Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ellenzi hogy új...

A családom ellenzi hogy új munkahelyet keressek, miért?

Figyelt kérdés

Jelenleg havi nettó 68 ezer forintot keresek, ebből nem tudok megélni. És ehhez nem kapok sem étkezési jegyet, sem semmi mást.

Ugyan még a családommal élek, de ők sem támogatnak, nekem kell adni havi 30 ezret. Így minden hónapban napi 9 órát azért dolgozom hogy 39 ezerből próbáljak megélni. Közben itthon mindig azt mondják gyűjtsek pénzt és költözzek el, de miből tegyek félre? havi 39-ből? vagy mit gondolnak?

Azt persze nem támogatják hogy gyárba menjek dolgozni. Mert azt mondják ennél jobb munkahelyem nem lesz.

Mit csináljak?

22/F



2015. okt. 1. 11:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Jajj picit elírtam itt ott, bocsi, telefonról vagyok! :)


22N

2015. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
A családod egyértelműen visszahúz. Viszont, ha nincs szakmád vagy nem piacképes, akkor talán még nem késő jelentkezni a most induló 2. ingyenes szakmára. Ad diákot, meg lehetőséget, hogy egy új képesítést szerezz, amivel többet is kereshetsz.
2015. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Szerintem felnőtt ember vagy. Eldöntöd mit szeretnél kezdeni magaddal, ha váltani szeretnél, válts,akár munkahelyet, akár tanulj más szakmát.Ne a szüleid mondják meg, hanem te!

Nem tudom hogy most hol dolgozol, mit dolgozol, de gyárban, szalag mellett sem biztos hogy jobb lenne.

Abban viszont egyetértek, hogy ennyi fizetéssel, saját lakást nem fogsz tudni fenntartani (nem tudom ki mondta, de 48 ezer magyar forint kb. egy félhavi kauciót tesz ki), mert oké, hogy félreteszel, és kifizetsz egy 2 havi kauciót...de a továbbiakban miből élsz?

HA társulsz is valaki(k)hez, és egy szobát veszel ki,akkor is, jó ha a 39-ből ki tudsz jönni.

Szóval keresgess nyugodtan más melót, szakmát, de addig ezt tartsd meg, szerintem.

2015. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Gondolom közalkalmazott Vagy vagy ilyesmi. Azért nem akarják, hogy gyárba menj, mert ciki lenne iroda utána családnak. Ha pénz kell menj gyárba. Irodában, hivatalokban nem mostanában lesz sokkal több fizud. Max. ha lehúztál 15-20 évet.
2015. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Közalkalmazott voltam, ugyanannyiért mint te. ( mielőtt eljöttem, kaptam emelést amúgy -nem s közalkalmazotti bért emelték, hanem kapta,m pótlékot plusz iskola miatt) így brutális, 82 ezret vittem haza.

Ebből 15 elment a kajára, 5 a bérletre, 10 a telefonra+internetre, 5 fogkrém, sampon, tampon stb. 10 macskakaja, 30 számlák+kaja (szüleimnek).


Én is "cikinek" éreztem elmenni ""gyárba"".


Gyártásellenőrzésen vagyok, kapok 110 nettó, + 30 utazási kedvezmény + 5 Erzsébet.


Az igaz, hogy az előző melóhoz képest a lelkemet is kidolgozom, és a műszakok is elég érdekesek( 6-7-9-10- 18-es kezdés, 12 és 8 és fél órás műszakok) a fix 8as kezdés után, de ez épp annyi pénz, hogy a párommal (aki fősuli mellett keres 30 ezret havonta kb.) egy 25 nmes lakást ki tudjunk bérelni.


25/n

2015. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!