Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem durva, hogy...

Szerintetek nem durva, hogy valaki a felesége halála után egy évre rá már élettársi kapcsolatban van?

Figyelt kérdés
*gyerekik is vannak (7,3 éves, akik ezt így mégnehezebben viselik)
2015. szept. 24. 09:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%
Papa is egy évre rá már másik nővel volt. Szerintem is durva, dehát az élet megy tovább, van aki hamarabb túl teszi magát rajta.
2015. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Beszéltünk vele, de mintha nem is érdekelné a dolog.

A kicsit kell vinni pszcihológushoz, oda már anyu kért is időpontot. Azt is olyan félvállról vette...

Oké, de ez a megoldás hogy a gyerekeket lepasszolja és a nő a fontosabb?

Most kezdte a kicsi az ovit. Anyu meg én szoktattuk be, mert az apjuk nem vitte el őt.

2015. szept. 24. 09:59
 13/28 anonim ***** válasza:
96%

Nagyszülőként vállalnám a gyereket, mert tudom (özvegyként) mennyire nehéz feldolgozni a házastárs hiányát, ez kivetül az ember egész életére. Gondolj bele, eddig ketten csináltatok mindent (gyerekek, bevásárlás, főzés, élet stb.) most pedig hirtelen egyedül kell megbirkózni mindennel. Nagyon rossz, hidd el, még annál is rosszabb. Az elhunytat nem tudod visszahozni. Lehet kívülről úgy tűnik minden jól megy, minden szép, kibírja az egyedül maradt társ, de belül nem ilyen egyszerű. Mindenki másképp dolgozza fel. Én egy két évessel maradtam egyedül. Még szerencse, hogy Gyeden voltam előtte, és volt/van munkahelyem. Volt megtakarításom, (hiába van az, hogy örökölsz az elhunyt után, az öröklés előtt olyan összegeket kell kifizetned, hogy égnek áll a hajad, ráadásul amit örökölsz azt is ketten kapartátok össze - bár nálunk így volt). ki tudtam fizetni az összes marhaságot, de így is nehéz volt.

Gondoljátok át újra, ne a megmaradt társat támadjátok, hanem próbáljatok a gyerekek érdekében közelebb kerülni hozzá és megérteni őt is.

2015. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%
A nyugati kultúrában kb. 2 évezrede 1 év gyász számít normálisnak (római jog 12 hónap, magyar középkori jog 10 hónap után engedélyezte özveggyé vált nők új házasságát), továbbá az, hogy 6 hónap után már az özveggyé vált férfi, nő újra elkezd ismerkedni.
2015. szept. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%
A gyerekek apjának kellene leginkább a pszichológus, mert az, hogy nem törődik a gyerekeivel az igenis probléma, az, hogy ő egyébként mit hogyan dolgoz fel magában az egy dolog és szerintem nem is érdemes találgatni, hogy most éppen magát vigasztalja egy másik nővel, vagy esetleg tényleg jól van és élvezi a jelenlegi kapcsolatát, mert ezt úgysem fogod megtudni kedves kérdező, de a gyerekek lelki védelméről gondoskodni kell és nem csoda ha ilyen kis gyerekek teljesen összezavarodnak ettől a tragikus helyzettől, amiben vannak. Igyekezzetek ti minél többet tenni értük, mert valószínűleg nekik a legnehezebb. Egyébként én sem értem az olyan apát, aki ilyen gyorsan vált és nincs tekintettel a gyerekekre. Ennyi idő után én be sem mutatnék nekik új nőt, nemhogy még hanyagoljam is őket miatta.
2015. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
4%
Nem az a probléma, hogy van új nő, sőt ez a normális. A gond talán az, hogy az új nő nem érzi erkölcsi kötelességének, hogy törődjön a partnere gyerekeivel. Úgyhogy ne a sógorodat hibáztasd, mert a "szerelem" megmásítja a tudatállapotot és lehet, hogy apaként korábban sem jeleskedett túlzottan.
2015. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen helyzetnél erősen gyanítható, hogy az apának nem volt annyira tökéletes a gyerekekhez, feleséghez való viszonya.Most kiszabadult a fogságból. Mivel van kire bízni a két gyereket, hát éli az új életét.

Sajnos, a férfiakban sokkal kevesebb a ragaszkodás a gyerekeik iránt. Amíg egyben van a család, annyira nem is tűnik ki, hiszen ott az anya, aki mindent visz a hátán.

2015. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%

Miert, hol van a hatar, 365 napig szemetlada aki nem szerette a feleseget, 366. nap 0:01 perckor pedig mar szabad?


Talan ezt arra kell bizni akit erint.

2015. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%

Én is erre gondoltam, mint a 17-es. Nem is volt olyan fontos ennek a pasinak a családja. És, ki egyetért velem, ki nem, de én nőként mondom, ha előbb elmennék az életből, mint a párom nem mostanában lenne új párja.

Kövezzetek meg, de szerintem nem normális dolog 1 évre rá élettársi viszonyban élni, az ember felesége/férje halála után,(mert, ha szakítás vagy válás lenne, simán oké), mindegy, hogy nő vagy féri, én nem tudom elképzelni, hogy igazán szerette a férjét/feleségét. Főleg, hogy papír is volt róla, gyerekek is voltak. (Papír van róla, nem úgy értem, hogy akik nem házasok, nem is szeretik egymást igazán, nem élik le egymás mellett az életük, abszolút nem így értem). De a házasság azért felsőbbrangú dolog számomra. Ezek szerint itt csak formaság volt.

Meg inkább a gyerekeknek kéne segíteni túltenni magukat a dolgokon, elfogadtatni velül a helyzetet, aztán anyukát keresni nekik.

De biztos én vagok túl ragaszkodó a páromhoz vagy a szüleimhez...

27/N

2015. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%

"Sajnos, a férfiakban sokkal kevesebb a ragaszkodás a gyerekeik iránt"


Ez egy rosszindulatu altalanositas, raadasul nem is igaz. Soha senkinek nem hagynam hogy elszakitson a gyerekeimtol, es barmire kepes lennek hogy ezt megakadalyozzam.

2015. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!