Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ellenzi hogy új...

A családom ellenzi hogy új munkahelyet keressek, miért?

Figyelt kérdés

Jelenleg havi nettó 68 ezer forintot keresek, ebből nem tudok megélni. És ehhez nem kapok sem étkezési jegyet, sem semmi mást.

Ugyan még a családommal élek, de ők sem támogatnak, nekem kell adni havi 30 ezret. Így minden hónapban napi 9 órát azért dolgozom hogy 39 ezerből próbáljak megélni. Közben itthon mindig azt mondják gyűjtsek pénzt és költözzek el, de miből tegyek félre? havi 39-ből? vagy mit gondolnak?

Azt persze nem támogatják hogy gyárba menjek dolgozni. Mert azt mondják ennél jobb munkahelyem nem lesz.

Mit csináljak?

22/F



2015. okt. 1. 11:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy foglalkozni kell mással, vagy kell hozzá engedély.

Munkát keresel és senkinek nem is kell ezt mondani.

Mondjuk gyárba én sem ajánlom, hogy menj.

Valami más lehetőség nincs?

2015. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Miert 22 evesen jut ez eszedbe?

Korabban nem gondoltal ra, hogy 18 ev felett mar nincs ingyen lakas?


En gimnazium ota tettem rendszeresen felre a zsebpenzembol, meg diakmunkakbol, utana kollegista voltam mint legolcsobb lehetoseg, majd lakotarssal eltem, mire sikerult a sajat labamra allni, mindezt ugy hogy nem a szuleimet huztam le.

Most mar 30 multam, es most a szulo lakik nalam (nem forditva) mert nyugdijbol nem futja lakberre.

Tudod nem mindenkinek van am sajat lakasa, es akiknek van tobbnyire fel se fogjak mekkora elony az. Az en szuleimnek pl nincs.

2015. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

6-os!


Bizonyám, hogy 1-2 havi kauciót le kell tenni.

2015. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

"Mondjuk gyárba én sem ajánlom, hogy menj. "


Miert nem? Nyilvan nem egy agysebesz a srac, ugyhogy egy stabil betanitott munka is tokeletes lenne neki. Hja, ott dolgozni is kell a penzert.

2015. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész gyárba, legalább kapsz étkezési jegyet, meg műszakpótlékot. Előrébb lennél. A családod csak visszahúz, így nem mész semmire. Keress egy új munkahelyet, és jelentsd be, hogy váltasz. Ennyi.
2015. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mivel indokolják, hogy a mostani munkahelyed olyan jó? És milyen lehetőségeid vannak?
2015. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

14: Nem írta, hogy milyen végzettsége van.


Én dolgoztam gyárban elsőnek 1 évet egy multinál, most pedig vagyok egy másiknál 3 éve, és csak mindenki menekül az ilyen helyekről.

Nem véletlen.

Váltott műszak-egészségtelen. Sokszor nincs hétvégéd, nincs ünneped. Általában egészségtelen anyagok vannak, az én munkahelyemen is olyan anyagok vannak, hogy le sem merem írni. Mindennapos dolog a nehéz légzés, orrvérzés stb.

És gyár és gyár között nincs nagy különbség, max van ahol jobban fizetnek kicsit. Egy droid leszel.

Arról meg nem is beszélve, hogy a gyárak mióta stabil munkahelyek???

Nem tudom te merre laksz, de felénk a munkások 1 hónapos szerződésekkel dolgoznak kb minden gyárban, még az is, aki 6-8 éve ott van, panaszkodnak is, hogy egy mosógépet nem tud részletre van. A gyár sosem biztos.

Mondjuk az én munkahelyem kivételesen normálisabb, és tisztességesebb fajta, viszont nagyon káros. Felénk a gyárakban, ahonnan elköltöztem kb 70 nettós fizuk + 5ezer étkezési van. Na akkor mivel lenne előrrébb?

Főváros környékén van viszont sok olyan gyár, ahol jól lehet keresni, 150 körül is akár, én is ennyit kapok, plusz elég sok kafetériát.

De vidéken gyárban se kapna többet mint most.

Viszont én is menekülök a munkahelyemről, nagyon is álláskeresőben vagyok, még idén itt akarom hagyni, mert nem nagyon lehet ezt bírni hossszú távon: váltott műszak, hátfájás, kézfájás, lábfájás, stb.

Az menjen gyárba, akinek végképp nincs más lehetősége, de egy 22 éves fiatalt felesleges arra biztatni, hogy gyárba menjen, inkább tanuljon még valamit a jelenlegi munka mellett vagy valami, de a gyár legyen az utolsó.

2015. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Arról meg nem is beszélve, hogy mi az, hogy ott dolgozni is kell a pénzért?

Mert a gyáron kívül nem kell sehol dolgozni?

Na ne nevettes.

A bolti eladó nem dolgozza magát halálra? Vagy egy éttermi dolgozó? Vagy egy irodás, aki egyedül csinál 3 munkakört. A párom irodában dolgozik, én (még) gyárban és jóval többet dolgozik, mint én.

2015. okt. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy mashol nem kell dolgozni?


Annyit irtam hogy a gyarban meg kell dolgozni a penzert.


Az o helyzeteben nem lehet finomkodni meg kifogasokat keresni, ha most netto 68e forintot keres, akkor attol kabe minden jobb.


nyilvan attol is fugg hogy melyik az a gyar amirol szo van.


Mert mondjuk ha az Audi vagy a Mercedes, akkor oda nyugodtan elmehet.

2015. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom a szakma nélküli minimálbért kapid, bruttó 105.000-et. Nekem sem jobb, 79ezret keresek, szakmai minimálbér. és más kapja a 100-180 ezreket vagy többet és kesereg. Pont most olvastam itt hogy 180 ezret keres valaki és 80 ezret kérnek től haza és kesereg hogy 100 ezerből mit rakjon félre mert mielőtt elköltözik 4-500 ezret félre akart tenni.

Szomorú.

Hol dolgozol vagy mit?

Nekem is ez a kategória hogy jó hely, kormánytisztviselő vagyok, titkári munkával, mert szakmán belül nem találtam munkát. Ide elégegy érettségi, azértk erültem ide. Közben meg közgazdasági végzettségem van de munka nincs.


22N

2015. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!