önzők, hisz az anyjuknak is kijár a boldogság.

2015. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Miért,mit írnak a szakkönyvek?Hány évig ajánlott gyászolni az elhunyt házastársat?Szerintem ez rá tartozik.Nem jelenti,hogy elfelejtette a feleségét,nem is fogja,de az élet megy tovább!
2015. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%

Egyáltalán nem,az élet megy tovább.

Itt férfiról van szó a feleség hunyt el.A gyermekeknek legalább van új anyjuk aki gondoskodik róluk.

2015. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem durva. A gyász nem feltétlenül azt jelenti, hogy most akkor x évig feketében járok meg zárdába vonulok, meg tízpercenként járok a temetőbe... szóval olyan dolgokat teszek, amiből a KÖRNYEZETEM látja, hogy én gyászolok. Nem a körülöttem lévő, unatkozó egyének megelégedésére gyászolok, hanem saját magamnak, magam miatt, belül. Ezt a gyászt baromira nem kötelességem kimutatni, bárki bármit gondol. Biztos vagyok benne, hogy az illető szívében örök helye maradt a volt feleségének, amit senki más nem tud kitölteni, de ez nem zárja ki azt, hogy újra szeressen, és szeretve legyen.
2015. szept. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%
Meddig várjon még? Tíz évig? Húsz évig? Mire felnő, és elköltözik az összes gyerek? Szerintem pont, hogy a gyerekeknek is jobb, ha nem anyuka nélkül nőnek fel. Persze megbeszélve a dolgokat, hogy az új anyuka nem olyan, mint az igazi volt, de igyekszik nagyon szeretni őket és helyettesíteni őt, ahol csak lehet.
2015. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, hogy kell neki a támasz, hogy kibírja.

Jobb, ha inkább alkoholista lesz?

Persze, kívüről nézve durva. De kell a támasz, a vígasz.

2015. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%

Hát én megmondtam a férjemnek, hogy ha meghalok, ne merészeljen befordulni.

Amúgy szerintem senkinek semmi köze hozzá.

Gyanítom két felnőtt emberről van szó.

2015. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

A húgom halála után fél évvel már eggyütt voltak.

A gyerekeket azóta az idő 80%ban lepasszolják a nagyszülőkhöz vagy hozzánk.

Nagyon szeretem a gyerkeket de borzaszto azt látom,hogy az édesanyjuk halála utána az apjuk inkább az új nőével van mint a gyerekeivel.

Nagyon rosszul élik meg, főleg a kicsi.

2015. szept. 24. 09:36
 9/28 klopusz ***** válasza:
69%

Szia!


Lehet, hogy hülyeség, de az nem képzelhető el, hogy

1., nagyon szerette a feleségét

2., a gyerekek rá emlékeztetik és ettől még szomorúbb?


Mondjuk, Te ismered, de mindenki másként dolgozza fel a gyászt. Beszélned kellene vele arról, hogy ez hogy érinti a gyerekeket. Talán nem ártana egy gyermekpszichológus segítségét is kérni.

2015. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

A boldogságba próbál menekülni.

Szerintem a pasik alapból nehezen bírják egyedül, pláne, aki hozzászokott, hogy nővel él. Attól még fájhat neki a gyász, de nem állt meg az élete.

Nyilván ezt neked nehéz elfogadni, de én is azt gondolom, hogy jól teszi.

A gyerekekkel kapcsolatban nem értek vele egyet. Én a helyedben nem, vagy csak ritkábban vállalnám el. Ha a te anyukád a nagyszülő, akihez lepattintják, akkor őt is erre ösztönözném.

Nem kiszúrásból, hanem leckeként.

2015. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!