Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gúnyolódnak a párom...

Miért gúnyolódnak a párom szülei állandóan rajtam? Ennyire lenézendő lenne mindez?

Figyelt kérdés

Huszas éveim közepén járok, évek óta dolgozom. A családom mindig is jó módban élt. Nekem alap dolognak tűnt az anyagi gondtalanság, persze tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki ilyen szerencsés. Nem vagyunk milliomosok, de sosem okozott gondot a számlák befizetése vagy egy közös éttermi vacsora a család barátaival, akik legtöbbször szintén jobb módú emberek.

Ezzel ellentétben a párom szülei egyszerű munkás emberek, alacsony jövedelemmel, az ismerőseik is mind ilyenek. Őnáluk a család pl. egy vízben fürdik, nincsenek "luxuscikkeik", mint pl. mosogatógép vagy új ruha.

Mi a párommal eddig az én családomnál éltünk, a nagy házban viszonylag jól megfértünk, átjártunk a határon dolgozni, jól kerestünk, nem kis megtakarításunk van, mellette pedig jól éltünk (drága holmik, külön autó…stb.). Több barátunk is így él, nem volt ebben soha semmi különös, viszont a párom szüleinek nagyon szúrta a szemét mindig is.

Mindig olyan megjegyzéseket tesznek rám (utalgatva, hogy ők nem erre nevelték a fiúkat), hogy milyen nagy igényeim vannak és hogy az élet nem ilyen, meg hogy majd meglátom. Mintha sajnálnák tőlem az autómat, az álomnyaralást vagy a tervezett saját házat (talán mert nekik nincs?!). Mikor pl anyósjelölt rám akar erőltetni egy használt ruhát, ami nem tetszik, és megköszönöm, de nem viszem el, vérig van sértődve, hogy milyen finnyás izé vagyok, mert "nekem csak az új ruha felel meg".

Építkezni akartunk itthon, de a párom csak messzebb innen, külföldön talált munkát a szakmájában. Most albérletet keresünk, de borzasztóan nehéz, sokkal nehezebb, mint itthon (próbáltuk, tudjuk). A párommal azzal nyugtatgatjuk egymást (mindketten kivagyunk a költözéstől), hogy majd hazajövünk, nem lesz hosszú távú, mindkettőnket a saját ház és a vidéki nyugalom vonz.

De a párom szüleinek persze ez sem felel meg. Mikor szóltam, hogy nem kell nagyon búcsúzkodni, úgyis 2-3 hetente hazajövünk, anyósjelölt belém veszett, hogy mit akarok én, mennyibe kerül az üzemanyag, mit képzelek én, más rokon sem jár haza havi 1-nél többször. Ekkor már udvariasan a helyére tettem, hogy az én pénzem, az én autóm, annyiszor jövök, ahányszor akarok, nem hogy örülne…?! Apósjelölt beszólt nekem, hogy nem értenek engem, anyám engem úgysem szeret, miért akarok hazajárni hozzájuk (így, szó szerint - oké, sok konfliktusom volt eddig a szüleimmel, de ez nagyon erős túlzás). Erre már inkább nem szóltam, de nagyon elegem lett. Ha itthon vagyunk, azt mondogatják, miért élünk a szüleimnél (nekik ez nem teher, ők ellenezték legjobban, hogy albérletbe menjünk) - miért nem megyünk albérletbe, most, hogy elmegyünk, az volt az első, hogy miért olyan messzire megyünk, miért nem építünk itt házat, ha haza akarunk jönni – minek; ha itt akarunk házat építtetni - milyen sok gond van a saját házzal. Semmi sem jó, és mindent mintha sajnálnának tőlünk. Lehet nekik röhejes, hogy siránkozom, hogy nem lesz saját mosógépem (közös mosóhelység lesz) vagy nem lesz mosogatógépem, de miért nem értik meg, hogy nem mindenki született szegénynek és másnak más jellegű gondjai vannak, mint nekik? Engem nem érdekel, 300 vagy 400 Ft a boltban valami, de érdekel, hogy amit megszoktam, abból a szintből minél kevesebbet kelljen engednem. Ez olyan nagy probléma, ha egyszer úgyis én teremtem meg a saját magamra valót? Csak az ér igazán valamit az életben, aki legalább egyszer éhezett és nem volt tető a feje felett? Most tényleg „gány” ember lennék azért, mert nem akarok szegényen élni, ha egyszer nem muszáj? Mert megengedem magamnak azt, amit megengedhetek?


2015. okt. 11. 15:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A kényességemről egyébként annyit, hogy a karrierlehetőséget feladva mentem ki külföldre egy alja helyre dolgozni. Azért a munkáért az volt a legkevesebb, ami pénzt kaptam érte, a párom szülei sosem végeznének olyan munkát. Ők kényelmes, jó helyen vannak itthon, csak nagyon keveset keresnek - de ők a kezüket sosem koszolnák össze.
2015. okt. 11. 15:33
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Én nem vagyok gazdag, de szerintem ők a nevetségesek.
2015. okt. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Megint egy kamu élettörténet.
2015. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

a fiús anyukákkal megesik, hogy nekik minden némber borzasztó, aki szemet vet az ő kicsi fiukra.

Szerintem te is megéred a pénzedet. Legalábbis ebből a szösszenetből ez derül ki.

Lehet gyalázkodni.

2015. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Ez a kérdés, hogy "miért gúnyolódnak a párod szülei?" olyan egyszerűen megválaszolható. Azért, mert ilyenek. Kész. Pont.

Ha a pároddal együtt tökéletesen megvagytok, akkor ha nehéz is, ereszd el a füled mellett a beszólásokat. Nem kell reagálni sem rájuk.

Remélhetőleg a párodat nem tudják befolyásolni.

2015. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igazából azért zavar, mert akárhányszor hozzájuk megyünk, mindig csak a vitát szítják. Néha már beolvasnék nekik, de a páromat nem akarom szégyenbe hozni. Folyton csak a vitakérdésekről tudnak beszélni, amikről tudják, hogy úgyis más a véleményem. Múltkor elszóltam magam véletlenül, hogy az egyik kinézett albiban nincs még mosogatógép sem, milyen rossz lesz nélküle, erre apósjelölt hogy kiakadt, hogy az meg minek kell énnekem... de a mosogatógép kérdésén már anyósjelölttel is veszekedtem egyet. Érdekes, az én anyám sem nagyon használja az itthonit, mégsem köt belém, miért probléma, ha nincs mosogatógépem. Elfogadja, hogy ehhez szoktam, ez van. Nem tudom mi lesz, ha pár év múlva gyerekünk is lesz. A párom szerint meg fogadjam el, hogy ilyenek... de akkor ők miért nem fogadnak el engem? Tudhatták volna, mikor a fiúk egy gazdagabb családból származó lánnyal jött össze, hogy ez lesz. Ráadásul a párom a több év alatt hozzánk alkalmazkodott, a jobb léthez, ez még jobban bántja őket.
2015. okt. 11. 15:57
 7/21 A kérdező kommentje:
Lehet a kérdésem kicsit nagyzolós jellegűre sikerült, elnézést, nem ez volt a célom. Mondjuk észrevettem, hogy pl a párom családja olyanokra is összenéz, amik nekem fel sem tűnnének. Pl. rácsodálkoznak, ha veszünk egy új számítógépet vagy magánorvoshoz járunk (mindig oda jártam), vagy ha kiderül, hogy márkaszervízbe vittem az autómat. Őrajtuk látom, hogy ezek meglepik őket, pedig számomra semmi furcsa nincs ezekben, csak úgy elmondom őket, nem nagyzolásból, nekem ezek normális dolgok, nem "luxus" (pl megjegyzem, mikor a kocsikról beszélünk, hogy az XY (márka)szervizben ezt meg azt a megoldást ajánlották az én kocsim bajára). De most, hogy albérletbe megyünk, nagyon örülhetnek, ugyanis már előre elmagyarázták, hogy majd mennyire lejjebb kell adnunk a színvonalból, mert "ilyen az élet" és majd nekünk is nehezebb lesz, nem lesz olyan "luxus", mint most. Ezt szinte mosolyogva vágták az arcomba.
2015. okt. 11. 16:04
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

Iràny a doki!Neked baj van az agyaddal kèrdezö!

Örülj te szerencsètlen hogy ennyi a gondod!

Vagy jobb lenne ha haldokolnàl??!

Naugye!

2015. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem azért, de ha annyira nem akarnál nagyzolni, nemm emelnéd ki a kocsid márkáját (úgyis tudják, nem?), hanem simán csak azt mondanád: " a szerelő ezt meg azt mondta"

Nekem olybá tűnik, kicsit provokálod őket.

2015. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Bár nem haldoklom, de volt és van elég bajom az egészségemmel kicsi korom óta. Mindenesetre nagyon köszönöm a kedves választ.
2015. okt. 11. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!