Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkahelyet keressek,...

Milyen munkahelyet keressek, ha tudom, hogy csak kb 4 hónapot dolgoznék ott?

Figyelt kérdés

Mivel szeptemberben megyek egyetemre,de most teljes munkaidőben is tudnám csinálni,szeptembertől meg nagyon maximum részmunkaidőben,de az se kizárt,hogy akkor másikat keresnék,attól függően,hogy mennyi időm marad a tanulás mellett.

Egyáltalán érdemes megmondani egy állásinterjún,hogy szeptembertől megyek egyetemre,vagy sumákoljam el és majd nyár végén mondjak fel?



2014. ápr. 13. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hónap próbaidő van, ezalatt indoklás nélkül felmondhatsz.
2014. ápr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Amúgy ezt a 3 hónapos próbaidőt bele kell írni szerződésbe,vagy alapból benne van? Mert én voltam nemrég egy helyen,ahol nem volt szó erről a 3 hónapos dologról,persze ettől még lehet lett volna.

De utolsó kérdésem még mindig áll..elmondjam,hogy megyek majd msc-re,vagy ne? Mert ez pozitív lehet abból a szempontból,hogy tovább akarok tanulni,de negatív olyan szempontból,hogy tudni fogják,hogy nem tervezem hosszútávra a munkát.

Más kérdés...milyen hátrányai vannak ennek a próbaidőnek részemről?(Az nem lenne jó,ha ők is hirtelen kirúghatnának,mert akkor egyik napról a másikra volt-nincs egészségbiztosítás...)

2014. ápr. 13. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:

A 3 hónap próbaidő a MTK szerint jár. Ettől el lehet térni a szerződésben, de ha külön a szerződésben nem térnek el tőle a fele akkor a 3 hónap lép életbe.


Próbaidő alatt téged is bármikor ki lehet rúgni indoklás nélkül.


Az, hogy az MSC-t elmondanám-e vagy sem attól függ milyen munkát találnék. Ha teszem azt építészmérnök BSC-t végeztél és egy szakmába vágó állást pályázol meg ott akár el is mondanám. Ha a mekibe jelentkezel salátát aprítani ott nyilván nem.

2014. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól írják előttem. A próbaidő minden esetben van, mert a munkatörvénykönyv szerint kell, hogy legyen.

Én nem erőltetném azt, hogy elmondjam, szeptembertől tovább tanulok, mert nyilván ha valakit főállásban alkalmaznak, és a szakma sem vág egybe akkor nem fognak örülni annak, hogy valakit próbaidő alatt betanítanak, majd elmegy tanulni.

Ha viszont eleve olyan munkahelyre mész, ahol elvárás lenne az egyetemi végzettség, ott lehet érdemes megemlíteni, hogy te neked folyamatban van a továbbtanulás lehetősége.

Arra meg figyelj, hogy bár te 4 hónapot akarsz dolgozni, de ne maradj 3 hónapnál tovább, mert ha letelt a próba idő, és akkor mondasz fel, a cég kérhet 30 nap felmondási időt.

2014. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahol találkozik a kereset-kínálat az a nyári idénymunka, ott szeptembertől úgyis el lennél bocsátva.

Vendéglátás, strandok.

2014. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. Még egy kérdésem van azért: Ha felmondok a harmadik hónap végén,vagy ők bocsátanak el,akkor még van valamennyi ideig tb-m?

Az idénymunkával meg az a baj,hogy itt a környéken nem sok ilyen lehetőség van,de ami van,ott meg úgyis a diákokat veszik fel. Leköltözni Balatonra nyárra meg nem akarok,pont az lenne a célom,hogy a közelben találjak valamit,ami viszonylag jól is fizet,hogy gyűjtsek egy kis pénzt szeptemberig az egyetemre.

2014. ápr. 13. 18:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és még attól félek,hogy ha elküldenek ebben a próbaidőben betanulásra/továbbképzésre/oktatásra és felmondok,akkor követelhetik,hogy fizessem ki ennek a díját? Vagy olvastam olyant is,hogy valamilyen támogatásokat adnak .... ezeket visszakérhetik,ha felmondok 3 hónapon belül?
2014. ápr. 13. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!