Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadható, ha a férjem...

Elfogadható, ha a férjem kiabál velem és/vagy ingerülten reagál a hangulatváltozásaimra terhesen?

Figyelt kérdés

Az tény, hogy elég hülye vagyok, kb mindenen sírva fakadok vagy felhúzom magam (szerinte hisztizek is, szerintem nem). De ő ezt képtelen tolerálni, nem érti meg hogy a hormonok miatt van és hogy én nem tudom ezt irányítani és nem bírok uralkodni magamon.

És szokott kiabálni velem, vagy nagyon ingerülten válaszol. Bár ő azt mondja, hogy nem kiabál, hanem én beszélem be magamnak, mikor ő tök normális hangon beszél. Mindenesetre hogy ingerült és feszült velem, és nem tudja türelmesen kezelni a hülyeségemet, az biztos. És állandóan arra kér, hogy vislekedjek nomrálisan, azt mondja hogy idegbeteg vagyok. És képtelen vagyok megértetni vele hogy nem szándékosan csinálom és hogy a hormonok miatt van ez az egész, hiába igyekszem, kb semmit se tudok ellene tenni.

Én elhiszem hogy nehéz velem, de normális az, hogy ő nem tud elég türelmes lenni, és naponta többször is dühösen vagy feszülten beszél (szerintem kiabál) velem?

Elgogadható ez? Jogos az elvárása, hogy legyek úrrá valahogy a "rohamaimon? Kellene tolerálnia a napi hisztijeimet vagy én várok el tőle túl sokat?



2014. okt. 18. 01:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem túl sokat vársz el tőle.

Nyilván most sok feladat rá hárul, ami előtte nem, illetve a stressz és a babavárással járó problémák a férfiakra is kihatnak.

Nálunk pl az volt, hogy a babavárás tünetei a páromon jöttek ki. Minden reggel hányt, hisztizett, mindenen elbőgte magát, nyűglődött, mint egy 15 éves tinédzserlány. :D Persze ez hülyén hangzik, de utánajártunk és pszichésen simán kijöhetnek rajta ezek a tünetek.

Viszont másrészt igen, neki megértőbbnek kellene lennie, de úgy érzi hogy túlreagálod, aminek lehetnek alapjai. Terhesen a hormonok miatt máshogy reagálunk mindenre.


Én azt ajánlom neked, hogy kicsit vonulj vissza. Csináld a dolgaidat, amiket szerettél nem terhesen, a hobbidat, fess, tanulj zenét, olvass könyveket, stb. Ezáltal harmóniába kerülsz és a problémák kevésbé tűnnek olyan nagy dolgoknak. A babavárásnak is szép időszaknak kell lennie, hiszen várjátok az új lakót. :) A szerelmetek gyümölcsét. Ne olyan családba érkezzen, ahol tetőzik a probléma és mérhetetlen sok feszültség. :)

Szeresd a férjed. Kedveskedj neki, és bocsánatkérésképpen süss valami finomat. :) Biztos fog neki örülni.


Nézd meg a "Az a bizonyos 9 hónap" című filmet. :) Nem mindenki bírja olyan jól a terhességet, de ez nem olyan nagy probléma :) Jó kedvre fog deríteni.

2014. okt. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Tul sokat haritasz a hormonokra. Egy terhesseggel nem valtozik meg a termeszeted.
2014. okt. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

Kedves második.

Akkor te sosem szedtél fogamzásgátlót vagy egyéb hormontartalmú gyógyszert és még sosem voltál terhes és sosem volt menstruációs görcsöd sem. Minek járnak fel az ilyenek okoskodni?

2014. okt. 18. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Kedves harmadik. 5 hónapja szültem, mégis maximálisan egyetértek a másodikkal.

Létezik önuralom is a világon, elvileg felnőttkorra kifejlődik.

2014. okt. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Harmadik!

Minden amit felsoroltal mar megtortent velem.

Megis egy kiegyensulyozott, figyelmes, boldog no maradtam.

2014. okt. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van,mit hisztizel állandóan.Hosszú távon nem megy kibirja a dilijeid.Miért kéne tolerálnia?Attól,hogy terhes vagy nem kell "hülyének"lenni.Alapból rossza természeted ne fogd a hormonokra.Mások is voltak terhesek még sem viselkedtek lehetetlenül.Azt éred el bedobja az unalmast aztán otthagy.
2014. okt. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

tényleg túl sokszor emlegeted a hormonokat...!

És de, tudsz tenni ellene! Legfőképp azzal, hogy felismered, hogy hülyén viselkedsz és változtatsz rajta.

MI az, hogy tolerálja a napi hisztiket?? 9 hónapig napi szinten kicsit sok, nem gondolod?? Úgy, hogy te a "hormonok"ra fogod az egészet, felnőtt ember vagy könyörgöm!

2014. okt. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Én csak azért gondoltam, hogy a hormonok miatt van, mert a terhesség előtt normális voltam és nem fakadtam sírva amiatt, mert megijesztett valami hangos zaj vagy mert fájdalmat okozott az orvos vizsgálat közben vagy mert épp elfogyott a meggyes joghurt.

De ezek szerint akkor velem van a probléma. :(

Köszi a válaszokat mindenkinek.

2014. okt. 18. 07:48
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Ne a terhességed használd magyarázatnak.

Más is várandós, mégse hülyül meg.

2014. okt. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Jézusom....csoda hogy a férjed még nem lépett le! Én is voltam terges, utána depressziós, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor buktam ki! Uralkodj magadon! Irass fel stresszoldót ha nem megy.
2014. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!