Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy a szép lányokat kevésbé veszik feleségül és lesz gyerekük? Inkább az átlagosak és a csúnyák kelnek el. Ez miért lehet?

Figyelt kérdés

Az én környezetemben legalábbis így van.


Múlt héten volt osztálytalálkozónk, 33-35 évesek vagyunk, ott is ez volt a tapasztalatom.


2015. szept. 26. 09:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek más a szép, ez az egyik. Lehet, hogy amit Te szépnek tartasz, másnak nem tetszik. És lehet, hogy amire azt mondod, hogy randa, másnak nagyon is bejön. A másik, hogy aki csúnya vagy átlagos, általában hűségesebb, mint a plázacica típusú lányok, akik után megfordulnak a férfiak. Tisztában van azzal, hogy a külseje miatt hátránnyal indul a társkeresésben a mai felszínes, kinézetorientált világunkban. Ezért megbecsüli a párt, akit talál.
2015. szept. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
74%
21-es megelőzött. Nekem is az lenne a kérdésem, hogy milyen a szép nő? Persze, vannak olyanok, (pl. szépség kiránynők), akikre egyértelműen ki lehet mondani, hogy hibátlanok külsőre, de azért az átlag nők nagyon sokfélék. És a pasik ízlése is sokféle. Szerintem még arra sem találtak bizonyítékot, hogy a szép nők buták és kisebb az érzelmi intelligenciájuk, ahogy valaki írta. Ezek sztereotípiák, és szerintem semmi közük sincs a valósághoz.
2015. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
39%

Csak hallottam, de a válasz a genetikába van, állígólag:

-A szép nőn könnyen megakad a férfiak szeme, míg a csúnyán nem annyira.

A másik válasz:

-A csúnya, átlagos nő is tud annyi festéket, kenceficét használni, hogy a házasságig szépnek tűnjön.

-Valamint a férfiak a biztonságos meleg családi fészket keresik. ( Lásd: első válasz).

2015. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
4%

Azért ebben nem hiszek, hogy mindenkinek más a szép. Mármint ez tény, de van egy olyan, ami átlagban szép, és mondjuk 100 emberből 90 azt mondja, hogy ez szép.


Pont ezt jelenti az átlag. Ha most elkezdek neveket sorolni, biztos lesz olyan jelentkező, aki azt mondja, hogy az az ember nem is szép. De ez az átlagon nem változtat.

2015. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ez nagyon bonyolult és soktényezős dolog, pont ezért nem lehet ilyen egyszerűen kijelenteni, amit felvetettél.

A válaszokból is látszik, hogy sokféleképpen látják az emberek ezt a dolgot és pont ilyen különbözőek a párkapcsolati dolgokban is. Befolyásolhatja egy ember párkapcsolati viselkedését a veleszületett hajlamai, a őt ért élmények, tapasztalatok, a szülői és egyéb minták, társadalmi eszmények, célok stb. A szépség relatív, mint azt már korábban leírták páran. A házasság is egy megosztó dolog, van aki nem akar megházasodni, van olyan, akinek ez fontos. Viszont az tény, hogy teljesen máshogy viszonyulnak egy szép emberhez a többiek, mint egy csúnyához. Gyerekkortól kezdve teljesen máshogy alakulhat az élete. A szépségnek és a csúnyaságnak is vannak előnyei és hátrányai is bizonyos helyzetekben. Egy csomót felsoroltak már, akár az elvárásokat is befolyásolhatja, de gondoljunk arra, hogy egy szép nőnek sokkal több komolytalan udvarlóból kell kiválasztania a komoly kapcsolatra alkalmasat, ami azért nem mindig könnyű feladat, mert gyakran elég megtévesztőek tudnak lenni az emberek. Ez csak egy új példa, mert ez még nem hangzott el azt hiszem. A házasságot is ha megnézzük, vannak akik teljes elköteleződésből és szerelemből kötik, mások csak úgy belemennek, mert jó buli, vagy mert ez a társadalmi elvárás 10 év kapcsolat után stb.

Ez nagyon összetett dolog, nem lehet ilyen egyszerű képletben leírni.

2015. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
51%
Lehet lepontozno de igazam van, igénytelen ék a magyar muksók, szexre se kellenek nekem mert bármit megizélnek, mindegy hogy néz ki. Amint lehet le is adom a magyar személyimet!
2015. szept. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!