Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agresszivan vezető családtag...

Agresszivan vezető családtag kezelhető?

Figyelt kérdés

Nekem speciel a férjem. En sem vagyok egy felénk sofőr, sőt, eddig én voltam a "tökösebb", és az egesz családom elég sportosan vezet, de mostanában nem szeretek vele menni. Folyton szitkozódik, rászalad az előtte menőkre, mutogat, túl gyorsan megy. Oké, hogy vannak gondjai, de engem ez nagyon stresszel. Hogy valaki megüti, beleszaladunk valakibe vagy kapunk egy csekket, amin kiakadnék. De nem hat rá. Azért is fura, mert egyebkent irtó konfliktus kerülő alkat.

Azon gondolkodom, hogy nem fogok vele menni, hanem BKV-val. Valakinek volt már erre jó megoldása?

N/32


2015. okt. 4. 20:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%
Megint egy király leírás, amiből nem derül ki, hogy használtad-e pl. beszédre a szád, hogy ezt megmondd neki.
2015. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Vagy meg tudod vele beszélni, vagy vezess Te, vagy ne ülj be mellé, viszont ha így folytatja tényleg vagy balesetet okoz, vagy valaki helyre teszi.


A közlekedésben mindig úgy kell hozzáállni a dolgokhoz, hogy még ha a másik hibázik, azt is próbáld kivédeni.

De így még a saját hibáját sem fogja tudni.

2015. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló: "de nem hat rá". Megy az értő olvasás? Amúgy köszönöm az értékes hozzászólást.

Terhes vagyok, gyakran szédülök, ezért szokott ő vezetni mostanában.

2015. okt. 4. 20:45
 4/25 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakinek van stratégiája, ami már működött, azt örömmel fogadnám. 😊
2015. okt. 4. 20:47
 5/25 anonim ***** válasza:
41%
Ritka bunkó vagy hallod, lehet, hogy szerinted a "kiakadnék, de nem hat rá" az nálad egyenlő a kommunikációval, normális emberek leülnek erről beszélni...
2015. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

A sportos vezetés véletlen sem azonos, az agresszív, bunkó stílussal. Vannak, akik a kocsiban ülve élik ki a saját stresszes életüket, más emberek épségét veszélyeztetve.

idézlek: "Oké, hogy vannak gondjai, de engem ez nagyon stresszel. Hogy valaki megüti, beleszaladunk valakibe vagy kapunk egy csekket, amin kiakadnék. De nem hat rá." - szóval nem írtad, hogy beszéltél vele erről, hanem a csekk miatt akadnál ki. Javaslom, használd a tömegközlekedést, ha neked is ilyen a "sportosság".

2015. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Terhes vagy és igy vezet a férjed? Normális ez ? En is kiszállnek. Az en barátom is elég agresszíven vezet néha de van amikor szólok neki hogy félek és lassítson.
2015. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kene bunkoznod csak azért, mert nem érted, amit írok. Én sem mondtam, hogy sötét vagy ezért. Akárhányszor írsz, a lényeg elég jól kiderül: ti.hangsulyoztam, hogy a sportos és az agresszív nem ugyanaz számomra. Szóval nem ertem, pontosan mire válaszoltál. Es ha ennyire nem világos: mar beszéltem vele erről. Már mondtam neki. Már kommunikáltam vele. Kérlek, szólj, ha valamelyiket (ritka bunkó módon) kihagyam volna.
2015. okt. 4. 21:27
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

Azért engem meglep, hogy a saját biztonságodért aggódsz de mások biztonságáért nem. Mi van ha egyszer olyan balesetet okoz ahol valaki meghal mert a férjed egy idióta és éppen stresszel?

Miért nem lehet neki elmondani, hogy mások életével ne játsszon? Mert ő nem képes normálisan vezetni, így veszélyeztet másokat is? Azért te végig gondoltad, hogy esetleg egy terhes nőt gázol el? Vagy valakinek a gyerekét/ apját/ anyját nyírja ki?? Azért erről érdemes lenne vele elbeszélgetni, hogy gondolja már végig. Vajon az idióta férjed akkor is így vezetne, akkor sem hatna rá semmi ha tudná, hogy egy hasonló idióta sem lesz mondjuk tekintettel rád??

2015. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, hogy vannak gondjai, de engem ez nagyon stresszel."


Nno, azokat a gondokat kell megoldanotok, és rendben lesz minden. Ugyanis az a feszültség, amelyet a vezetés közben vezet le, az - ha amúgy konfliktuskerülő fajta -, származik valahonnan. Valamivel "nem bír el", és ez így jön ki.

2015. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!