Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is van olyan családtag...

Nálatok is van olyan családtag, akinek feltétlenül mindenben meg kell mondani a véleményét úgy, hogy nem is kérdeztétek és még csak nem is kompetens a témában?

Figyelt kérdés
Elegem van apámból. 200km-re lakunk tőle párommal (ez sem véletlen egyébként) és még ilyen távolságból is meg kell mondania, hogy mit tegyek. Mondok néhány példát. TV-t vásároltunk a múltkor párommal, ami apám fülébe jutott (anyukám által). Mikor megtudta felhívott és közölte, hogy vigyük vissza (!!), mert nekünk olyanra nincs is szükségünk, inkább vegyük ezt meg ezt, amúgy is olcsóbb. Mit tudja ő, hogy mire van szükségünk? Mi köze, hogy mire költjük a keresetünket? Autó vásárlás előtt állunk, egyébként évek óta pontosan tudjuk mit szeretnénk venni. Apámnak ebbe is bele kell szólnia, hogy az a kocsi nem jó (hogy miért azt ő sem tudja), inkább másikat vegyünk. Életében nem vezetett egyik típust sem, guglizni meg mi is tudunk. Mindenbe mindig bele kell szólnia. A saját szakmánkban kioktat minket, köze nincs hozzá amúgy. Elegem van belőle! Megmondtam már neki, hogy azt veszem, ami nekem tetszik, én tudom mi kell nekem és mennyit szánok rá. De nem érti meg. Úgy gondolja, hogy ő, mint a rangidős férfi a családban mindent jobban tud mindenkinél. Másnál is vannak ilyen tökkelütöttek?
2015. febr. 21. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk hál'Istennek nem, de azért meg tudlak érteni. Sajnálom, biztosan nem egyszerű.
2015. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az anyám, de nem olyan súlyos eset mint az apád. Műszaki dolgokban nem osztja az észt mert abban én osztom(kérésre), de háztartásvezetésben, napi rutinban, otthon rendezésben néha rémálom tud lenni.
2015. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Párom apukája is ilyen. Ő mindigen úgy kezdi nem akar beleszólni,de miért nem csináljuk másképp. Én eleinte felmérgesítettem magam rajta,de most már meghallgatom és ennyi. Az ilyen típusú emberek nem fognak változni. Mi csak 40 kmre lakunk tőle,de ritkán találkozunk. Folyamatosan meg akarja magyarázni mit tegyünk. Szerinte én kihasználom a fiát és még sorolhatnám. Próbálj meg nem foglalkozni vele. Nehéz,de jobb mint folyton idegeskedni.
2015. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

hahaha jók a válaszok, itt fordított a szitu bár nem súlyos..

Anyós/após szokott okoskodni néha hogy mit vegyünk / tegyünk persze az a bibi, hogy ők milliomosok mi meg nem. :D

2015. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én apósom is ilyen.

Mindent tud, és természetesen, mindent jobban tud. :)

Nyáron kerítést csináltunk, eljöttek. Anyósom rácsapott az unokára, én festegettem az elemeket, a férjem (mérnök) nekiállt a tesójával (informatikus-könyvtáros) megcsinálni. Egyik se hülye, ráadásul bivalyerős, vidéki gyerekek. A férjem felvázolta, hogyan fogják csinálni, nekiesik a két fiú. Jön apósom, és rákezdi "háááát, szerintem ezt nem így kéne csinálni és miért nem úúúúgy csináljátok, hogy......." Addig magyaráz, dumál, ellenkezik, amíg meg nem próbálták úgy megcsinálni, persze, kudarc. A végén anyósom jött, hogy a kibic menjen már onnan és hagyja őket dolgozni. A délelőtt elment a hibák javítgatásával, amiket apósom szakértelmének köszönhettünk. Érdekes módon, miután elment onnan após, pikk-pakk összeraktak mindent.

De így van ez bútorszereléssel, favágással, gyerekneveléssel, főzéssel kapcsolatban is. Mindegy mi, csak oszthassa az észt, hogyan is kellene csinálni és ő hogyan csinálná. Már rég leszoktunk arról, hogy vitába szálljunk vele, úgyse éri meg.

Meghallgatjuk, aztán megvesszük, megcsináljuk úgy, ahogy nekünk tetszik.

Egyébként az én oldalamról ugyanilyen megmondóember a nénikém.... karácsonykor apukám véletlenül elejtette, hogy a tesóim szobájába másik tv-t akarnak venni, mert a mostani már haldoklik. Mire a nénikém, minek akarsz te tévét venni, inkább vegyél a feleségednek új mosógépet (2 éves gép, anyám imádja, hibátlan). Azóta se értem a logikát.

2015. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a sogornom ilyen. Rettenet, es neha nem is veszi eszre, hogy mennyire megbant vele masokat.

Robaltunk sokan selozni arra, hogy neha vannak olyan helyzetek, ahol erdemesebb volna a vagy jot vagy semmit elven csondbe maradnia, de azt nem birja ki, mert az szerinte ketszinuseg.

2015. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szintén apán szörnyû. 900 km-re lakom tôle egy másik országban, azt se tudja hogyan, mert a fáradságot soha nem vette, hogy itt meglátogasson (Pedig kéthetente halad el mellettünk Frankfurt felé), de azért megszól, hogy hogyan élem az életem, meg kommentelget, nagyrészt telefonon. Ezen kívül 2-3 havonta elmondja, hogy megfogják ölni, verni az emberek, akiknek tartozik. Ja és a múltkor elmondta, hogy a németül egy szót sem beszélô, 3 havi OKJ-s vizsgával rendelkezô öcsémnek (aki egyébként mozdulni sem akar Magyarországról) keressünk munkát és lakást. Ja, mert ez így megy, mi..? :S Egyébként azért orrol rám, mert nem keresek 3-4 ezer eurót havonta tudniillik neki csak az a valaki. no comment
2015. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hajjajj :D persze, hogy van. Anyu élettársa. Saját magát polihisztornak nevezi, mindenbe beleszól, sosem viszakozik, ha valóban hülyeséget mondott, és mindenhez ért. Mint egy gyerek, igen nehezen viseli, ha nem neki van igaza és nem őrá hallgat mindenki.Néha akkora ökörségeket mond, de mi csak röhögünk rajta. Max. havi egyszer találkozunk velük, annyit időt meg kibírok, hogy a saját szakmámban kioktatnak. :D

N 26

2015. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hlye mostohaanyám. Ráadásul olyan sötétségeket jelent ki teljes határozottsággal... félelmetes.
2015. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En irtam a sogornomrol. Tenyleg ez naljnk is jelenseg. Olyan szilard meggyozodessel mond akkora f...saokat, higy egyszeruen nem ertem, hogy ennyi esszel, hogy van meg mindig eletben. Pont a minap voltunk Becsben es elkezte a telefonomban nezni a kepeket(persze megkerdezes nelkul) es ilyet kerdez: tengerparton is voltatok? Mondom, nem az a Duna. Es konkretan kikelt magabol, hogy mekkora hulyesegeket beszelek, hogy a Duna Budapesten van. Inkabb rahagytuk. De ilyen es ehez hasonlo bolcsessegei minden naposak: a tigrisek Afrikaban elnek, Kanada egy varos az USA-ban, a roma es a roman ugyanz stb. De, ha te erre ra mersz cafolni...huuuu...repul minden.
2015. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!