Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántalmazás okozhat önbizalomh...

Bántalmazás okozhat önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés

Sajna 20 évet éltem bántalmazó környezetben, és nem tudom értékesnek látni magam. Oké, hogy azok után, hogy rávágtam a szüleimre az ajtót, el kellett volna felejtenem mindent, és új életet kezdeni, de hiába lassan két éve ennek, nem megy.

Nem látom szépnek magam, pedig állítólag az vagyok. Sajnos apukám üvöltött, majd ütött, ha tükröt látott a kezemben, kb úgy nőttem fel, hogy szépnek lenni bűn.

13 évesen még egy filmet is kötelezően megnézetett velem erről, ahol a szép lányokat valami zárdaszerű helyre zárták, elcsúnyították, és dolgoztatták. (Magdolna-nővérek, azt hiszem)

Utána persze csak még rosszabbul éreztem magam.


Most itt vagyok 22 évesen, lassan saját gyerekeim kéne legyenek, de egy csődtömegnek érzem magam


(Nem csak a külsőmért aláztak, de az eredményeimért is-kitűnő voltam érettségin-, a tehetségeimért, bármi is volt az, szóval mindenért, amiben jó voltam)


2015. okt. 1. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem okozHAT, hanem törvényszerűen okoz. A szüleid viselkedését soha nem fogod tudni elfelejteni (nem is kell), de a helyén kell kezelni a múltat. Fel kell dolgoznod a történteket, utána jöhet a változás. A legjobb ha szakember segítségét kered. De legalább könyveket olvass a témában. Gyereken ne gondolkozz addig amíg nem vagy kiegyensúlyozott felnőtt. Neki te leszel a példa / mintaképe. A korod miatt ne aggódj, 10 múlva is még bőven benne leszel a megfelelő korban.

Szóval előbb magadat"epitsd fel", utána jöhet a komoly párkapcsolat, majd a gyerek. Sok sikert!

2015. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Orvoshoz fordulni nem bűn, se nem szégyen. Két év alatt el is hiszem, ogy nem sikerült túltenned magad ezen.

Ha orvoshoz nem is akarsz menni, de a barátok és állatok (ló,kutya, macska biztos hallottál róla, hogy rengeteget tudnak lelkileg támogatni) is sokat segíthetnek.

2015. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, okozhat. Pszichológus segít.
2015. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha magad nem tudod feldolgozni, akkor szakember kell, szerintem is. És nagyon úgy néz ki nem tudtad. Illetve azt nem tudom 2 év sok vagy kevés de azt igen, kár lenne további éveket elvesztegetni.

Ne gondolkozz azon se, ugyan mit tehet a pszichologus, nem tudjuk de ő igen. Az autószerelővel se tudjuk, hogy hogyan tudja egy csavarhúzóval rendbetenni az autót, de gyakran képes rá.

Tudatlanságból van egy általános ellenszenv a pszichologusokkal szemben, dilifoki, stb., pedig bárki kerülhet lelkileg nehéz helyzetbe báritől épugy érdemes segitséget kérni, mintha csak a szekrényünket nem vagyok képesek egyedül megemelni. A lélek terheit cipelni se mindig megy egyedül.

2015. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg a pszichologus nem csak rólad beszélhet hanem elmondhat pár dolgot, hogyan vált apád ilyenné. Ha megbocsátani nem is fogsz tudni neki, talán megérted. És ha megérted máris könnyebb lesz.

Az szinte biztos hogy apád tettei nem ellened irányultak hanem saját magával voltak problémái. De egy szakember képes ezt neked ennél sokkal mélyebben is elmondani.

2015. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy okoz! Viszont sajnos csak te magad tudod ezt leküzdeni, ezeket asérüléseket.Persze a környezeted a jelenlegi,rásegíthet azzal, hogy dicsér, pozitívan áll hozzád, viszont ha te nem hiszel nekik, akkor ez semmit sem ér.A hozzáállásodon kell változtatni.Először is szüntess meg minden kapcsolatot a szüleiddel.Nem nevezhetők szülőnek, csak kárt tettek benned.Hidd el hogy szép vagy, okos vagy jobbra vagy érdemes.Bár még ha nem is lennél szép, az sem baj, hiszen más erényei is lehetnek az embernek, nemcsak a szépség.Sok csúnya nő is boldog, párjuk van, szép gyerekeik.Neked is lehet.Egyszerűen el kell hinned, meg kell próbálnod.Aztán majd rájössz, hogy te is vagy olyan jó, mint bárki más.
2015. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán az első lépés az hogy keress olyasmit amiről tudod hogy jó vagy benne s apád nem tette tönkre.

S gondolj sokat erre hogy ebben jó vagy.

Olyan ugy sincs aki mindenben jó de érdemes mindenkinek azt keresni miben jó. És ha egy két ilyen van akkor már könyebb harmadikat is találni s a végén elenyésző lesz az hogy szépvagy e. Ugyse neked kell szépnek látnod magad az a párod dolga lesz.

2015. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, ebben nincs igazad. Nekem is szépnek kell látnom magam, nem csak a páromnak.


A többieknek köszönöm

2015. okt. 1. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván bántalmazás és bántalmazás között is különbség van, nekem apám 14 éves srác koromban adta az utolsó pofont, anyám még talán utána is volt hogy megcsapott vagy hozzám csapott valamit, viszont a másik oldalról anyagi lehetőségeikhez mérten kb. majdnem mindent megkaptam tőlük (pl. hátvásárlásunkhoz kb. mai 7 milliónak megfelelő összeget ajándékoztak (akkori 5M), néha mondják, ha fiatalon nem noszogattak volna, akkor ma nem lenne egy diplomám sem.


Szerintem az önbizalmat inkább az tudja ölni, ha fiatal azt tapasztalja, hogy szüleire nem támaszkodhat. Önálló erőből pl. nehéz felsőfokú képzésben továbbtanulni, ha meg tehetséges fiatal szintje alatti környezetbe kerül, az az önbizalmán sokat tud ölni.

2015. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!