Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrehajtás kérése gyermektart...

Végrehajtás kérése gyermektartásra? Mennyire sikeres? Hogy kell intézni? Bírósági ítélet van.

Figyelt kérdés
2015. szept. 30. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem sikeres volt :)
2015. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor sikeres, ha van munkahely, onnan letiltjak a jövedelemből, vagy ingó, ingatlan vagyona van. Ingatlannal elég hosszadalmas, mert pár száz ezer forint tartozás miatt nem fognak elarverezni egy házat. ... Önálló bírósági végrehajtot kell felkeresnek és megmutatása neki a jogerős ítéletet. 6 hónapnál rövidebb tartozasnal nem érdemes, mert a költség magas lesz. A vegrehajtas költsége a tied lesz, de lehet igényelni, hogy ezt is építse bele a követelésbe. Amire jó, ha esetleg sikertelen és megfelel sz a további feltételeknek - a nem leges foglalási jegyzekkel lehet igényelni állam által megelolegezett tartasdijat.
2015. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz övé a végrehajtás költsége.Azt is az adósra terhelik,és ha gyerektartásról van szó,akkor nem kell megelőlegezni a díját.Olvass utána.
2015. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én most intéztem novemberben. Bíróságra kell beadni egy kérvényt - ők adnak nyomtatványt a polgári irodában- ahogy ezt beadtad utána a bíróság kitölti a végrehajtási lapot és átkerül az ügy a bírósági behajtóhoz. Neked nem kerül pénzbe, a díjai a nem fizető felet terhelik. Nálam kb. 6 hét elteltével (kérvény beadásától számítva) a teljes összeg kifizetésre került, könnyű dolguk volt mert inkasszózták az apa bankszámláját. Ha van még kérdésed írj nyugodtan privibe
2015. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor sikeres, ha:


a, Tényleg jogos (azt értem, hogy van bírósági ítélet, de olyanról is hallottam, hogy kéz a kézbe ment a babatartás, éveken át, aztán egy kis nézet eltérés, miatt, jött a feljelentgetés)


b, Az illető tényleg nem akarja, tehát nem NEM tudja fizetni.


Mert ha mondjuk munkanélküli (de tényleg és nem csak kamuzik), akkor rá küldheted akár az FBI-t is, de nem sokra mész vele.

2015. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 omba ***** válasza:

Én javasoltam volt feleségnek, hogy tiltassa le a fizetésemből, szerintem ő egyszerűen csak elküldte a bírósági papírt a munkahelyemre.

Ott elém tették, hogy aláírom-e, és ennyi volt.

2016. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Omba! És miért nem fizettél magadtól? Nem lett volna neked is jobb, ha nem égsz be a munkahelyeden?
2016. jan. 9. 22:44
 8/12 omba ***** válasza:

Lényegtelen, de valami mondvacsinált dologgal nagyon a nyakamon volt az apeh és azt gondoltam, hogy nekik már csak a maradékból jusson! :D

Nem volt égés, bár végül is leállt a hivatal, szóval nekem annyi maradt, hogy egyszerűen elintéződött.

2016. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekik már csak a maradék??? B meg! Hát a gyerekedről van szó! Aki a te testedből, a te véredből is ugyanannyira van, mint az anyjáéból. Az a baj, hogy ilyen undorító férgek a férfiak, mint te is. A kutya is gondoskodik a kölykéről és az első falatot neki adja, ő akkor eszik, ha a kölyök jóllakott. Lehet példát venni az állatokról!
2016. jan. 10. 11:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, omba úgy értette, az APEHnak már csak a maradekbol jusson. A gyermektartasdij mindig elsőbbséget élvez
2016. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!