Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek elfogadható kifejezés...

Ismertek elfogadható kifejezést a "párom, pasim, barátom" szavak helyett?

Figyelt kérdés
Akik együtt vannak, nem kamaszok már de még nincsenek összeházasodva, hogyan nevezhetik meg egymást egy beszélgetésben? A "pasim, barátom" az nagyon kamaszosan hangzik. A "szerelmem" kifejezést furának érzem ha egy olyan emberrel beszélgetek, akit még alig ismerek. A "párom" szóról egy ideig azt hittem rendben van, de rendszeresen megkapom, hogy párja a zokninak meg a galambnak van, nem az embernek. Van egyáltalán rendes kifejezés a magyarban erre? Más nyelvekben is probléma lehet ez?
2015. okt. 4. 20:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Pedig szerintem a párom az teljesen jó, nagyon szép kifejezés. Én most már azt szoktam mondani, hogy a férjem, de előtte én ezt a megnevezést használtam. Esetleg azt, hogy a kedvesem, mert a szerelmem kifejezésről egy csöpögős szappanoperára asszociáltam magamban, úgyhogy azt nem.
2015. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
42%
Kanom.
2015. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%
Régebben a kedvesemet használtam.
2015. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%
Viccet félretéve: a "barátom" szerintem megfelelő szó, nem hangzik kamaszosan.
2015. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Mi még mindig a barátom-barátnőm szavakat használjuk. Negyvenes éveikben járó ismerőseink is használják, akiknek általában már volt egy házasságuk és azóta van új kapcsolatuk. Én így interneten szoktam használni a párom szót, de élőben én sem, mert tényleg sokakon láttam már, hogy irritálja őket. Olyankor mondjuk engem is zavar mikor egy olyan lánytól hallom akinek havonta van új "párja", de egy komoly kapcsolatnál szerintem illő ez a szó.
2015. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%
"Párom" megnevezéssel engem is ki lehet űzni a világból, de ez azért van mert már mindenki pár órás ismeretség után használja, 13 éves lányok főleg. A kedvesem jobban tetszik, de arra meg azt mondta egyszer valaki nekem, hogy olyan öreges. :) De nekem akkor is tetszik, bár nekem már régóta férjem van. :)
2015. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%
A barátom megfelelő. Ha nagyon hivatalos akasztós lenni, akkor partnerem. A férjem anno az "életem társa" -ként mutatott be
2015. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

A párom szó akkor gáz, mikor a tizenévesek használják a 2 hetes "kapcsolataikra".

Aki kmár kicsit idősebbek,pl 30-40 körül, együtt vannak jó ideje, de nem házasok, simán mondhatják a másik zserintem, hogy párom, elvégre összetartoznak, egy együtt élő szerelmespár két tagja.

Ha meg pl. ismerősi körben kerül szóba a párod, nyugodtan nevén is nevezheted.

2015. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
Nekem most már férjem, de addig párom volt, aki szerint párja csak a zokninak, stb., az műveletlen (a házaspár, jegyes pár sem véletlenül az + ld.sok-sok népdal), de én ezzel ugy vagyok, hogy még egy olyat se hallottam, amelyikben valaki bele ne kötött volna. Úgyhogy használd, amelyik neked tetszik.
2015. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
72%
Élettárs. :)
2015. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!